Üdvözlünk!

Éppen időben érkeztél Vándor!

Háború közeleg és elkél minden tenni vágyó erős kéz, forgasson akár fegyvert, vagy használja a mágia hatalmát.
Ne aggódj, ha nem állsz még készen, hőssé formálnak majd a kalandok.
Fedezd fel a világot, kelj útra, kalandozz sivatagon, kietlen tájakon, havas hegyek legmélyén, dögletes mocsáron és a mindig veszélyt rejtő tengereken át. Küzdj ádáz szörnyekkel, élj nemesi életet, vívd ki a hősnek járó tiszteletet, vagy rejtőzz árnyak közé és vedd el azt, ami neked jár!
Gyűjts hát magad köré szövetségeseket és formáld saját belátásod szerint a változó világot!

Az oldal alapítása:
2012.10.01.

Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!

Kaland

Fejedelmi játszma című kalandban a reagkör határideje:
04.09. 21:00

Latest topics

Ederthin várostérkép

A dombtavi időszámítás szerint jelenleg 616-ot írunk.

Ki van itt?

Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

[ View the whole list ]

A legtöbb felhasználó (12 fő) 2016-10-11, 18:26-kor volt itt.

Statistics

Jelenleg összesen 3473 hozzászólás olvasható. in 143 subjects

Összesen 55 regisztrált felhasználónk van.

Legújabb felhasználó: Shycor N'ylwenn

Szerzői Jogok

Az oldalon található egyedi alkotások az alkotó(k) tulajdonát képezik!
A Világleírás és a helyszínek, helyszínek leírásai az oldal készítőinek szellemi terméke, így a Creative Commons Nevezd meg! - Ne add el! - Ne változtasd! 4.0 Nemzetközi Licenc feltételeinek megfelelően használható fel szabadon.

Park

Share
    Montea
    Admin

IC hozzászólások száma : 3

Park

Témanyitás  Montea on 2012-10-03, 13:56

First topic message reminder :

A Kert a város szívében pálmaligeteivel, árnyékot adó kisebb kolonnádjaival, árkádsoraival, kőből épült pavilonjaival, növényritkaságaival, szobraival és mindenfelé csobogó patakszerű vízfolyásaival, kisebb szökőkútjaival közkedvelt kikapcsolódási hely.
    Ingyenesen látogatható, bejárata nincsen, de a város őrsége gyakran jár körbe, hogy a kétes külsejű alakokat rábírják a távozásra így téve biztonságos közösségi helyszínné a Kertet akár kisgyermekes családok számára is. A kertben számos padot helyeztek el a sétálásban megpihenők számára. A kert növényekben gazdag, rózsabokrok, gardéniák, leanderek, jázminok, kaméliák, levendulák, szerelemvirágok, a falakra felfutó murvafürtök szemet gyönyörködtetnek. A kapribogyó bokrok és a pálmafák mellett megtalálhatók itt citromfák, narancsfák, olaj- és fügefák. Nem tiltott ezek terméseit leszedni a fáról vagy bokrokról és elfogyasztani.
    A város csendes, nyugodt pontja. Az árnyas padokon pihenni, a murvakaviccsal felszórt széles sétányokon vagy keskeny ösvényeken sétálva kiválóan lehet elmélkedni, beszélgetni. A nagyobb, szökőkúttal díszelgő tereken kívül találnak maguknak helyet azok is, akik meghitt, esetleges bizalmas beszélgetést kívánnak folytatni egymással. E célra kis ligetek, lugasok és kisebb-nagyobb, díszesen faragott kőpavilonok szolgálnak.
    Astarte Aldaeth

IC hozzászólások száma : 161

Re: Park

Témanyitás  Astarte Aldaeth on 2013-09-11, 20:37

- Ugyan miért vetett véget a mulatságnak apád? *Kérdez vissza felvont szemöldökkel. Nem érti, mondjuk ennek az is oka lehetett, hogy az ő esetében nem volt senki, aki véget vethetett volna bármi mulatságnak. Bátyja papíron erre alkalmas személy lett volna, de inkább ő vitte bele Astartét a mulatságokba és balhékba.*
    ~ Mennyire kitölti a munka a szabadidejét...~ *Csodálkozik rá, mert Astarte úgy értette a kérdést, mit csinál Gerard, mikor nem ács-munkákkal foglalkozik.*
    ~ Talán nekem sem ártana egy szakma, egy rendes munka.~ *De megéri ezért feláldozni a szabadságát, a lopással viszonylag könnyen szerezhető pénzt? Ugyanakkor Lareth sem fog a végtelenségig tartozni neki, amiből most él Astarte. Larethnek a rendes könyvtárosi állásából lett annyi pénze, hogy az ő nevén legyen a ház, s amennyit kölcsönzött hozzá Astarte, lassan visszafizesse azt is. És miért jutott már megint eszébe a fiú? Úgy dönt, majd máskor fontolóra veszi a munka-kérdést, most nem agyal rajta. Él a mának és a pillanatnak.*
    - Milyen nemes szíved van! *Reagál az elhangzottakra, de az utána lévő szavak még jobban felkeltik az érdeklődését. Pedig már-már megszánta a fiút, s visszaadta volna a szütyőt, de így egészen más a leányzó fekvése.*
    - Ez nagyon érdekesen hangzik! De... te is a társaság tagja lennél? Mármint ne érts félre, de ha a városi őrség nem elég jó a veszedelmesebb rendbontók, törvényszegők ellen, akkor más mit tehetne? Képzettebb lennél harcban vagy hogyan? *Nem árthat tudni ezeket az információkat, ki tudja, mikor jön még jól? S erről a társaságról is többet szeretne megtudni.*
    Gerard Dareln

