Üdvözlünk!

Éppen időben érkeztél Vándor!

Háború közeleg és elkél minden tenni vágyó erős kéz, forgasson akár fegyvert, vagy használja a mágia hatalmát.
Ne aggódj, ha nem állsz még készen, hőssé formálnak majd a kalandok.
Fedezd fel a világot, kelj útra, kalandozz sivatagon, kietlen tájakon, havas hegyek legmélyén, dögletes mocsáron és a mindig veszélyt rejtő tengereken át. Küzdj ádáz szörnyekkel, élj nemesi életet, vívd ki a hősnek járó tiszteletet, vagy rejtőzz árnyak közé és vedd el azt, ami neked jár!
Gyűjts hát magad köré szövetségeseket és formáld saját belátásod szerint a változó világot!

Az oldal alapítása:
2012.10.01.

Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!

Kaland

Fejedelmi játszma című kalandban a reagkör határideje:
04.09. 21:00

Latest topics

Ederthin várostérkép

A dombtavi időszámítás szerint jelenleg 616-ot írunk.

Ki van itt?

Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

[ View the whole list ]

A legtöbb felhasználó (12 fő) 2016-10-11, 18:26-kor volt itt.

Statistics

Jelenleg összesen 3473 hozzászólás olvasható. in 143 subjects

Összesen 55 regisztrált felhasználónk van.

Legújabb felhasználó: Shycor N'ylwenn

Szerzői Jogok

Az oldalon található egyedi alkotások az alkotó(k) tulajdonát képezik!
A Világleírás és a helyszínek, helyszínek leírásai az oldal készítőinek szellemi terméke, így a Creative Commons Nevezd meg! - Ne add el! - Ne változtasd! 4.0 Nemzetközi Licenc feltételeinek megfelelően használható fel szabadon.

Kikötő

Share
    Montea
    Admin

IC hozzászólások száma : 3

Kikötő

Témanyitás  Montea on 2012-10-03, 17:51

First topic message reminder :

A főváros egyik legfontosabb része a kikötő, mely nemcsak a Vörös-öbölre, hanem az Ivesi-folyóra is nyílik. Mindkét irányból a folyami kapun keresztül megközelíthetőek a dokkok (ezekből kettő is van: a kis és a nagy dokk). A folyami kapu nemcsak a természet viszontagságai ellen nyújt védelmet, hanem az ellenség ellen is. A hadihajók mindig a városfalon kívül horgonyoznak. A dokkoknál lehet az árut ki- illetve berakodni, valamint innen tudnak az utasok és munkások is fel- illetve leszállni. Halászhajókon kívül kereskedelmi hajók futnak ide be, utasokat ez utóbbiak szállítanak.
    A Kikötőmester háza a dokkok végénél, jobb oldalon található, képletesen értve pont a kikötő lüktető szívének közepén. A folyami és tengeri kereskedelemmel kapcsolatos ügyeket lehet itt intézni, valamint a hajók kifutásának és kikötésének koordinálása itt történik. A kikötői őrség elsődleges feladata a kikötőbe érkező áruk vámjának beszedése, az áruk megvizsgálása, valamint a rend fenntartása.
    A kikötő egyik látványossága a nagyon ritkán, mindössze háromhavonta feltűnő, Dél Szele névre keresztelt, jelenleg az egyetlen háromárbocos hajó. Pár hónapja fejeződött be az építése, a hajózás legújabb technikai vívmánya e hajó, mely jelenleg Ederthin és Valny'yr fővárosa között ingázik. Nagyobb teherbírású, sokan ebben a hajótípusban látják a hajózás jövőjét, egyelőre azonban nem tervezi se a Fejedelemség, se Valny'yr több ilyen hajó építését, részben a költségessége miatt, részben mert a Dél Szelét még tesztelik, hogy az újakon mit kell majd esetleg változtatni.
    Gerard Dareln

IC hozzászólások száma : 44

Re: Kikötő

Témanyitás  Gerard Dareln on 2013-01-28, 22:24

*Émelygés, kavargó gyomor, és elszorult torok. Sötét, dohos kis szoba a fedélzet alatt, halk lépések dobogását zárva magában. Gerard a priccsen hanyatt feküdve küzd az egész útját végig kísérő rosszullét ellen, mikor az ajtaján kopogtat valaki.*
    -Ki az? – kérdi fojtott hangon, miközben lassan felül az ágyában.
    -A kapitány küldött hogy adjam át önnek: Megérkeztünk!
    *Választ sem várva távolodó lépések hangja szűrődik csak az ajtó mögül, így hát az ifjú zsákjának száját marokba fogva indul meg a fedélzet irányába. Eleinte nehezen mennek a lépések, támasztékként használja az oldalfalat, ám hamar összeszedi magát, és erős férfiúi léptekkel érkezik meg a fedélzetre. Friss levegő simítja végig az arcát abban a pillanatban ahogy napvilágra lép. Szereti a szelet. Éltető erő, mely bár sok embernek teljesen megszokottá vált, számára mégis nagy érték.*
    ~Hát megérkeztem végre! Ederthin, vártam már rád!~
    *Arany fürtjeit szabadon kócolja a szellő, arcát pedig akkora mosoly díszíti milyet egész úton nem láthatott rajta senki atya fia. Meg is indul gyorsan lefelé a hajóról, melyről mindeközben megkezdték már az áruk lerakodását. Leérvén első sokáig bandukol még céltalan, és kissé esetlenül. Szokatlan számára a sok ember, a sürgés-forgás, ám egyenlőre most még ez a kisebbik problémája… *
    -Ma éjszakára már nem tudom megfizetni a tetőt a fejem fölé. Elvitte az utolsó garasomat is ez a hajóút. Hátha a Negyed belsejébe érve majd találok valami csendesebb zugot éjszakára! Nincs sok választásom.

