Montea világa

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Üdvözlünk!

Éppen időben érkeztél Vándor!

Háború közeleg és elkél minden tenni vágyó erős kéz, forgasson akár fegyvert, vagy használja a mágia hatalmát.
Ne aggódj, ha nem állsz még készen, hőssé formálnak majd a kalandok.
Fedezd fel a világot, kelj útra, kalandozz sivatagon, kietlen tájakon, havas hegyek legmélyén, dögletes mocsáron és a mindig veszélyt rejtő tengereken át. Küzdj ádáz szörnyekkel, élj nemesi életet, vívd ki a hősnek járó tiszteletet, vagy rejtőzz árnyak közé és vedd el azt, ami neked jár!
Gyűjts hát magad köré szövetségeseket és formáld saját belátásod szerint a változó világot!

Az oldal alapítása:
2012.10.01.

Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!

Kaland

Fejedelmi játszma című kalandban a reagkör határideje:
04.09. 21:00

Legutóbbi témák

» Vízipi(p)a-sarok
Piactér - Page 3 Empty2018-09-07, 20:48 by Tsitsa Itsli

» Szintet léptem!
Piactér - Page 3 Empty2018-07-30, 16:35 by Cerus Caranthir

» Városkapu, és a Felsőnegyed nem nevesített utcái és terei
Piactér - Page 3 Empty2018-07-30, 16:06 by Tsitsa Itsli

» Tenger és szigetvilág
Piactér - Page 3 Empty2017-04-29, 16:54 by Thryn L'lwyn

» Hullámtörő
Piactér - Page 3 Empty2017-04-27, 20:05 by Caleb Mandrake

» Zord-hegység
Piactér - Page 3 Empty2017-04-26, 04:21 by Zorgon Zarazul

» Palota és a palota tér
Piactér - Page 3 Empty2017-04-18, 21:57 by Amelia il Contevilla

» Mulatónegyed nem nevesített utcái és lakóházai
Piactér - Page 3 Empty2017-04-16, 21:42 by Sally Wentworth

» Contevilla-rezidencia
Piactér - Page 3 Empty2017-04-08, 11:31 by Gonnir Eruthallion

Ederthin várostérkép

A dombtavi időszámítás szerint jelenleg 616-ot írunk.

Ki van itt?

Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 2 vendég

Nincs


[ View the whole list ]


A legtöbb felhasználó (32 fő) 2024-02-13, 04:50-kor volt itt.

Statistics

Jelenleg összesen 3499 hozzászólás olvasható. in 143 subjects

Összesen 56 regisztrált felhasználónk van.

Legújabb felhasználó: Elen

Szerzői Jogok

Az oldalon található egyedi alkotások az alkotó(k) tulajdonát képezik!
A Világleírás és a helyszínek, helyszínek leírásai az oldal készítőinek szellemi terméke, így a Creative Commons Nevezd meg! - Ne add el! - Ne változtasd! 4.0 Nemzetközi Licenc feltételeinek megfelelően használható fel szabadon.

+6
Rizpa Garrow
Abertin Horten
Adminisztrátor
Tsitsa Itsli
Amelia il Contevilla
Montea
10 posters

    Piactér

    Montea
    Montea
    Admin


    IC hozzászólások száma : 3

    Piactér - Page 3 Empty Piactér

    Témanyitás  Montea 2012-11-04, 22:39

    First topic message reminder :