IC hozzászólások száma : 44

Témanyitás  Gerard Dareln on 2013-09-08, 15:37

*Tanul a hibájából a narancs megpucolása terén. A citromot természetesen ő is ismeri, s most hogy szóba jött, gondolhatta volna hogy hasonló mint a narancs. Nah de sebaj, aki nem olyan okos, az a saját hibájából tanul. Örül hogy a lány is letelepedik mellé. Pár percig csendben falatozik, s hallgatja a másikat, majd befejezvén a második gyümölcsöt is, válaszol.*
    -Igen sokat játszottam olyat! Nagyon szeretem a vizet. Gyermek koromban mindig kiszöktünk a közeli folyóhoz hogy ott tölthessük a napjainkat. Persze apám sokszor megtalált minket, s véget vetett a mulatságnak, de akkor is, azok a pillanatok nagyon szép emlékek maradtak...
    Most szabadidőmben? Hát napközben ács munkákkal foglalkozom, ahogy mondtam. Jól fizet, de valahogy az munka számomra egyszerűen nem elég. Mellette a rászorulóknak segítek, bár ebből nem látok pénzt, mégis jó érzés hogy tudtam segíteni valakinek. Épp ez az indokom hogy az Ördögfűt annyira elítélem... Gyűlt már meg bajom ottani figurákkal, sajnos van pár olyan dolog ami fölött nem birok szemet hunyni ha látom hogy mi történik.
    *halkan sóhajt egyet, sokat mesélt már a lánynak, és valóban nem is tud róla semmit. Ám most már teljesen feleslegesnek érzi a titkolózást. Sőt, inkább jó érzés járja át hogy végre megoszthatja valakivel. A következmények pedig úgyis csak a jövő dallamaiba mutatkoznak meg.*
    - Allinza, ezt kérlek ne add tovább senkinek! Nagy álmom, hogy egy titkos társaságot hozhassak létre a városba, kik a veszedelmesebb rendbontókat helyükre pakolják, tudod a városőrség szerintem nem végez elég jó munkát. Szó se essék róla, hogy én jobb ember lennék, ugyan úgy szeretek bujálkodni, szeretem élni az életemet, volt is dolgom már törvénytelen munkákkal is, de vannak erkölcsi normák, miket belém neveltek. S ezek mellet én kitartok, míg élek.
    Astarte Aldaeth

Témanyitás  Astarte Aldaeth on 2013-09-08, 10:24

- Jaj, bocs! *Neveti el magát, de azért tényleg bocsánatkérően is néz Gerardra.*
    - Kiment a fejemből hirtelen, hogy te nem tudod, hogy meg kell hámozni, szóval én csak beharapom, de körömmel is be lehet nyomni, s úgy lehúzni a héját. Hidd el, belülről jobb lesz! *Legalábbis őszintén reméli, hogy nem identitás-zavaros ez a narancs, s nem képzeli magát citromnak. Kár, hogy ezt kívülről nem lehet megállapítani, a savanyú narancs pont olyan, mint az édes. Szerencsére az övé az utóbbiak csoportjához tartozik, így remélheti, hogy a többi is jól megért a fán.*
    - Akkor a citromot sem ismered? Mert most szólok, ha élénk világossárga hasonló gyümölcsöt látsz, na az nem lesz édes. *Bár gyanítja, a citrom csak ismerős, a teázók kedvence. Mosolyogva figyeli, ahogy Gerard még szed narancsot.*
    ~ Milyen jószívű, rögtön Gluzra gondolt.~ *Szinte már meg is bánta, hogy ilyen jó lélektől lopott. Szinte. Mikor a fiú letelepszik, Astarte is leül, csak ő úgy ül mellé, hogy kilógjon a napra, s hanyatt dőlve a fűre élvezze a napsugarakat - szeplői is hadd örüljenek csinos arcocskáján -, s olykor egy-egy narancsgerezdet emel ajkaihoz, hogy elfogyassza. Nem zavarja, hogy hamvasszőke, rövid, gyöngyökkel ékes haja szétterül a fűben.*
    - Én is szeretem. Nagy előnye a városon kívüli területekkel szemben, hogy itt aligha támad meg valami szörny, így nem rezzensz össze minden neszre. Amúgy itt sem mindig békés. Emlékszel arra a nagy szökőkútra, amelyik mellett eljöttünk? Sokszor látni nagyon meleg napokon, hogy abban gyerekek rohangálnak. Te is játszottál gyerekként biztosan olyant, hogy egyiknek fel kellett ülnie a másik nyakába, s a másik hasonlóan eljáró páros felül lévő személyét kellett lelökni a vízbe. Néha igazán hiányzik, hogy gyerek legyek! *Meséli mosolyogva Gerardnak.*
    - És miket csinálsz szabad idődben? Mert eszerint a parkot nem látogattad. *Közben megbontja a második narancsát.*
    Gerard Dareln

Témanyitás  Gerard Dareln on 2013-09-07, 08:25

-Gyümölcs? Még sosem ettem...
    *Néz értetlenkedve, s immáron egyre kíváncsibban. Ő bizony még sohasem kóstolt ehhez hasonlót sem... Élvezi hogy karjaiban tarthatja a lányt, közben pedig figyelemmel kíséri hogy milyen módszerrel szedi le a gyümölcsnek nevezett sárga terméseket a fáról, hátha van valami különleges technikája. A kérésre leteszi a lányt, majd pedig elfogadja a narancsokat. Kíváncsian nézi mit kezd vele a másik, látván a harapást ő is beleharap az elsőbe, majd jól el is fanyalodik. Állán pár csepp gyümölcslé kezd el csordogálni, s közben nagy küzdelmek árán lenyeli a keserű falatot. Azután látja csak hogy meg kell szabadítani a héjától fogyasztás előtt.*
    -Hát elsőre nem volt valami édes, nézzük milyen belülről.
    *Humorizálja ki a saját szerencsétlenségét a férfi, majd nekiáll elválasztani külső borításától a narancsot. Pár perc küzdelem árán sikeresen teljesti az elsőre lehetetlennek tűnő feladatot, így már a fogyasztható gyümölcsöt tarthatja a kezében. Eközben Allinza már javában falatozhatja a narancsot, s ő maga is hasonlóképpen cselekszik.*
    -Hmm... ez nagyon finom! Egyszerűen.., le sem lehet irni az izét. Ebből viszak haza Gluz-nak is!
    *Mohűn végez az első gyümölcsel, ám mielőtt belekezdene a másikba is, még három darabot letép a fáról hogy magával vihesse vissza a fogadóba. *
    ~Talán valamelyik szeszesital mellé kinálva kitűnő párositást alkotna. Ezt ki kell próbálnom! Hozhat egy kis plusz forgalmat.~
    *Ötletei szinte önmaguktól záporoznak fejébe, ám a megvalóstással még várni kell. Most a park, és a „randevú” az elsődleges a napirendjében.
    A második narancs elfogyasztása előtt lehuppan, hátát a fának dőltve, hogy kényelmesen árnyékban fogyaszhathassa el ezt a természeti ajándékot. *
    -Ismételni tudom csak önmagamat. Nagyon örülök hogy kijöhettem veled a parkba. Elterveztem hogy mostantól sűrűbben fogok kijárni ide. Nagyon megnyugtató, csupa zöld minden, csak a madarak halk éneklését hallhatja az ember. Csodálatos!
    Astarte Aldaeth