Ethyrlin il Contevilla

IC hozzászólások száma : 184

Témanyitás  Ethyrlin il Contevilla on 2012-11-30, 11:02

Lia megjegyzésére bólint. Anya nagyon ért az ilyenekhez, ő és Lia nélkül nem tudja, miként tette volna túl magát azon, hogy az a némber csak játszott vele.
    Érzékeli, hogy a kérdés félig komoly is. Elgondolkodik, mielőtt válaszolna.
    -És mi lenne, ha mindkettőbe belekóstolnál? Eldönteni utána is ráérsz és akár kombinálhatod a kettőt.
    Húga nagyon érzékeny mások lelki állapotára és meg is erősödne kissé. Nagyon tud érte aggódni, még akkor is, ha a hátát bízná Liára is.
    -Érdekes csoport, igazad van.
    Nem mintha ők nem lennének, zavarni sosem zavarta. Igaz, erre az állapotra öklével szolgált rá. De miután kivívta ezt, békén hagyták.
    -Rendben.
    Feláll, karját nyújtja Liának, hogy ismét támasza legyen a hosszú sétán. Az előre hulló tincsre akaratlanul nyúlna keze, de húga megelőzi. Irányba veszi a rezidenciát és elindulnak.
    Amelia il Contevilla

IC hozzászólások száma : 384

Témanyitás  Amelia il Contevilla on 2012-11-30, 01:11

- Igazad van, anya nagyon jót fog tenni a lelkének.
    *Nem is teszi kérdésessé, hogy vajon Ovidio kér-e ebből a lelki segélyből. Igaziból észre se fogja venni, mert Kamila így fog segíteni begyógyítani a fájó sebeket, észrevétlenül, kérdés vagy kérés nélkül. A lényéből fakadó kedvességgel és megértéssel.*
    - Ó, azt mondod mégse az elmemágiával kellene kacérkodnom, hanem valami lélekre alapulóval?
    *Félig bohókásan kérdi, félig nagyon is komolyan. Néha ingadozik még a választási lehetőségek közül és ugyan számít a tanácsadók véleménye, de mégiscsak Lin ismeri a legjobban.*
    - Akkor egyformán bűnösök vagyunk, ugyanakkor azt hiszem nem vagyunk okolhatóak. Egy szemfedős kapitány, egy csapat törpe és egy ember... mindenkinek megakadna rajtuk a szeme.
    *Ujjain számolva sorolja az őket felmentő okokat. Körülnéz, hogy a hozzájuk hasonló, padon pihenők merre nézelődnek, de kifejezetten senki nem bámul a kérdéses csoport felé, igaz, azt se lehetne ennyiből megmondani, hogy ne is pillantanának feléjük. Ami meglehetősen furcsa, hogy rajtuk is nyugszik majdnem ugyanannyi tekintet, mint a törpéken. Nem kell sokáig gondolkodni, hogy a sok sötét hajú dzsahiím között miért olyan érdekesek ők is. *
    - Eleget pihentem, felőlem indulhatunk. El fog tartani, mire megmásszuk a hazavezető utat.
    *Előre hulló gyertyalángszín tincseit visszaigazítja a füle mögé. Vállkendője már visszaigazította korábban, indulásra kész. Ha szabad, bátyja karjába karolva indul el hazafelé, egy utolsó pillantást küldve a kikötött hajó felé.*
    Adminisztrátor
    Admin

IC hozzászólások száma : 49

Témanyitás  Adminisztrátor on 2012-11-24, 15:11

-Hmm, akkor keressük meg azt a követséget. Tudom merre a negyed, és azt is, hogy minden nagyobb nemzetnek van ott épülete. De nem gyakran járok arra, elvégre nem vagyok se gazdag, se nemes, úgyhogy majd bolyongunk egy kicsit.-*jön a felelet Rowonnak*-
    -Úgyse leszünk mindennapi látvány. Ennyi törpe nem jár itt száz év alatt se.-legyint egyet még hozzá-
    *Ő nem vette eddig eszre a figyelő párt, amelyre most felhívta a nagykövet a figyelmét.*
    -Hogy ők?-gondolkodik el a két ember láttán-
    -Ránézésre domb-taviak, talán épphogy a követségről. A fejedelem küldöttének egész családja itt él, meg a szolgálók, hivatalnokok és mások.-*feleli a kérdésre*-
    *Az ő szeme mindenféle népet megjegyez, jó a memóriája, bár ez itt nem túl nehéz.*
    -Egyébként mennyi ideig akartok itt maradni, követ uram?

Ethyrlin il Contevilla

Témanyitás  Ethyrlin il Contevilla on 2012-11-21, 17:32

Meghuzigálja tarkójánál a haját.
    -Abban te vagy a mester. Én csak széptenni tudok… de majd rákontrázok.
    És gondolatban már össze is adta őket. Elvégre egymásnak valók nem?
    -Igaz! De várom már… igaz, Elenát is szeretném látni már.
    Jóllakott gyerek képe ömlik szét az arcán. Nem rakoncátlan kamasz (annyira), ami szükségesen kötelező, annak eleget tesz, elvégre a családot járatja le és a követséget, ha valami nagy galibát csinál. A komisz és kópés természete azonban még nem komolyodott meg (annyira), hogy ne örüljön a szabad élvezetek örömének.
    Észreveszi Lili fészkelődését, de annak tudja be, hogy rendezgeti a ruháját. Melege lehet, vagy fázik? Ugye nem tett rosszat, hogy elcsábította a kikötőbe? Az eszében sem jut, hogy nem ő kérdezte a kikötői sétát. A lelkiismeret-furdalás úgyis utoléri, ha valami baja lesz Lilinek.
    -Igen. És anya is biztos jó lesz Ovidiohoz. Ért a lélekhez. Mint ahogyan te is. – tekint húgára.
    Hiszi, hogy Elena és Ovidio kapcsolata is annyira erős, mint ami kettejük között van.
    -Á, a lebukáshoz én is hozzájárultam akkor. – int finoman kezével. – Nekem is megakadt rajtuk a szemem.
    -De azt hiszem lassanként mehetünk. Vagy pihennél még? – tekint kérdőn húgára.
    Hosszú azért a séta vissza. És Liának pihenni is kellene még. Talán még szomjas is lehet. Hátha visszafelé találnak olyan helyet, ahol egy friss, hűsítő üdítőt tudnak majd inni. Vagy legalább Lia tudjon. Ha még maradnak, akkor hátradőlve teszi fel a kérdést.
    Amelia il Contevilla