    Piactér - Page 3 Sz_piac

    A Kikötőnegyed északi részén található a Piactér. Azt mondják, itt minden kapható, ami szem-szájnak ingere, vagy éppen ilyen ételhez való hozzávaló. Megtalálhatóak itt a jellegzetes dombtavi húsok, gyümölcsök és zöldségek mellett Montea más országaiból importált ételek és italok is. A jobbára ovális alapterületű piactér keleti sarkában található két pénzváltó is, az árfolyamot fejedelmi rendelet szabályozza. A Piactér a város folyton nyüzsgő központja, napközben egyedül a déli hőség óráiban csendesül el. Csak néhány árus kitartó annyira, hogy ilyenkor is nyitva tartson. Este azonban mind nyitva tart, jóval sötétedés után is.
    Piactér - Page 3 K_piac1
    Első látásra a tömeg miatt is kaotikusnak tűnik a Piactér, pedig megvan a maga rendje, még ha tökéletesen nem is lehet mini-negyedekre bontani a piacteret. Az északi részen foglalják el kifeszített színes ponyvák alatt lévő standjaikat a gyümölcs- és zöldségárusok, a délkeleti részen a húsárusok, délen a fűszerek illatkavalkádjával találkozhatunk, míg a nyugati, a kikötőhöz legközelebb eső részen kapott helyet a halpiac, ahol minden nap friss halat árulnak egészben vagy filézve, s estefelé a mozgóárusok még sülve is kínálják a különféle halakat más jellegzetes dombtavi ételek és italok mellett. Ha szerencsénk van, még lesz helyünk a kevés padon a vékony deszkaasztaloknál, hogy ne állva kelljen elfogyasztanunk.
    Piactér - Page 3 K_piac2
    Kézműves termékek nem kaphatóak itt a Piactéren, kivéve azt a néhány standot, melynél Montea más vidékeinek és népeinek import áruit árulják, ugyanis a dombtavi termékeket a Piactér és a Kikötő közötti utcák műhelyeiben és boltjaiban lehet megvásárolni.
    Tsitsa Itsli
    Tsitsa Itsli


    IC hozzászólások száma : 316

    Piactér - Page 3 Empty Re: Bazár

    Témanyitás  Tsitsa Itsli 2012-11-22, 19:09

    - Oké, akkor holnapután! És mondd csak, csücsür-evésre melyik hangzik jobban? A holnap vagy a holnapután-után? *Kérdezi mosolyogva, mert az elhangzottakból arra következtet, hogy erre Elena érkezése után sem lesz túl sok lehetősége.*
    - Igen, meg a vörösek is. Nephir is elég feltűnő. *Bólogat rá mosolyogva, de kétségtelen, a szőkékkel nem lehet feltűnőségben felvenni itt a versenyt.*
    - Hmmm, létezik olyan paróka, ami befedne ennyi hajat? *Kérdezi tűnődve, majd rálegyint, hogy nem fontos.*
    - Majd egyszer megnézzük, végülis már megszoktam ezt a színt. *Jegyzi meg kis mosollyal.*
    - Szép kor. Egész fiatalnak érzi magát tőle az ember... *Többnek tippelte volna Khaleln urat, valamiért ezer környékére, de akkor még egész fiatal az elf. Már az elfek között. Furcsa érzés bizonyára ennyi idősnek lenni, s nagyon reméli, hogy mindketten...mindhárman megtapasztalják majd.*
    - Ó, tényleg, a szalag! Remélem nem szakad le a tarisznyám! *Kuncog, aztán ötletelnek ketten, mi maradhatott ki. Hamar meg is lesz, legalábbis az elakadó mondat, Amelia arca erről tanúskodik. A név említésekor felvonja kicsit szemöldökeit, Ovidioról nem hallott. Nem csoda, fontos házasságra készülnek, a leendő menyasszony körül forog most minden és a házasságig ez valószínűleg így is lesz. Emlékszik persze Ovidio nevére, pár hónappal ezelőtt gyászba öltözött itt is a követség, legalábbis az a része mindenképpen, ahol a Contevilla család lakik és így is maradt minden jó egy hónapig.*
    - Emlékszem már.. *Szomorodik el, mikor eszébe jut, hogy a számára teljesen ismeretlen férfi elvesztette ifjú feleségét. Nem ismeri egyikőjüket sem, de így ismeretlenül s látatlanul is nagyon elszomorodott és együttérez a férfival.*
    - Hát... nézhetünk neki is valami helyi ruhadarabot... Hosszú időre jön, vagy csak Elenát kíséri el s már megy is vissza? *Kérdezi hirtelen váltva a mondatában.*
    - S miket szeret csinálni? Hátha a hobbijai között találunk valamit, amit még most is illő adni, gyász ideje alatt. *Egyelőre világmegváltó ötlete nincsen, főleg, hogy férfinak kell ajándékozni, ahhoz meg annyi tapasztalata meg érzéke sincs, mint a nőknek való ajándékozáshoz. Így maradt a kutatói logika, sorra venni, mit tudunk és az alapján levonni következtetéseket.*
    Amelia il Contevilla
    Amelia il Contevilla