Témanyitás  Astarte Aldaeth on 2013-09-06, 20:28

*Örül, hogy Gerard nem ellenkezik a húzás miatt, s nem kell neki magyarázkodni, hova is viszi őt, mert az csak elrontaná a mókát.*
    - Ó, ne is mondd, azt utálom! *Utal az egyes nemesi udvarokban divatos, formára vágott bokrokra. Tényleg minden olyan élére vasalt ott, mint a ruháik.*
    - Virág? *Pislog nagyokat Gerardra, és néz körbe, miféle virágot látott a másik, mire követi tekintete irányát, s meglátja, hogy mire gondol. Elneveti magát, bár nem bántón, de ettől még a másik szavain nevet.*
    - Ez nem virág már. Kis fehér virágai vannak, ez már a gyümölcs. Narancs a neve, finom édes. Már ha sütött eleget a nap ezen a nyáron. Sütött? *Néz Gerardra, hiszen ő van itt régebb óta, jobban megfigyelhette, meleg nyárnak örvendtek-e?*
    - Áh! Milyen találékony! Köszi! *Kuncog a módszeren. Azt hitte, a fiú lehúz majd neki ágat, vagy levesz pár narancsot, de hogy őt átkarolva emeli fel... Hát nincs Astarte ellenére!*
    - Ennyi elég is lesz. Letehetsz, köszönöm. *Négy narancsot szedett le, egyikkel nyúlt érte, másikkal mellkasához fogta őket. A narancsok nagyobbak, mint az ő bájai. Ha letették a földre, akkor kettő a gyümölcsökből Gerard felé nyújt, aztán sajátját elkezdi meghámozni miután egy helyen egyszerűen beharapta a héját.*
    - Még sosem ettél ilyent?
    Gerard Dareln

Témanyitás  Gerard Dareln on 2013-09-06, 04:32

-Fogom is kérni!
    *Kacsint a lányra. Az ezeket követő szavai szintén betalálnak, pillanat alatt minden kételye semmivé foszlott. Egyszerűen túl kedvesnek tűnik ahhoz hogy hogy bántani akarja Gerardot.*
    ~De te ne félj, jó kezekben vagy!~
    *Visszhangzik továbbra is fejében az utolsó mondat. Tetszik neki ez a kifejezés. Látja Allinzán, hogy valami az ő szemében is felcsillant, s ez csak tovább fokozza az érdeklődését. Talán a lány is hasonlót érezhet mint Gerard? Kétségek persze mindig vannak, de a hit adta képek mindig a legédesebbek.*
    -Mutasd..
    *Súgja maga elé, s máris karon ragadják. Hát enged ő a csábításnak, ellentvetés nélkül követi a lányt akárhova is akarja vinni itt a Parkon belül.*
    -Igen a nekem is nagyon tetszik! Ahogy szabad utat adnak a természetnek. Itt nincs minden élére, meg lapjára igazítva, mint ahogy a nemesi udvarokban szokott lenni. Itt magának a fejlődés, az élet csodáját pillanthatjuk meg, egyszerűen a szabadságot.
    *A szökőkutat, nagyon megpislogja Gerard, megjegyezvén hogy ide még vissza szeretne térni, ám a többin nincs ideje gondolkodni hiszen hamar odaértek az elrejtett lugashoz.*
    -Aztaa! Ez milyen virág? Hogy hívják?
    *Pislog nagyokat a fa irányába. Csodálja annak szépségét, ám sajnos fogalma sincs róla hogy miféle díszfa lehet ez, eszik-e vagy isszák ezt errefelé. Allinza kérdésére mégis helyesel, hiszen nagy úr a kíváncsiság, s csakis így lehet teljes ez a pillanat.*
    -Egy pillanat, hadd segítsek!
    *Lép oda a lányhoz, s hogyha a másiknak nincs ellenvetése akkor a derekát megfogva emeli fel a lányt, s tolja fel a magasba, hogy kedvére szüretelhessen a napszínű „virágok” között. Csodálkozik rajta, milyen könnyű is Allinza így egyáltalán nem esik nehezére hosszabb ideig fenntartani a levegőben.*
    Astarte Aldaeth