Témanyitás  Amelia il Contevilla on 2012-11-21, 14:33

- Bizony itt az ideje. Csak néhány jól időzített megjegyzés kell.
    *Még Lili is meglepődik saját tervén, általában kikerüli azokat, akiket nem kedvel, de ez most minden csak nem békés kikerülés. Gondolatban megvonja a vállát, ez a két ember igazán megérdemelné egymást, szóval lényegében nem is elítélendő dologra készül, hanem dicsérendőre... csak anyja meg nem tudja. Feltehetően ő nem osztaná lánya eme eszmefuttatását.
    Látja Lin arcának halvány pirosságát a kívánság hallatán, de nem teszi szóvá. Sőt hirtelen sokkal érdekesebbnek tűnik vállkendőjének visszaigazgatása, ezért kissé elfordítja arcát bátyjától, nehogy leolvassa róla gondolatait. Ezek sokkal-sokkal csúnyábbak, mint amit valaha gondolt vagy kívánt a fentebb említett, egymásnak szánt személyeknek. Az a nő egyszerűen nem is érdemel kedves gondolatot. Fatima és aljasságai miatti mérge nem tűnik el egyhamar, a vállkendő visszaigazítása után kénytelen a halvány rózsaszín muszlinruhájának rózsamintás övét is megigazgatni. Csak a feljajdulásra kapja fel a fejét riadtan, de hamar elmosolyodik, nincsen semmi vész.*
    - De gondolj arra, hogy az eljegyzésen és az esküvőn majd idővel már elvegyülhetsz, nem leszel házigazda.
    *Ovidio említésénél csak bólogatni tud.*
    - És külön jó, hogy a húgával lehet, szörnyű lett volna, ha egyszerre két szerettét is elveszti. De a levegőváltozás biztos jót tesz majd neki... ha más nem, a hőség miatti szenvedés néha elvonja figyelmét a lelki fájdalomról.
    *Igazából nem tudja, hogy kuzinjai milyen szoros kapcsolatban vannak egymással, sőt Ovidio gyászáról is csak romantikus regényekből szerzett gondolatai vannak. Ő a saját testvéri kötelékükből indul ki, ami rettentően erős és szoros. Jaj, annak aki eltiltaná őket egymástól. Közben nagyon ügyel, hogy a kikötött hajó és utasai felé véletlenül se pillantson. Lin kérdésére azonban kénytelen újra felpillantani a folyó felé, hogy ellenőrizze, még mindig feléjük fordul-e néhány törpe uraság. Pillantása azonmód rajtuk is ragad.*
    - Igen, szerintem is, de már egy jó ideje. Azt hittem túlságosan feltűnően néztem idáig őket, de már próbáltam nem őket bámulni, mégis..

Ethyrlin il Contevilla

Témanyitás  Ethyrlin il Contevilla on 2012-11-21, 08:03

Felnevet. Aztán visszafojtja kuncogássá.
    - Hát, viszketett a tenyerem egypárszor, amikor feléd hajolt.
    ~… és megláttam az arcodon azt a kifejezést, ami egyértelművé tette, hogy most azonnal oda kéne mennem. ~ Egy idő múlva azonban eléggé feltűnő lett volna, hogy mindig odalépjen ilyenkor. Inkább árgus szemekkel figyelte, hogy nehogy még közelebb menjen hozzá az a…
    -Ez nem is rossz ötlet… - gondolkodik el.
    – Nem emlékszem, hogy ők ketten valaha is udvarolgattak egymásnak. Talán itt az ideje. – dörzsöli össze a tenyerét. Néha tud rosszcsibész lenni.
    Keze ösztönösen indulna meg, hogy visszaigazítsa az elszabaduló tincset. De Lia nagylány már, majd ha zavarja visszateszi. Meg aztán… biztosan csak belerondítana a hajába, amit ő is mindig csak csodálni tud. Még a betegség sem tudta annyira megzilálni, hogy ne ismerte volna fel egyből már messziről.
    Kissé megrándul a szája széle. Hiába volt az már évekkel ezelőtt, fájdalmas emlék számára csak a szerelem. Reménykedni azért reménykedik. És kissé el is pirul húga kívánságára.
    - Jó lenne, ha így lenne…
    Érzékeli, hogy feléjük a figyelem eléggé megnőtt, a hajó mellől. Ha egyedül lenne, intene vagy zsebre dugott kézzel lazán odasétálgatna és beszédbe elegyedne. Messziről jött hírek mindig értékkel bírnak. Húgával van jelen pillanatban, így mindezt nem teszi meg. Nem szeretné jobban kifárasztani a társalgással, fölös sétával. Vagy akár lehetne rosszabb is. Így tehát ücsörög húga mellett, aki életében fontos helyet foglal el, éppúgy, mint szívében.
    - Jajj nekem! – dől hátra.- Akkor ez azt jelenti, hogy jófiúnak kell lennem…
    ~ Ez pech. Pedig már készültem egy kis szórakozásra…~
    - Ovidio? Megértem, ha nem lesz kedve mulatni.- szomorodik el. Együttérez vele, már így látatlanban is. Nem is tudná, mit tenne, ha valaki a közvetlen szerettei közül elmenne.
    - Talán jobb is, hogy most elszakad abból a közegből. Helyrerázza egy kicsit.
    Hallgat egy sort, majd halkan megjegyzi.
    -Szerinted is minket néznek annyira a hajónál vagy csak a szemem káprázik?
    Amelia il Contevilla

Témanyitás  Amelia il Contevilla on 2012-11-20, 22:11

- Jaj, ne is emlegesd kérlek Abbas urat, elképesztő mennyire közel tud hajolni beszéd közben és mennyire nem veszi észre magát.
    *A hideg is kirázza az említett úriember gondolatára.*
    - Pedig ám kimondottan nem is udvarol, te jó ég, mi lenne, ha udvarolna is? Jobb nem is belegondolni... hm, azt hiszem az lenne a legjobb, ha Mirialnak udvarolna.
    *Megcsóválja fejét, néhány tincs kiszabadul befont és feltűzött hajzuhatagából, így aztán az eddig előre hulló néhány tincs hirtelen megsokasodik. Az eredeti cél, miszerint frizurája ne legyen túl szigorú, még mindig teljesítve és szerencsére még nem néz ki úgy, mint aki szélviharba került.*
    - Tudod, mit? Én meg azt kívánom, hogy te meg megtaláld álmaid s szíved hölgyét. Ha az Istennő kegyes, mindkettőnk kívánságát teljesíti.
    *Pillantása visszavándorol a törpék társaságában álló férfire, míg Lin a városban hallottakról beszél.*
    - Igazad van, előbb-utóbb, úgyis kiderül.
    *Vállát ugyan nem vonja meg, de pillantása visszarebben a kapitányra. Majdnem mulatságos megfigyelni széles gesztikulációit. Szeme sarkából azonban észreveszi az irányukba támadt élénkülő érdeklődést, amit annak tulajdonít, hogy túlságosan illetlenül bámulta a hajót. Lesüti szemeit és inkább visszafordul bátyjához.*
    - Úgy tudom, mindenki itt lesz, aki számít a városban. Mivel az eljegyzést és az esküvőt úgyse mi rendezzük, ezért apáék szerintem most akarják elkápráztatni Elenáékat, habár Ovidio még nem hiszem, hogy részt vehetne a táncban... persze, nem is, négy hónapja özvegyült csak meg.
    Adminisztrátor
    Admin