    IC hozzászólások száma : 384

    Piactér - Page 3 Empty Re: Bazár

    Témanyitás  Amelia il Contevilla 2012-11-22, 16:14

    - Szerintem menjünk még az érkezése előtt, utána ki tudja, milyen kötelező programjaink lesznek. A holnapután amúgyis tökéletesen hangzik.
    *Feltehetően neki, mint családtagnak több kötelező programja lesz, de nem bánja. Majd szépen kipiheni magát előre a fürdős napon. Előre és utólag is. Elvégre holnaputánra túl lesz két délutáni edzésen, minden bizonnyal meglehetősen ki lesz fáradva, rá fog férni egy egész napos pihenőnap.*
    - Nahát, ezt nem is tudtam. És az biztos, hogy két szőke fej itt mindenhol feltűnést kelt.
    *Ezt tapasztalatból mondja, ha bátyjával - netán az egész családdal- megjelenik valahol, ott mindig felkapják a fejüket a népek.*
    - Hm, nem is tudom, majd egyszer szerzünk valahonnan parókát és megnézzük.
    *Azt nem meri felajánlani, hogy egyszer fessék be... Tsitsának is tengersok haja van. Ha kevesebb lenne, kipróbálhatnák és ha nem sikerülne, hát visszafestenék, de így... inkább nem merne kísérletezni.*
    - Hát nem egyszerű őket így elképzelni. Khaleln öhm... egészen pontosan nem tudom, de olyan 290... 300 esztendős lehet.
    *Szimpatizál Tsitsa anyukájának mondásával, különben is, Lin is mindig valami ilyesmit emleget, mikor Szeplősné próbálna néhány zöldségfélét is rendszeresíteni az étrendjében.*
    - Köszönöm, de elbírom, nem olyan nehéz egyik csomagom se. Ráadásul nem csak füzet meg fűszer van nálad, hanem kalapszalag is.
    *A kis kék kalap említésére megtorpan. Létezik, hogy tényleg amiatt lenne hiányérzete? Próbálja felidézni a kis kék kalapot, de már most összemosódik a többi látott kalappal, tehár olyan nagyon csak nem vágyakozhat utána. Inkább mégegyszer végigveszi a vásárlólistát Tsitsa felsorolását követve, de csak nem hiányzik semmi.*
    - Nem tudom, a fogadással kapcsolatban nekem semmilyen feladatot nem osztottak, az nem lehet. Amúgy kísérettel utazik, vele jön a...
    * Ha nem lenne foglalt mindkét keze a csomagokkal, most egész biztos homlokon csapná magát. Így csak kétségbeesetten harap alsó ajkába.*
    - A bátyjával, Ovidióval érkezik. Az ő ajándékáról feledkeztem meg. Már napok óta töröm a fejem, de férfi, ráadásul frissen megözvegyült, nem tudtam kitalálni neki semmit, ezért félretettem kicsit a problémát, hogy kitaláljam, Elenának mit vegyek.. hátha az majd meghozza az ihletet.
    *Láthatóan nem érkezett meg az ihlet. Reménykedőn néz Tistára, hátha a magascopfos lány kisujjból kirázza a tökéletes -á, tökéletes se kell legyen, elég a megfelelő- ajándék ötletét.*
    Tsitsa Itsli
    Tsitsa Itsli