Re: Kert

Témanyitás  Astarte Aldaeth on 2013-09-05, 20:56

- Nos, akkor már csak szépen kell kérned! *Vigyorodik el, miután ilyen hamar lecsaptak arany ujjaira. Nem kételkedik egy pillanatig sem magában, hogy mi lesz, ha esetleg csalódást fog okozni? Tanulta ő a masszázst, sokáig dolgozott egy barlangfürdőben is még jobban szélesítve ismereteit. A tőrök után ebben mutatott tehetséget a lány, pedig csak fülnek rakták oda a fürdőbe, az csak kedvező fordulat volt, hogy kiderült, érzéke is van.*
    - Egyesek úgy vélik, nem szabad senkiben sem bízni, s akkor sokáig élsz. De érthetjük a kérdést úgy is, hogy sokan nem bíznak a "munkanélküli" masszőrökben, hátha becsípnek valami izmot, vagy ilyesmi. De te ne félj, jó kezekben vagy! *Azt meg döntse el Gerard maga, hogy ennek most hihet-e, vagy figyelmét altatja a lány.*
    - Ugye? Én is szeretem! A pálmafák mindig az otthonomat juttatják eszembe... *Egy darabig ő is csak gyönyörködik a kert szépségeiben, odahallani egy közeli szökőkút vagy patakocska halk csobogását is.*
    - Az öröm kölcsönös. *Mosolyodik el a bókra, valami melegség is csillan a szemeiben, s szerencsére az nem megállapítható, hogy ez Gerardnak szól-e vagy sem. Az apró kis bók, a fogalmazás módja emlékeztette őt valakire.*
    - Gyere csak velem! Tudok itt egy jó helyet! Ha szerencsénk van, nem késtünk el... *Hogy Gerard biztosan vele tartson, megfogja a kezét, és húzni kezdi őt mosolyogva, finoman, mégis határozottan a Park belseje felé.*
    - Azt szeretem ebben a parkban, hogy hagyják a növényeket felkúszni a pavilonokra, s ettől olyan buja minden! *Csacsog, miközben két ilyen pavilonon is átvezeti a fiút, elmennek egy nagyobb szökőkút mellett, mely körül számos kamélia nyílik és beveszik a kanyart az egyik sövénynél, hogy rejtett, körbevett, kicsi ligetbe jussanak.*
    - Ez az! *Elengedi Gerard kezét és az egyik fához lép a három közül, ami a ligeten található. Arányos fa sötétzöld levei között élénk narancssárga, ökölnyi gömböcök villannak elő, jelezve, hogy a narancsfa termése megérett.*
    - Kérsz? Múlt héten fedeztem fel ezt a helyet, úgy saccoltam, mostanra meg is érnek. *Nyújtózkodik az egyik alacsonyabban lévő ág felé "ha egy fejjel magasabb lennék" ábrázattal, mert akkor még el is érné.*
    Gerard Dareln

Témanyitás  Gerard Dareln on 2013-09-04, 17:29

- … arany ujjak? Mindenképpen ki kell próbálnom! Már lassan meggebedek néha. Ugyan?! Miért ne bíznék meg benned? Okom lenne tartani tőled? - *kacagja el magát, ám azért kíváncsi a lány válaszára. Szeretné ha bízhatna benne.*
    - Megérkeztünk!
    *Rég volt már hogy szabadidejéből kitelve céltalanul kóboroljon a város különböző pontjain, s mióta itt lakik a városban nem is járt Ederthin eme természeti csodájánál. Megérkezvén a parkba, számára teljesen új látvány tárul elé. Pálmafák, különféle bokrok, színesebbnél színesebb növényzet, ívelt kőkapuk, futónövények védelme alatt. Csobogó patakok, s szökőkút is a szökőkút is látható már messziről.*
    -Meseszép ez a hely! Egyszerűen... csodás!
    *Ámuldozik a látványtól hosszú pillanatokon keresztül,s talán egy kicsit magáról is megfeledkezik. Pár pillanat elteltével félbeszakítja a csodálkozás pillanatait, majd odafordul Allinzához. Ég kék szemei ragyognak a boldogságtól*
    -Köszönöm hogy ezt megmutattad nekem! Nem akarom elhinni, hogy én mióta itt lakom, nem jártam a Parkban. De egyben örülök is, hogy veled élhettem át ezt a pillanatot.
    *Ez a kis apró bók, gyorsan csusszan ki a száján, s kicsit zavarba is érzi magát emiatt. Ritkán van, akár hasonló helyzetben is, épp ezért figyeli a lány reakcióját, próbálja kitalálni vajon mire is gondolhat a másik..*
    Maldon Bendigoen

IC hozzászólások száma : 8

Témanyitás  Maldon Bendigoen on 2013-08-24, 13:10

A Kert zigzugos ösvényein sétál egy kissé csapzott, szőke hajú férfi. Kék köpenyege épphogy nem súrolja a földet. Kezében bot, melyről azonnal lerí, hogy bizony egy afféle mágussal lehet dolga a szembejövő emberfiának.
    Maldon kedvtelésből sétálgat a Kertben. Semmi célja nincs, csak egy kis friss levegőt szívni, azaz... rágyújtani egy pipára. S a parknál jobb helyet ehhez bizony keresve se találhat egy ederthini polgár.
    Egy kis tavacska mellett találja meg a mai legmegfelelőbb pipahelyet a mágus, s ott hevenyészik le az egyik padra. Látókörön belül senki sincs, így bízik benne, hogy nem nagyon zavarja meg senki sem nyugalmát. Elő is veszi kedvenc gyökérpipáját, s mielőtt a finom dohánnyal szépen megtömné, egy kis alkalmatossággal ügyesen kitisztogatja. Komolyabb pipatisztítást nem szokott minden na végezni, előző este azonban megtette (azóta reggel pipázott már egyszer, így most ezért kell takarítania a dohányeszközt).
    Hamar fel is száll az illatos füst, s finoman hümmögve élvezi a férfi az egyedüllétet, a friss szellőt, mely megmozgatja a levelek fáit, s belekap kissé loboncos, vállig érő hajába.
    Tsitsa Itsli