Témanyitás  Adminisztrátor on 2012-11-20, 16:44

- Bizony. Haoghonar urunk erélyes vezető. - * Mondja Rowon az állát dörzsölgetve, Thorim szavai után. Ost Ankor ura, bizony határozottan képes tudtára adni akaratát.*
    - Úgy vélem túl korán érkeztünk meg, ezért nem jött elénk fogadóbizottság. De az üzenetváltások szerint, fent tartanak számunkra egy épületet a palota negyedben. Afelé nagykövetségként. Előbb megkeressük és berendezkedünk. Örömömre szolgálna ha velünk tartanál Thorim. - * Ahogy egy régi mondás tartja, Törpéből sohasem elég. Meg aztán Thorim talán jobban ismeri az utat a palota negyed felé is. Szavai után, Rowon ismét a padon üldögélő páros felé tekint, akik már nem egyszer néztek feléjük.*
    - Mond csak Thorim. Ismered azt a két embert ott? Láttad már őket? - * Kérdi halkan. A Törpe Gárdisták némelyike is feléjük fordul most.*

Ethyrlin il Contevilla

Témanyitás  Ethyrlin il Contevilla on 2012-11-17, 20:37

Elgondolkolkozik a színválasztáson.
    -Az bizony megy hozzád, valóban. Azt hiszem, akkor te sem fogsz megmenekülni Miriam férfi változatától.
    Nem tudja, hogy ezen kópésan vigyorogjon vagy előre készítse a bálra a legerősebb csizmáját.
    -Vagy! – emeli fel a kezét – kifogod végre álmaid lovagját. Én ezt kívánom.. – bólint is hozzá.
    Már ha talál ilyen anyagot a piacon. Ő mindig elcsábul a fegyverkovács felé…
    Várja a bált mindezen félelmei ellenére. Egyrészt a hugával lehet, táncolhat vele. És talán addigra még jobban lesz Lia. Annyira szeretné már látni ismét, ahogy önfeledten rohan, lovagol és kardozik vele. Ez az érzés az arcára is kiül.
    -Szerintem is – tekint oda összehúzott szemmel, hogy jobban lásson. Nem mintha szüksége lenne rá.
    -Elég érdekes látvány közöttük… a követségre? – töpreng ismét, hátha halott valamit. – Tééényleg…. lehet, hogy igazad van. Hallottam pusmogni a… - és ekkor harapja el kissé a mondatot. Még Lia sem tudja, hogy milyen helyeket keresett már fel a városban és „ismerkedett” össze az ottaniakkal. Vagy legalábbis reméli, hogy nem tud róla. – erről az embereket.
    Észreveszi, hogy húga leveszi a kendőt. Reméli, hogy nincs rosszul.
    -Szerintem érdemes megvárni a fejleményeket.
    -Apropóz követség. És bál. A bálra a többi követségről is hívunk? Vagy ők csak az eljegyzésre lesznek meghívva? És..akkor gondolom Elenával is ropok pár kört. – csettint egyet az ujjával. – Meg fogom forgatni őt is! De meg ám!– mosolyodik el.
    Adminisztrátor
    Admin

Témanyitás  Adminisztrátor on 2012-11-17, 14:51

*Egy arcra ismerős fajtársa köszönti, láthatóan ő a Gárdisták vezetője. Valószínű, hogy annak idején látta, mikor még ő is a Tartomány seregében szolgált. De a Csarnokban rengeteg a katona, nem ismerhet mindenkit személyesen. Ez főleg háborúban igaz, ahol a harcosok keveset barátkoznak, mert bárki bármikor eleshet. A csatára kell koncentrálni. Ezért is a jó törpe harcosoknak már újonc koruktól megtanítják, hogy meg kell tudniuk keményíteni a szívüket. Ez persze a csatatéren kívül rögtön szertefoszló igazság.*
    -Az Istenek adják, hogy maradjon így. -*feleli Barnabasnak, de a hír nem igazán lepte meg, Ost Ankort nem lehet megtörni*- De ha a Gárdán múlik, meg is marad!
    *Ez nem csak amolyan hízelkedés, mert ő az egyenes beszéd híve. Egyszerűen ismeri a Kelet harcosait, elvégre ő is az volt.*
    -Hallottam felőled, jóuram. Haoghonar nagyúr erélyes, de bölcs vezető. Tudja mit csinál. -*
    Rowonnak valószínűleg egyértelmű, hogy Thorim a kinevezésről beszél. Ezen a földön semmi nem marad titokban.*-
    -Viharpöröly Thorim a becses nevem. És világot látok, kalandorlelkű hazafiként. -*válaszol az utolsó kérdésre*- De való igaz, nem sok törpe jár erre, bár a feneverte meleg mellett nem csoda.-vigyorodik el-
    -Szóval a Palotába tartotok, gondoltam. Hogy-hogy nem küldtek érettetek fogadóbizottságot?! -*Tesz fel egy újabb kérdést, bár inkább csak költői. Ezután kicsit elgondolkodik, majd újra szól.* - Csatlakozhatok hozzátok, jó lenne újra sziklafiak társaságában lenni? -Jut veszébe ez az új, bár nem igazán meglepő kérdés. A turbánosok közt minden nem-dzsahim keresi fajtársait-
    Amelia il Contevilla

Témanyitás  Amelia il Contevilla on 2012-11-16, 21:16

- Igaz-igaz.
    *Nem késlekedik a helyesléssel, ritka kedves szüleik vannak. Szigorúak is persze, amikor kell, de az elvárt szülői képtől eltérnek kedvességükkel és a viszonylag nagy szabadság megadásával. Rugalmasnak is lehetne őket mondani, de az olyan furcsán hangzik, így Lili inkább nem is gondol így rájuk, csak egyszerűen szereti őket.
    Az újabb bókra most már enyhén elpirul, Lin ugyan mindig kedveskedik neki, picike húgának, no de most igazán úgy érzi, hogy nem szolgált rá ennyi jó szóra. Arcának viszont jót tesz a kis pironkodás, legalább kis élettel festi meg a melegtől és hosszú sétától kissé elgyötört arcvonásait. Nem is bánja ezután a témaváltást.*
    - Valószínű nem rikító vagy harsány narancssárgát választanék, mondjuk olyat, mint az őszi naplemente a Fejedelemségben. Mit gondolsz?
    *Most már egész biztos fog egy ilyen ruhát csináltatni, a kérdés leginkább az, hogy hogyan fog ilyen anyagot találni a bazárban. Mert az biztos, hogy a varrónő nem tudná megtalálni az őszi naplemente a Fejedelemségben színárnyalatú anyagot elmondás alapján. Hacsak, ha nem hozatnának egy domb-tavi varrónőt, de ez ugye elég abszurd felvetés, Lili fejében ez meg se fordul.*
    - Ahha, akkor biztos az lesz a hajó kapitánya, aki kiabál és szemfedője van.
    *A törpék és a korábban szemügyre vett férfi beszélgetése természetesen nem hallatszik el hozzájuk, de az újonnan feltételezett kapitány kiáltásai elválnak a kikötő zsibongásától, ha magát a mondanivaló értelmét nem is lehet érteni.*
    - Akkor gondolom utas lehet... habár úgy néz ki nem távolodik el a törpéktől, lehet ő a törpék idegenvezetője a városban? Biztos a követségre jöttek.
    *Leplezetlenül nézi az érkezett társaságot, de egyik személyen se ragad le pillantása zavaróan sokáig. Élvezi az árnyékos pad adta kényelmet, most már vállkendőjét is leveszi, nem kell attól félnie, hogy a direkt napfény megégeti bőrét.*