IC hozzászólások száma : 315

Derült égből villámcsapás

Témanyitás  Tsitsa Itsli on 2013-07-03, 14:58

*Hazafelé tart a városi Nagykönyvtárból, honnan is máshonnan? Úgy érzi, kezd szépen haladni a kutatásában, de nem tudja kikerülni az Ezüstelf Nagykövetséget tovább. Nem akart a szükségesnél több személyt bevonni, de minden jel arra mutat, az elf főváros könyvtárában kellene a kutatást folytatni, legalábbis egy könyv csak ott van meg elvileg. Bízik benne, hogy sikerrel jár majd, de előbb megkérdezi a Contevilla házaspárt, mert megígérte nekik, hogy szól, ha másokat is bevon vagy beavat. De bizakodó, hiszen Rhae "béklyóját" is levették, miután rászánta magát az elf, hogy elmegy a követségre. Ebben biztos volt Tsitsa, mint követség is kötelességük segíteni egy vérüket. Édesanyja ugyan elég kiengesztelhetetlenül beszélt a követségről és egy nőről ott, akinek sosem mondta ki a nevét, de biztosan nem az Enyrasokról volt szó, hiszen ők kedvesek és segítőkészek. Ezen elmélkedve halad haza Tsitsa átvágva szokás szerint a Parkon, kerülve egyet az egyik tavacskán átvezető kicsiny fa gyaloghídon, melyre sárga, finom illatú lonc futott fel. Szereti az illatát és látványát, s két percnyi kerülő igazán megéri ezt. Talán e kerülőnek is köszönhető, hogy arrafelé haladt, ahol néhány órával korábban Rhaenek nyoma veszett. Előbb a csillanás tűnik fel neki, ahogy a fémszállal hímzett Contevilla-címer megcsillan az erszényen. Már majdnem továbblép, mikor eljut tudatáig a címer formája.*
    ~ Hisz ez Contevilla!~ *Áll meg, s lép vissza, hogy egy kezébe vegye át a könyveket, s lehajoljon az erszényért, s hajolva veszi észre a zsebkendőt. Felveszi azt is, s felegyenesedve megnézi jobban a zsebkendőt, s meglátja a monogramot. Elmosolyodik.*
    ~ Ez Rhae-é lesz! Visszaviszem neki!~ *Mosolyog szélesebben. Tudja, hogy ennyi összeg és egy zsebkendő nem hiányozna igazán az elfnek, de visszaadása eggyel több ok a plusz találkozásra. Lopva körbenéz, de nincs senki a környéken, így picit orrához emeli a kendőt és ugyanazt az illatot érzi, amit Rhae közelében szokott.*
    ~ Remélem a pénzt nem akarja a becsületes megtalálónak adni, de a zsebkendőnek örülnék.~ *Somolyog s jókedvűen, mit sem sejtve megy haza.*
    Rhae Squorian

IC hozzászólások száma : 204

Derült égből villámcsapás

Témanyitás  Rhae Squorian on 2013-07-03, 10:37

Egy ideje már szabadabban mozog a városban, sok mindennek köszönhetően. A füléből tortúrával ugyan, de sikerrel szedték a fülbevalót, már nem kell odafigyelnie, hogy takarja. Ezzel valóban szabadabban mozog. Még mindig rágja a lelkiismeret, hogy hallgatott a múltjáról. A várost azonban apránként kezdi megismerni és felfedezni. A kereskedőknél járt, újabb rendelést leadni, főleg festékekre és szerszámokra.
    Az öltözködéséből kissé már adott le, de a finom kidolgozás, a díszítés továbbra is megmaradt nála. Hosszú évtizedeket nehéz levetkőzni pár év alatt, mint ahogy tekintete is az érdeklődés mellett továbbra is félelemmel teli. Mi van, ha valaki felismeri?
    Kísérő nélkül van, nem akart senkit sem terhelni ezzel. Nem veszi észre a két, jólöltözött úriembert, akik felbukkannak a háta mögött. Már a Parknegyedben van, amikor hozzá csatlakoznak. Ez azonban nem a megszokott módon történik. Amit érez, az két szúrás a nyakának mindkét oldalán és mire felocsúdna, már fogják is a karját, külső szemlélő számára ez olyan, mintha régi ismerősök karoltak volna bele. Zavartan tekint rájuk, megijed a felismeréstől. ~Thirim…!~ Mozdulni azonban már nem tud, mint ahogy beszélni sem. Azt még hallja, hogy a háttérben felhangzik egy hintó vagy szekér hangja, azután elsötétül előtte minden, kezéből is kiesik a Contevillák címerével hímzett erszénye, amit éppen eltenni készült, és vele együtt a hímzett zsebkendője is, monogramjával.
    Amit az után a többiek láthatnak, ha vannak is ott egyáltalán, hogy felsegítenek valakit egy hintóba, mintha részeg lenne. Az utca hamar elcsendesedik, mintha semmi sem történt volna, csak a kis erszény és zsebkendő árválkodik az út szélén megbújva, szinte észrevétlenül, árulkodva a jobban figyelőknek, hogy mi is történhetett.
    Nephir Erienlil

IC hozzászólások száma : 61

Témanyitás  Nephir Erienlil on 2012-12-01, 22:33

Elkerekedett, boldog szemekkel hallgatja a választ. Nagyon szeretné látni az összeset, de még kiskorú és biztosan bajos lenne eljutnia oda. Még, egyelőre. Reméli, hogy később lehetősége lesz majd megnézni mindegyiket.
    - Nálunk is van és remélem, hogy mindegyikbe el tudok menni majd hosszabb időre. Eddig csak egyben tudtam hosszabb ideig vizsgálódni. Még majd oda is vissza szeretnék térni hosszabb időre.
    Boldog mosoly jelenik meg az arcán és a kíváncsiság a szemeiben.
    - Igen, nagyon szépen köszönöm!
    Majd megbeszéli Narammal, hogy mikor mehet el, nehogy gond legyen. Erről jut eszébe.
    - A… a követség könyvtárába is lehet jönni kutatni. Bármikor szívesen látják a könyvtárosok.
    Ebbe ő is beletartozik,villogni nem szeret vele, még mindig szokatlan neki ekkora felelősség, még ha élvezi is a vele járó munkát.
    Testőre finom jelzése szakítja meg a beszédben. Ideje mennie, nem késhet. Kelletlenül pillog párat, de aztán udvariasan megszólal.
    - Elnézést. Ideje indulnom. Örülök, hogy találkoztunk és köszönöm az invitálást. További szép estét kívánok.
    Láthatóan közben ég a képe, hogy udvariatlanul, hirtelen távoznia kell, de Naram bizonyos szabályokhoz szigorúan ragaszkodik. Éppen ezért engedékenyebb más területeken.
    Feláll, udvariasan meghajol, elbúcsúzik Enna anya testőrségétől és ha sikerül, akkor Dhylnek is int egy viszlátot mosolyogva, majd távozik testőre kíséretében.