Ethyrlin il Contevilla

Témanyitás  Ethyrlin il Contevilla on 2012-11-16, 20:22

-Uuh, akkor szerencsém is volt, hogy nem voltam ott… szegény…
    Nagyon jól tudja, hogy Lia nem éppen rajong ezekért a dolgokért. És akkor valószínűleg neki is olyan öltözetet kellett volna viselnie, amit a háta közepére kíván. Hiába… itt nőttek fel.
    -Na igen… de még az a szerencse, hogy csak a nyaggatást halljuk.
    Pedig a szüleik joggal megtehetnék, hogy előre elrendezett házasságban élhetnének már évek óta. Mázlisták, ha lehetne mondani, hogy ilyen szülőkkel rendelkeznek.
    -Neked mindig szívesen. Főleg, mert valóban szép vagy. – mosolyog vissza őszintén, bohóckodás nélkül.
    Szerencsére árnyékos helyen vannak, de azért gondolkodik, hogy visszafelé merre tudnak menni, hogy valami innivalót vegyenek majd magukhoz. Nagyon tud aggódni húgáért, főként azóta, amióta elment a Fejedelemségekbe és betegen jött vissza. Korholja is magát, miért nem ment vele.
    -Hmm… most elképzeltem magam narancssárgában. – majd húgára tekint, mérlegelő tekintettel. – de.. szerintem neked biztos jól állna. Nagyon jó ízlésed van, hamar megtalálod benne a… színed. – Bár tud ízlésesen öltözködni, néha nehezen találja a kifejezéseket.
    -Fúújjjj… - fintorítja el az arcát is a mellényes kijelentésre. Egyszínű mellényeket szeret. Majd kihúzza magát ültében, délcegen, elégedett képpel. – Mint ahogyan te is…
    -Nem tudom. Nem értek a hajózáshoz. De felteszem, igen, úgyhogy akkor ő nem lehet a kapitány.
    Majd pillog kettőt. Mindig megérzi, ha éppen nézik. De ez az érzet figyelő, semmilyen hátsó szándékot nem érez belőle. Figyeli tovább a jelenetet, igencsak érdeklődve.
    Adminisztrátor
    Admin

Témanyitás  Adminisztrátor on 2012-11-16, 16:27

* A nagykövet után, aki reméli hogy ez a kinevezése csak időleges lesz, előmasíroztak már a Törpe harcosok is, miközben a hajón a félszemű kapitány, parancsokat kiabálva irányítja a matrózait. Rowon szemei érdeklődve tekintenek ide oda a kikötő zsúfolt területén. Mindenütt tipikus Dzsahim népek, kivéve két embert, egy férfit és egy nőt, akik öltözete nem illik ide. Ahogy Ost Ankor követségi kíséretének öltözete sem, pláne a Törpékéi. Barnabas Száznagy morgására mosolyog egyet, majd megpillantja A feléjük közeledő Thorimot is.*
    - A Hármak oltalmaznak. - *Köszönti a Törpét, egy főhajtás kíséretében.*
    - A keleti Tartomány helytartója, Acélmarkú Haoghonar, engem nevezett ki Ost Ankor nagykövetének. A nevem Rowon Holdigen. A palotanegyedbe tartunk, ahol tiszteletünket tesszük a város uránál. És Téged mi szél fújt erre? Csupán kalandozol? Vagy kereskedő vagy? - * Érdeklődik Thorimtól, hiszen errefelé ritkán járnak Törpék. Legalább is eddig.*
    Amelia il Contevilla

Témanyitás  Amelia il Contevilla on 2012-11-16, 14:48

- Tudom, hogy hogy érted, de maguk a szoknyák amúgy annyira nem tetszettek. Mindenki ilyen nagy-mintás szoknyát hord, és egy magában egy szoknya még szép, de egy összejövetelen már... hát mintha bezártak volna egy óriás pillangókkal teli szobába. Komolyan, majdnem vakaróznom kellett.
    *Át is fut a hátán a hideg, ahogy visszaemlékszik. Még szerencse, hogy túl sok összejövetelre nem jutott el kezdődő gyengélkedése miatt, a végén tetvesnek hitték volna.*
    - De te legalább védekezhetsz azzal, hogy apa se nősült még meg ilyen korában... de anya már megszült téged még 22 éves kora előtt... én vagyok az, aki gondban van.
    *Azt már nem teszi hozzá, hogy ha a jegyességét nem bontják fel, akkor valószínű, ő is tudja tartani tervet. Megvonja vállát, szerencsére azért nem tesznek lépéseket a szülők, hogy mielőbbi házasságba kényszerítsék csemetéiket, így igazán félnivalójuk nem lehet. Csak el kell viselni az állandó célozgatásokat, de az a legkevesebb.*
    - Eme tudással ezentúl férfiszíveken fogok taposni! *Kihúzza magát és rátartian felszegi fejét. Játékát hamar abbahagyja és Linre mosolyog.* - .. köszönöm.
    *Jól esik azt hallani az ember lányának, hogy szép. Hogy a fenébe ne volna jó dolog? Lili is csak mosolyogni tud, még akkor is, mikor újra hátradől a padon.*
    - Ami azt illeti, meglehetősen hanyagoljuk a narancssárga színt, fel se tűnt idáig. A következő ruhámat majd olyan színben választom, nehogy depressziós legyen szegény szín.
    *Bólint is egyet elhatározásához.*
    - A férfiak öltözéke nem igazán változott, habár némelyik fiatalabb a nők szoknyáihoz hasonló, mintás anyagból varrt mellényt viselt. A nyakkendő szintén a mellényhez passzolt. A sötétkék felöltődben szívtipró leszel.
    *Hangja kissé elmélázó, mikor maga elé képzeli bátyját a báli hacukájában. Mirial majd új támadást intéz Lin meghódítására, öröm lesz végignéznie. Leginkább azt a részt, mikor majd koppan.
    Tekintete a kikötő hajót figyeli, sajnálja, hogy nem tudtak közelebb ülni, így nem látja a címereket. Túl nagy erőfeszítésbe azért nem telik kitalálni, hogy honnan érkezett a hajó látva az utasokat. Egyedül az elsőként partra szálló férfi okoz fejtörést Lilinek.*
    - Szerinted ki lehet ő? A hajó kapitánya? De annak nem a hajón kéne irányítani a kikötést?