Enna Lin Arta'shad

Témanyitás  Enna Lin Arta'shad on 2012-11-23, 14:55

Figyel a térképre, s végül bólint. Nagyjából érti a problémát, de nem akarja túltudálékoskodni a helyzetet, hiszen közel sem nagy koponya csillagászat terén, de papnőként ez nem is dolga. Amennyit tud a csillagokról az a vallásához kapcsolható, valamint a tájékozódáshoz, de ez utóbbit csak „alapszinten” ismeri.
    – Van több csillagvizsgálónk is, a legnagyobb az Északi-fennsíkon van. Ez megközelítőleg a területünk közepén helyezkedik el. Egyszer jártam ott… atyám vitt el még gyerekkoromban. Azt akarta, hogy lássam, mielőtt a papnőkhöz ad tanulni – lazán megvonja jobb vállát. – Túl sokat nem tudok a csillagvizsgálókról, ha mélyebben érdekel a téma, a könyvtárunkban többet tudnak mondani róla.
    Nephir Erienlil

Témanyitás  Nephir Erienlil on 2012-11-14, 20:49

Megilletődötten, de boldogan bólint, amikor Enna anya válaszát megkapja rá. Ideje lesz megtanulnia, hogy lassanként felnőtt lesz és szavainak súlya van, komolyan veszik. A mostani komolyan vételnek nagyon örül. A csillagászat a mindene és nem cserélné másra a témát.
    -De… van…viszont ezekkel még több mindent meg lehet majd figyelni. És pontosítani a számításokat. – kiteríti a csillagtérképet, ami nagyon nincs még kész.
    -Itt és itt pontosítani lehetne a számításokat. – mutatja a helyeket. – De még nem tudom, hogy miként lehetne pontosan. Ezekhez például nagyon jó lenne ez a megfigyelő rész. De csak eddig jutottam egyelőre.
    Hátratámaszkodik kezével, pihentetni egy kicsit szemét. Egészen sötét lett, lassan ideje visszaindulnia. Nem igazán van kedve, de a házirend az házirend, főként a rá vonatkozó része a kint maradásról. De még azért húzza az időt.
    -Önöknél milyen csillagvizsgálók vannak?
    Valóban kíváncsi. Szereti ismerni a lehetőségeket, ebből is tanulhat.

Enna Lin Arta'shad

Témanyitás  Enna Lin Arta'shad on 2012-11-12, 23:24

Az idő lassan lehűl, aminek Enna örül, hiszen odahaza hasonló a hőmérséklet. Az Asheh Haetoniak nehezen szoktak hozzá az al-dzsahali klímához. Akad olyan a követségen, aki késő délutántól éjfélig túlnyúlóan dolgozik, míg mások a kora reggeli órákat használják fel a nagyobb figyelmet igénylő munkák elvégzésére. A papok azonban ezt az „luxust” nem engedhetik meg maguknak, hiszen a rituáléknak pontos idejét mindig be kell tartani, így Enna az estéit inkább kikapcsolódásra használja fel, s az külön öröm, ha még társaság is akad hozzá, mint most Nephir.
    – A felajánlásod köszönjük, meg fogom említeni az illetékeseknek – mondja, majd megigazítja a ruhája ujját. Nem gondolja, hogy Nephir sokat beszélne, s érdekli a csillagvizsgáló, ha már szóba került, ráadásul papnőként feladata a hívek/ifjak támogatása, még akkor is, ha Nephir nem tartozik az ő „nyájába”.
    – Akkor egy csillagvizsgáló építése aktuális – tűnődik el. – Bár kissé – de nem fejezi be, inkább átfogalmazza. – Az Akadémia nem rendelkezik obszervatóriummal?
    Kérdése talán naivan hat, s a válasz sejthető, ha az ifjú csillagvizsgálót szeretne, de Enna nem járt eddig az Akadémián, emellett a dolgokat szereti alaposan megvizsgálni…
    Nephir Erienlil

Témanyitás  Nephir Erienlil on 2012-11-11, 12:34

Az idő múlásával egyre több feladat jutott neki, egyre jobban vonnák be a követség ügyeibe, de nem szeretné. Kutatni jött ide, nem igazán érzi azt, hogy azok a teendők őrá vannak szabva. Ha lehet, inkább a kutatásaival foglalkozik és ha lehet mondani, már egész szép kapcsolatokat épített így ki, bár szerinte még mindig eléggé bizonytalan, miként is szükséges viselkednie.
    -Ha tudok segíteni, akkor nagy örömmel, de nem szeretnék tolakodni. Vannak pár számításaim, amikkel meg tudtam oldani a változást.
    Csak kevesen tudnak a csillagvizsgáló további terveiről, így eléggé bizonytalan, hogy megmutassa-e. De Enna anyában megbízik és azt tudja, hogy ezt nyugodtan megmutathatja, nem fogja kinevetni. Ezt erősíti meg benne a kapott válasz is.
    -Még csak ez a terv van meg, a tavaly végzett számolásnál éppen itt akadtam el, nem lehetett látni a figyelni kívánt csillagok mozgását. Ha jól számolom, akkor három hét múlva már abba a szakaszba ér a kép.
    Majd elhallgat. Megint „fecseg”. Nagyon bele tud merülni a mondanivalójába és nem szeretne untatni senkit sem.

Enna Lin Arta'shad

Témanyitás  Enna Lin Arta'shad on 2012-11-09, 12:58

Egy rövid bólintással nyugtázza az ifjú elf beleegyezését a látogatásba. Több figyelmet nem fordít az ügynek, s fel sem vési a teázást az emlékezetébe, hiszen rajta kívül vannak még itt papnők, akik ezt észben fogják tartani, s koordinálják az alacsonyabb beosztásban lévőket, hogy mikét készüljenek a holnapi napra.
    Enna aztán figyelmesen hallgatja a csillagvizsgáló ötletét, s az ifjú szabadkozását.
    Jó ideje ismeri Nephirt, s jó pár találkozás után feltűnt neki, hogy a vöröshajú igencsak sokat szabadkozik, s pironkodik. Ez meglehetősen új volt Ennának. Odahaza Asheh Haetonban ritka az efféle érzelmi megnyilvánulás ennyi idős hímnemű elfektől, de szóvá most nem teszi. Talán Naram úrnak említi majd alkalomadtán, de kedveli annyira a fiatal elfel, hogy ne akarja kellemetlen helyzetbe hozni a rokonai előtt, amíg nem érzi szükségét.
    – Valóban – nyugtázza. Hónapokig nekik is zavaró volt az égbolt új képe. Bár az már-már megmosolyogtató volt, hogy mindjárt az első éjszakán K’celron csillagképét egy fertály óráig együtt keresték a harcos papok követségi képviselőivel, mert nem volt a „rendes helyén”… így aztán át kellett rendezni ez egész épületbelsőt, hogy minden a megfelelő rendben legyen. Persze ezt nem lehet egy kívülállóval megosztani, mert ki tudja, még a végén azt gondolnák, hogy az Asheh Haetoniaknak is van szívük/humoruk/gyengeségük.
    – Haeton’ Eroesh-ből kértünk tudósokat az új térképeink elkészítéséhez még tavaly. Bár a mi esetünkben akkora eltérésekről nem beszélhetünk – mondja, miközben a csillagtérképet figyeli, aztán a csillagvizsgáló terveit, s ezt követően felpillant a papírról Nephir arcára. – Ez milyen remek gondolat…
    Nephir Erienlil

Re: Függőkert, Minden Tudományok Akadémiája és a Nagykönyvtá

Témanyitás  Nephir Erienlil on 2012-11-03, 17:02

Átgondolja, hogy mi is lesz neki a holnapi nap folyamán, nem szeretné visszautasítani Enna anyát, de ha fontos tennivaló van… mióta idejöttek, sokkal több mindennel kell foglalkoznia és odafigyelnie sok mindenre. Számára elég fárasztó, megszokta otthona nyugodt életvitelét. Az első időkben eléggé szétszórt és még figyelmetlenebb volt.
    -Köszönöm szépen, megfelelő lesz. – tekint a Tisztelendő Anyára. – Már várom, régen voltam Önöknél, valóban…
    A következő kérdésre a kezében lévő tanulmányra pillant. Enna felé nyújtja, miután kinyitotta:
    -Itt másképp néznek ki a csillagok és saját számolás alapján számolok ki újabb csillagképeket, majd pedig ellenőrzöm a számolás helyességét. – a térképet is kihajtogatja, amin látszódik a számolás eredménye: az itteni csillagtérkép negyede már fenn van. Kisebb-nagyobb módosításokkal.
    -És pár új csillagvizsgáló részen gondolkodom… - nyúl a jegyzet hátulján kilógó nagyobb lapra és vesz ki egy tervrajzot. – De sok számolás hibás még… - pirul el. Sokkal nagyobb tudósok dolgoztak már hasonlón és ezért csak szerényen meri megmutatni, min is gondolkodik.

Enna Lin Arta'shad

Témanyitás  Enna Lin Arta'shad on 2012-11-02, 21:29

Enna ugyan nem venne mérget az elfoglaltságra, de hát no… nem otthon van… nem a saját hívei között, akiknél rákérdezhet, hogy miért csak a kötelezi imákon vesznek részt és miért nem látogatják azokon túl az istennő házát.
    Haeton’ Eroesh-ben lenne elég dolga, a hazaiak vallási életét szervezni kell, s az istennőnek való imádkozások szinte egész nap folynak a nagytemplomban bizonyos napokon, a hívek állandón jönnek, s a papnők – váltva egymást – egész nap imádkoznak Naas-Dorerhez Asheh Haeton szép és biztos jövőjéért, a vezetők bölcsességéért, vagy éppen hálát adnak az elmúlt békés évszázadokért.
    Ezzel szemben Ennának itt al-Dzsahalban sokkal kevesebb a dolga, s már-már gyanítaná, hogy az al-Dzsahali Naas-Dorer templom élére való kinevezése inkább büntetés, mint megtiszteltetés…
    Gyanítaná, mert rendes Asheh Haeinoniként efféle lázadó gondolat meg sem fordulhat a fejében.
    Az ifjú Nephir elpirulása némi elégtétel neki, ámbár bántani sem szeretné a kölyköt, viszont ez azt jelenti, hogy még mindig sikeresen kelt lelkifurdalást elf társaiban, s ezt valahol megnyugvással tölti el. Persze egy még kiforratlan fiúnál nem nehéz ezt az állapotot elérni, s Enna ezzel is tökéletesen tisztában van.
    – A holnapi teadélután, úgy vélem megfelelő. Köszönöm, hogy gondolsz ránk – feleli miközben Nephirre pillant. A távolban már lehet hallani Dhyl csivitelését, aki mintha datolyával kínálná az őt kísérő templomi őrt. – Mesélj, kérlek, miféle tanulmányoknak szenteled az időd mostanában?
    Nephir Erienlil

Témanyitás  Nephir Erienlil on 2012-11-02, 20:58

Zavarában a földre tekint. Nem érdekli, mennyire udvarias a válasz és mennyire őszinte. Lopva Dhylre pillant, arcán bűntudat. Hozzá sem ment látogatóba. Azt a tanulmányt be kellett fejeznie és nem is tudott volna mellőle elszabadulni. Kutatónak született és az néha komoly csőlátást okoz nála. A mondatokra hol elpirul, hogy eltűnik a színe az arcáról. Ennát és a társaságát nagyon megkedvelte.
    -Oh… biztos mindenki elfoglalt… - nem ért a felnőttek világához, van még ideje megismerni jobban, de annak nem örül, hogy senki nem volt a Tisztelendő Anyánál. Még ő sem.
    - A holnap utáni délutánom szabad! – csillan fel a szeme. – Ha… ha megfelelő lesz önöknek is, akkor nagyon szívesen átmennék. Úgy emlékszem, Naram bá….főtitkár is fog menni, csak kissé korábban. – Naram az unokabátyja és nehéz megszoknia, hogy itt titulusát kell használnia.
    Enna mellé sorol, testőre pedig illő közelségben, diszkrét távolságban halad velük. Az egyik kedvenc helye a pavilon, de amikor kiment, akkor éppen foglalt volt így a fűn telepedett le. Ez pillanatra zavar ül ki képére, de Enna anya figyelmes, így bólint egyet és helyet foglal mellette, tisztes távolságban.
    -Köszönöm!
    Testőre az egyik közeli helyen áll meg. Amíg mindenki rendezi sorait, addig azon töpreng, hogy mennyire fárasztó is testőrnek lenni. Éppen ezért mindig igyekezett könnyebbé tenni kísérője feladatát.