Ethyrlin il Contevilla

Témanyitás  Ethyrlin il Contevilla on 2012-11-15, 20:45

Színpadiasan felsóhajt.
    -Ne is mondd… mennyi szép szoknyát kihagyhattam – pillant fel az égre -… nem tudom – tekint húgára – de ez már felér egy merénylettel. Anya már nagyon a nyakamon ül, hogy mikor lesz már unokája… és egyre többször hallom tőle…
    Szeret szoknyák után rohangálni, nagyon is élvezetes tevékenység, de a szerelem lángja már megégette ahhoz, hogy nagyon óvatos legyen szívügyek terén. Annak sem örül, amikor nincs húga közelében. Amikor Lia elment a Fejedelmségbe, egész végig nyugtalan volt, nem találta a helyét és sokkal több balhékba is belekeveredett. Nem akar egyik időszakra sem emlékezni.
    -Pfff – fújtat egyet Lia legyintésére. Nem vitatkozik vele, de azért dacosan a fülébe súgja:
    -Tudd meg, hogy igenis szép vagy. – vág hozzá egy idétlen, de nagyon kedves képet. Nem tud felnőni, nah.
    -Jobb, mint a narancssárga! – nevet fel a hozzáöltözési javaslatra. Elképzelte magán mindkét színt. Inkább öltözik lilába, ha lehet.
    -Rendben.
    Jól sejtette, hogy hosszú út lesz ez húgának. Ő is gyorsan mellé ül, hogy nehogy meggondolja magát. Semmilyen ivásra lehetőség nem volt itt. Vagyis igen, de alkoholt nem akart most hozni neki.
    -Ö… - hökken meg, aztán felnet. – Ezt most elképzeltem! – Aztán elkomolyodik kissé.
    -Nem tudom, miként öltöznek most a Fejedelmeségben és nem szeretnék se pucc-parádé, se toprongyos lenni. De talán az a sötétkék felöltős megfelelő lesz….
    A hajó közben befut, elkezdődik a kikötés. Csendben figyeli. A kikötéseket gyerekkorában szerette nagyon nézni, mindig kilógott ide. És mindig lebukott. Egy testőr mindig megtalálta előbb-utóbb és visszakísérte a rezidenciára. Aztán amikor nagyobb lett, már tudott alkudozni a testőrökkel, hogy még hadd maradjon.
    Adminisztrátor
    Admin

Témanyitás  Adminisztrátor on 2012-11-15, 17:11

* Barnabas az Acélkobakúak családjának Tagja is a hajón utazott, de mikor az kiköt, ő nem szökken le a róla mint az ember, hanem inkább a pallón baktat ki. Testét most is díszes és erős páncél fedi. Pajzsa a hátára erősítve, melyen jól látszik Ost Ankor, és a Tartományi Gárda jelképe. Az oldalán vaskos Törpe kard lóg, vállának fektetve pedig csatabárdját hozza. Nyílpuskáját most még a hajón hagyta. Valószínűleg nem lesz rá szükség. Néhány intésével elrendezi a többi Gárdistát, hogy minden irányban figyelhessenek. Mert ez a dolguk most. Meg kell védeniük az ifjú embert, akit a helytartó nagykövetnek nevezett ki. Barnabas tekintete végigsiklik a kikötőn, és a falon ami a város többi részétől zárja el azt.*
    - Na. Ezt sem a Törpék építették. - * Jegyzi meg morogva, majd a szeme megakad egy közeledő alakon, aki érdekes módon se nem Ember se nem elf. Amikor aztán Thorim közelbe ér, arca ismerősnek tűnik Acélkobaknak. Alag Gathól mélyén, a harc Csarnokában, látták már egymást. Az is lehet hogy az évtizedek alatt már harcoltak együtt valamelyik erődben, a bűzös orkok és egyéb éjtestvéreik ellen.*
    - A Hármak áldjanak meg bajtárs. - * Köszönti Thorimot. * - A keleti tartomány virágzik. Ellenségeink a fülüket behúzva reszketnek barlangjaikban. Mestereink és munkásaink serényen dolgoznak. És nincs sereg amelyik vitézebb lenne a miénknél. - * Válaszolja az első kérdésre. A másodikra pedig majd az ifjú nagykövet megfelel.*
    Amelia il Contevilla

Témanyitás  Amelia il Contevilla on 2012-11-14, 21:49

- Furcsa, hogy nem küldtek tavaly Federtonba a téli báli-szezonra ifjú feleséget fogni. Hm, most hogy jobban belegondolok, tényleg furcsa, én úgyis akkor utaztam a Fejedelemségbe, küldhettek volna minket egyszerre. ... Vagy idén akarnak átküldeni?
    *Már épp megvonná vállát a furcsaság felett, amit még talán el is könyvelhetne annak, hogy a szülők nem akartak gyerek nélkül maradni hónapokra, még ha felnőtt gyerekekről van is szó, de! De szöget üt a fejében Lin félmondata, ami alapján sajátos logikája mentén arra következtet, hogy talán kinézőben van bátyjának egy hosszú utazás. Még a legényszökés mulatságos gondolatán se tud igazán jót derülni a félelemtől, nem akar távol lenni testvérétől.*
    - Persze-persze...
    *Legyint egyet, hiszi is meg nem is, amit Lin mond. Azt mindenesetre tudja, hogy gyertyalángszín hajával mindenhol feltűnést kelt a dzsahim városban, de ez nem egyenlő azzal, hogy jó parti is lenne. Nézzük csak meg a felbontott jegyességét.*
    - Igen, anyával kiválasztottuk tegnap az anyagot, ma el is kezdték varrni. Lazacrózsaszín lesz, úgyhogy nem ajánlom fel, hogy öltözzünk össze. Habár biztos feltűnő jelenség lennél.
    *Természetesen rábólint a kérésre, szíves-örömest segít Linnek, még ha nem is kimondott divatguru, de van ízlése.*
    - Mivel ifjú hölgyhöz nem illik, hogy a lábát a folyóba lógázza, így kénytelen leszek beérni a paddal. *Nagyot sóhajt.* Az ott tökéletes is lesz.
    *A mutatott szabad pad felé indul - ha Lin is-, aminek nagy előnye, hogy árnyékos. Nem sokat gondolkodik a hosszú séta után, leül rögtön, amint elérik a padot.*
    - Hogyhogy nem tudod mit vegyél fel? Nem úgy ismerlek aki kívülre veszi az alsóneműjét vagy épp kifordítva az ingét.