Enna Lin Arta'shad

Témanyitás  Enna Lin Arta'shad on 2012-11-02, 19:25

Enna egy bólintással adja tudtára Nephir-nek, hogy „szívesen”, aztán bevárja őt/őket, s a kíséret is úgy rendezkedik, hogy az ifjú ezüstelf kényelmesen sétálhasson a követség rangidős papnője mellett. Valamint, ha az ifjú testőre úgy látja jónak, csatlakozhat a védence mellé.
    – Megértem, bár hiányoltunk. Az utóbbi időben a legtöbb barátunk vagy nem tartózkodott al-Dzsahalban, vagy nem volt érkezése a követségünkre látogatni – állapítja meg Enna. Közben a kis kompánia az egyik pavilon felé veszi az irányt, ami karcsú, kőből faragott oszlopokon áll egy füvesített dombocska tetején, s alacsony korlát veszi körül. A pavilon nem túl magas, s a tető alatt nem sokkal átsejlő függönyök adnak némi takarást, s az építmény simára csiszolt kő padlóján körben támlátlan padokat helyeztek el, s a pavilon közepén egy kis tűzhely is található, melyben néhány alig kormolódott tűzifa pihen a hamun.
    Enna az egyik pad felé veszi az irányt, majd helyet foglal rajta úgy, hogy Nephir le tudjon ülni mellé. A pad elég hosszú, akár négyen is elférnének rajta, de miután rangos papnők előtt odahaza nem illik ücsörögni Asheh Haetonban, s ezt akár Nephir is tudhatja, Enna újra megszólal.
    – Kérlek, foglalj helyet, Nephir – aztán elhallgat. Nem kenyere a dolgok siettetése, sem a vehemens faggatózás, így aztán vár míg a kíséret is elrendeződik, a testőrök egy része a pavilon elé, illetve Enna mögé, s a papnők leülnek a padokra.
    Nephir Erienlil

Témanyitás  Nephir Erienlil on 2012-11-02, 18:10

Felidézi a mai napi teendőket és estére nem emlékszik, hogy lenne-e valami esemény vagy tennivaló. Így bólint, mosolyogva.
    -Mára már nincs más teendőm, köszönöm a meghívást.
    Azért rápillant kísérőjére, aki bólint. Vannak dolgok, amikben még nem dönthet és akár el is felejthetett olyan eseményt, ami miatt esetleg mindenképpen vissza kéne térnie a követségre. Egy kicsit megszeppen az utolsó mondatra.
    -Én sem tudtam Önökhöz menni, sokat kellett tanulni…
    Azzal lassan, tisztes távolságban, besorol Enna mellé, mögé, remélve, hogy az illemet nem sérti meg. Hol Ennára, hol a kísérőire tekint, hogy ez így megfelel-e. Nehéz neki megszoknia és megtanulnia az itteni szokásokat.
    A kérdéseket is kíváncsian várja, hogy mi is érdekli a Tisztelendő Anyát.

Enna Lin Arta'shad

Témanyitás  Enna Lin Arta'shad on 2012-11-02, 16:33

A szökőkút vizének és nap visszaverődő fényeinek játékát Enna elismerően figyeli, s amennyiben Nephir nem szólna hozzá, még vélhetően figyelné néhány percig, de így az ifjú ezüstelf felé fordítja a fejét.
    – Ez egészen káprázatos – jegyzi meg. – Még ha tudatosan tervezték volna ilyenre… talán akkor sem lett volna szebb látvány.
    Immár teljes egészében Nephir felé fordul.
    – Még vagy egy órát a Függőkertben időzünk. Csatlakozz hozzánk, ha nincs egyéb teendőd. Szívesen vennénk a társaságod – mutatóujjával rövid időre megérinti ajkait – Mesélhetnél, hogy mi újság az Etüstelfek követségének háza táján… az utóbbi időben alig hallottam rólatok valamit…
    Azt már nem teszi hozzá, hogy talán csak Al’vren nagyúr nem kötötte az orrára a Nephiréktől kapott információkat.
    Nephir Erienlil

Témanyitás  Nephir Erienlil on 2012-11-01, 22:06

Összeszedi a jegyzeteit, mire felegyenesedik, addigra Enna is visszafordul. Rátekint a kérdésre a jegyzeteire.
    -Ó, megvárnak, köszönöm! – feleli zavartan, majd elmosolyodik a mosolyra. A Tisztelendő anya mindig olyan figyelmes. Körbetekint.
    -Nemsokára kezdődik…
    A végszóra a az utolsó sugarak úgy érik a kút vizét, hogy a szivárvány ezer színében kezdenek el játszania vízcseppek. De nemcsak egy helyen, hanem körben mindenhol, mintha a vízcseppek egymásnak adnák ezt a fényt. Amíg tart a jelenség, addig nem szólal meg. A tünemény mindössze nagyjából öt percig tart, nem tovább. A nap utolsó visszaverődő sugara végleg eltűnik és sorra gyúlnak ki az éji fények. Lent is és fent is.
    -Amikor tervezték a kutat, még nem tudták, hogy két nagyobb épületről is vissza fog verődni a napfény a fényes részükről. Ettől tűnik úgy, mintha mindenhonnan érné a napfény, ami már rég lebukott a falon túl.
    Majd zavartan elhallgat. Szeret beszélni, kérdezni és többnyire kéretlenül….

Enna Lin Arta'shad

Témanyitás  Enna Lin Arta'shad on 2012-11-01, 20:41

A közelebb lépő ezüstelf testőrt Enna egy pillantással, valamint egy apró biccentéssel köszönti, s figyelmét azonnal visszavezeti Nephirre.
    – Akkor idejében érkeztünk – jegyzi meg, s maga előtt összekulcsolt kezekkel immár teljes alakjában a szökőkút felé fordul, mintha valamiféle előadást várna.
    Asheh Haetoniként nehéz túllépnie azon rossz szokáson, amin minden honfitársának, így minden kijelentést komolyan vesz. Enna ebben a pillanatban egészen biztos abban, hogy a „várni egy keveset” valóban azt jelenti, hogy tényleg egy keveset. Persze a kút annyira nem érdekes, mint az ifjú ezüstelf, így a nő egy realtíve gyors – de nem kapkodó – fejfordítással tekint Nephirre.
    – Amennyiben fontos dolgokat írtál a jegyzeteidbe, kérlek, folytasd… mintha itt sem lennénk – mosolyodik el, majd visszafordul a kút felé.

Sponsored content

Témanyitás  Sponsored content

Pontos idő: 2017-11-18, 07:11