Ethyrlin il Contevilla

Témanyitás  Ethyrlin il Contevilla on 2012-11-14, 20:19

Szélesen elvigyorodik a játékra.
    -Igen, nagyon szívélyes sógornő lennél. Meg különben sem sokáig tobzódhatok hölgyek szoknyái között, ha így haladok.
    A családi szokások szerint már kissé túlkoros a házassághoz, de hogy ezért egy Mirial forma nőt vegyen el… még a hideg is kirázza.
    -Eggen… én is ettől tartok… - vakarja meg zavartan tarkóját. Majd elvigyorodik. – Ohó, akkor lesz majd legény szökés! – de igazából látszik rajta, hogy Mirial valóban nem az esete.
    – Mármint, hogy én? Jó parti? Hallanád, hogy rólad miként vélekednek…
    A szőke tündér és szőke hercegnő csak a jelzők egyike. És ezek a szavak cseppet sem a kéjsóvár kategóriába tartoznak, akiktől hallotta már.
    -Menjünk. Már régen voltam arra. – hogy egészen pontos legyen, tegnapelőtt. De ez lényegtelen. Végre a húgával van, aki szemmel láthatóan nap, mint nap egyre jobban van.
    -A bálra már megvan a ruhád? Én gondban vagyok. Tudnál majd nekem segíteni?
    Nagy sármőr, tudja, miként kell öltözködnie, de az ilyenekkel mindig gondban van. Egy sima bál, rendben, de Elena az Elena.
    Közben lejjebb érnek a kikötőhöz. Az egyik pad még szabad a parkosított rész közelében.
    -Az ott jó lesz vagy üljünk közelebb?
    Adminisztrátor
    Admin

Témanyitás  Adminisztrátor on 2012-11-13, 15:03

*Thorim nem rég hallotta, hogy ebben az időben fog megérkezni az Ost Ankor-i Nagykövet, és Kísérete. A jó öreg Ost Ankor. Egy pár hónapja, hogy magamögött hagyta, hogy új kalandok után nézzen. Persze nem örökre szándékozta szeretett hazáját otthagyni. Kalandor természete a világlátásra, felfedezésre hajtotta, nem olyan törpe ő, aki egész életét az üllő mellett tudná leélni. Új élményekre mindig szükség van. De a bajtársak társaságára méginkább.
    Így hát nem késlekedett, felöltötte vastag nehézpáncélzatát, magához vette méretes csatabárdját, a Barazanthult. Hátán zöld palást lobog a szélben, fején csuklya. Türelmesen szemléli a folyót, mire egyszer csak feltűnik az amire várt. A Keleti Tartomány hajója gyorsan siklik be a kikötőbe, gályához képest különösen gyors. Nem csoda, elvégre Törpék eveznek. Száján egy mosoly jelenik meg. Végre honfitársak. Talán egyet kettőt még ismer is közülük, ki tudja, hiszen ő maga is sokáig szolgált a Gárdában. Miután az említett katonák kiszálnak, közelebb megy a bárkához. Itt már a kíséret vezetője, a Követ is a partot tapossa, ki nem épp szokványos módon lett a pozíció birtokosa. Már messziről hangosan köszön érces, dörgő hangján, de vidáman, és jól hallhatóan.*
    -A Hármak ereje legyen a karotokban, bajtársak! Mi hír Otthonról?!-kérdi, miközben tempós léptekkel már oda is ér-
    -Merrefelé tartotok, jóuram?-ezt már Rowontól érdeklődi meg-
    Amelia il Contevilla

Témanyitás  Amelia il Contevilla on 2012-11-11, 17:04

*Látványosan vesz mély levegőt, majd szemeit égnek emelve fújja ki, miközben szabad kezét szíve fölé emeli.*
    - Hála az Istennőnek.
    *Lili arca Lin somolygó arcának tükörképe.*
    - Megnehezítetted volna a dolgom, ha őt veszed el, hogy szívélyes sógornő legyek.
    *Szinte beleborzong a képbe, hogy Miriallal kéne kedélyeskednie. Most azonban már megnyugszik, nem sikerült Mirialnak szépségével elhomályosítania bátyja tisztánlátását... csak maradjon is így.*
    - Azt meg nem csodálom, hogy kivetette rád a hálóját... csodálom, hogy nem hamarabb. Meglehetősen jó parti vagy.
    *Most nem túloz, a színtiszta igazat mondja, amit ő annak gondol, hisz és hall a városban.*
    - Igen, szeretnék egészen lemenni, persze csak, ha neked is van kedved hozzá.
    *Tekintete elhagyja az egyre lassabban közeledő hajót és felpillant Linre, hogy mire is határoz bátyja.*

Ethyrlin il Contevilla

Témanyitás  Ethyrlin il Contevilla on 2012-11-11, 12:03

A válaszra bólint. Egyenesen a kikötő. Azért ügyel arra, hogy a sokasodó tömegben legyen helyük sétálni. Bár annyian nincsenek a kikötőnél, mint reggel vagy délelőtt, de forgalom akad. Tekintete azonban nemcsak a környéket pásztázza, hanem a húgára is pillant figyelemmel. Nem szeretné, ha közben rosszul lenne. Akkor azonnal visszafordulnak. Amilyen nagy pernahajder, annyira tud aggódni családjáért, jelen pillanatban húgáért.
    -Mirial ki akarja vetni rám a hálóját. Nemcsak egy-két bolondos táncot szeretne…. Ó, nem, azt a hárpiát vegye el a hegyi tündér. – somolyodik el. Amennyire szép és tetszetős Mirial, annyira ki tud kelni magából, ha nem úgy vannak a dolgok, ahogyan szeretné. A hideg is kirázza tőle.
    Maga azonban nem mer visszakérdezni. Húga megégette már magát, így inkább nem feszegeti a kérdést vissza, felé.
    -Rendben, csak tudod milyen vagyok. – tekint rá ártatlan szemmel. Ő sem különb néha, tud kisfiúsan durcás lenni, ha valami nem úgy jön ki, ahogyan szeretné.
    -Szeretnél teljesen kimenni a kikötőkhöz? Megnézni egy kikötést?
    Helyi kocsmába biztosan nem vinné be, de majd érdemes lesz ott pihenni, hogy frissen induljanak tovább. És tud pár kényelmes ülőhelyet, ahol minden zavarás nélkül, nyugodtan végignézhetik, ahogy egy vizi jármű partot ér.
    Adminisztrátor
    Admin

Témanyitás  Adminisztrátor on 2012-11-10, 15:53

* Mikor a távolban feltűnik Al-Dzsahal városa, Rowon már ismét az orrban áll. Mostanra az oldalára kötötte jégacélból kovácsolt kardját, és tőrét. Felsőtestét egy sötét szín kaftán fedi, melynek hátoldalán a Holdigen család legfőbb szimbóluma látható. Egy tengerjáró hajó képe, háttérben az ég felé magasodó hegyekkel. A folyó felett megerősödő légáramlat, meglobogtatja a kaftán széleit, felfedve egy pillanatra az alatta lapuló bőrvértet, melynek bal szélén, egy hófehér hegyi oroszlán képe látható. A vadállat kimeresztett karmokkal ugrik prédája felé. A kikötő egyre közelebb kerül, mire a Törpék, és főleg a kormányosuk diadalmas kiáltásai hallatszanak.*
    - Mondtam én, hogy nem kell két nap. - * Kacagja az öreg nagy szakállú hajós, akiknek ősei még az őshazából induló tengerjáró hajókat kormányozták. Rowon mosolyogva, de tisztelettel meghajtja magát a kormányos felé.
    A hajó mely mostanra végérvényesen kiérdemelte, a Sebesvihar nevet, lassan de biztosan beúszik a kikötőbe, és egy üres dokkhoz simul. A matrózok megkötik a köteleket, miközben Rowon egy szökkenéssel a partra ugrik. Törpe útitársai kicsit később követik, miután lefektették a pallót. Egy tucat Tartományi gárdista, csillogó páncélzatban. Pajzsukon Ost Ankor szimbóluma virít. Egy hatalmas hegy oldalán nyíló széles és magas kapuval. A Törpe harcosok tekintete végigmustrálja a kikötő minden szegletét. Puszta megszokásból, kikutatják a terület legjobban védhető pozícióit. Lelki szemeik előtt bálákból, hordókból álló barikádrendszerek képei jelennek meg, mellyel rövid idő alatt, kisebb erőddé alakíthatnák a hajó körüli területet. Rowon nem kétli, hogy el is készítenék, ha sokáig a kikötőben kéne várniuk. *
    Amelia il Contevilla

Témanyitás  Amelia il Contevilla on 2012-11-08, 22:05

- Nem, nincs másfelé dolgom a városban, a kikötőbe is csak azért vágyódok, mert régen jártam már lenn.
    * Élvezi a könnyű sétát a városon át. Nem véletlenül találta ki ezt az úti célt, a Palota negyedtől leérni a folyóig jó hosszú az út, ráadásul a visszaút dombnak felfelé vezet majd. Így meglesz az edzése a mai napra is, de ha nagyon elfáradna, bizton támaszkodhat bátyjára. Bizony, az sem véletlen, hogy Lint fűzte be kíséretéül és nem Tsitsát. Vele csak a Palota negyedben mer sétálni, najó, néha a piactérig is elmerészkednek.*
    - Miért pont Mirialt mondtad, még otthon? Csak nem ő az aktuális szíved hölgye?
    *Sokat gondolkodott ezen, egészen hazulról idáig. Nem számít a négy év korkülönbség, leplezetlen nyíltsággal képes Lin komolytalan szívügyeiről faggatózni. Azt már megfogadta, ha egyszer komoly ügyről lesz szó, akkor nem vájkálódik majd. Most még azonban szabadon cincálja tovább a témát.*
    - Ja, a táncrend miatt ne aggódj, mondtam, hogy a táncaim fele a tiéd.
    *Majd apjánál kipuhatolja kit bízott meg a táncrend összeállításával, hogy valóban intézkedhessen. A kikötőben nincs úti célja, tehát hagyja, hogy bátyja vezesse tovább. Figyelme egyelőre egy kikötni készülő hajó vonja magára.*
    Adminisztrátor
    Admin

A folyón.

Témanyitás  Adminisztrátor on 2012-11-03, 18:44

· A Dzsahiím népek által Kitartónak nevezett folyó tiszta vize lassan aranyló színezetet ölt magára, ahogy a felkelő nap sugarai rávetülnek. A vízben élő halak örömmel emelkednek feljebb, megcsodálván a fényjátékot. Azonban hirtelen alámerülnek ismét, hiszen egyszerre, egy folyami gálya hosszúkás teste töri meg a vízfelszínt, megtörve a napfény által keltett illúziót. A hajó megállíthatatlan lendülettel halad a folyás irányával. Nem csak a víz ereje, vagy a kis vitorla, de még az evezőket kezelő mokány, szakállas férfiak izma is hajtja előre. Hátrébb a kormányrudat markoló félszemű férfi, kinek szakállát két rúnadíszes fémszalaggal átkötve a vállán átdobva viseli, Biztatóan kiált nekik.*
    - Húzzátok meg testvérek. Azt mondták két napig tart az út. Háá háá. mármint hogy az embereknek, meg a lombevő elfeknek. De mi Törpék vagyunk. Azért is odaérünk egy nap alatt. - * Szavait diadalmas kiáltások követik, és a hajó, ha lehet, még inkább felgyorsul. A hajó orrában álló Ember férfi arcán féloldalas mosoly jelenik meg ezt hallván. Nincs kétsége afelől, hogy a szakállas nép „csak azért is” virtusa nyomán, még naplemente előtt célhoz érnek. Talán furcsának hathat, hogy ennek a kis csapatnak, amelyik feltartóztathatatlanul közeledik al-Dzsahal városa felé, ez az ember a vezetője. De bizony így van. Ost Ankor urának az a fura ötlete támadt, hogy ő lesz a legmegfelelőbb nagykövetnek a sivatagi népeknél, és nem igazán hatotta meg az ellenkezés, amit a harcos közvetített feléje. Így hát ő, Rowon Holdigen lett a Keleti Törpe Tartomány nagykövete, pedig nem igazán tudja hogy mi fán terem is a diplomácia. De elég sok mindent átélt már, hogy ilyen apróság ne szege kedvét. A hogy a Törpék mondják, „Mindig lesz valahogy”. A kötélzetbe kapaszkodva mélyen kihajol a víz felé. Csodálattal szemléli a fény játékát a vízen. Fekete haját a meglobogtatja a szél, miközben a tekintete a menetirányba fordul. Még nem látszik a város, de az kétségtelen, hogy al-Dzsahal egyre közelebb kerül hozzájuk.*

Sponsored content

Témanyitás  Sponsored content

Pontos idő: 2017-11-24, 00:44