    IC hozzászólások száma : 316

    Piactér - Page 3 Empty Re: Bazár

    Témanyitás  Tsitsa Itsli 2012-11-22, 10:59

    - Igazság szerint nekem sem olyan kötött a programom. Még azelőtt menjünk, hogy Elena kisasszony megérkezik, vagy utána? Ha előtte... mit szólsz a holnaputánhoz? Ha viszont utána, akkor mondjuk jövő hét ilyenkor? *Áll elő két javaslattal, ne nézzen már úgy ki, hogy nincs kedve az egészhez, mert "neki mindegy" és mindent rábíz barátnőjére.*
    - Igen itt ritkább, ha minden igaz, az üknagyanyám a nomádok közül való volt, legalábbis ezt mondták, azóta ez a hajszín öröklődik apai ágon. *Kicsit elhúzza a szája szélét.*
    - Pedig a tied jobban tetszik. Ha édesanyámra ütök ebben is, akkor olyan lenne a hajam, mint Naram úré. Mindig is olyant szerettem volna. Jó feltűnőek lennénk most mindketten! Szerinted hogy állna nekem az a hajszín? *Hátha egyszer elég módos vagy zakkant lesz ahhoz, hogy (úri) hobbiból szőkére fesse a haját... Az Asheh Haetoniakra vonatkozó szavakon elneveti magát.*
    - Ó, és képzeld akkor azt el, hogy nemcsak huszonöt évesek voltak, hanem kisbabák és még járni sem tudtak, s megtették első csetlő-botló lépéseiket... *Vigyorog szélesen, mert valóban nehéz elképzelni a szigorú, de mindig elegáns megjelenésű elfeket ilyen helyzetben.*
    - Khaleln úr hány éves? *Kérdezi aztán, ha már így szóba került ez a kor kérdés. S persze az említett urat is megpróbálta elképzelni bájos kisgyerekként... Fantáziát próbáló feladat volt, szó se róla.*
    - Húst hússal? Édesanyám mondta mindig az ilyenekre, hogy rendes férfiember. *Mosolyog szélesen Ethyrlin jellemzésén, s akkor megnyugodva veszi tudomásul, hogy a tradicionális recept szerint is elkészítheti a csücsürt. Kíváncsian és izgatottan várja már, hogy elkészíthesse, hogy remélhetőleg jól sikerüljenek és hogy együtt üljenek le az asztalhoz elfogyasztani, meg aki még közben arra jár, biztos tudnak neki is helyet szorítani. Ennyi emberre még sosem főzött, de nagyon várja már. Ezen jól elábrándozik, már csak arra ocsúdik föl, hogy Lili már be is vásárolt vörös áfonyából szinte pillanatok alatt.*
    - Nem nehéz? Ne vigyek valamit? Nálam csak füzet meg fűszer van... *Ajánlkozik rögtön, a kérdésen viszont elgondolkodik, s ugyan a standok közötti út közepén, de meg is áll.*
    - Hiányérzet? Hmmm.. lássuk... Megvan az áfonya, a fűszerek is, vettél ajándékot Elena kisasszonynak, meg én is... Lehet az a kék kalap hívogat téged. *Mosolyodik el a végén.*
    - Vagy talán valami előkészület még Elena kisasszony fogadására? Egy karavánnal jön, vagy lesz kísérete? *Jut eszébe a kérdés, mert emlékszik, ő a Domb-tavi Fejedelemségbe menet egy karavánhoz csatlakozott, visszafele viszont már Ameliával kocsin utaztak, nem tudja, Elena miként érkezik, főleg, hogy bizonyára számos csomaggal jön minthogy hosszabb időre készül berendezkedni itt.*
    Amelia il Contevilla
    Amelia il Contevilla


    IC hozzászólások száma : 384

    Piactér - Page 3 Empty Re: Bazár

    Témanyitás  Amelia il Contevilla 2012-11-21, 18:20

    - De jó, de jó! Köszönöm! És akkor már csak a napját kell kitűznünk. Természetesen igazodok hozzád, nekem egyelőre még nincsenek kötött idejű elfoglaltságaim.
    *Örömködik egy sort, sőt, ha nem lenne tele mindkettejük keze csomagokkal, most bizony meg is ölelné barátnőjét. Egy nagyon kicsit most meglepődik, hogy ilyen hamar belement Tsitsa, igaz próbálkozott ott az első részletes dolgokkal, de azokkal majd foglalkozik később. Most azt a korábban mutatott kicsi-t veszi gondolatban egy hajszálnyival még kisebbre - ez ugyanis új tulajdonság a láthatáron, lehet van több is? Úgy tűnik Rhae jó hatással van Tsitsára, könnyebben belemegy az ilyen ajánlatokba, Lili legnagyobb örömére.*
    - Én nagyon szeretem a hajszínedet, ez sem megszokott errefelé.
    *Igaz, annyira nem rí ki a tömegből, mint a szőke hajszín, de önmagában nézve igenis különleges a sok fekete hajú ember között.*
    - Hm, olyan fiatal? Valahogy az Asheh Haeton-i elfeknél mindenkit rögtön minimum százévesnek nézek. Talán a viselkedésük komolysága miatt. Szinte hihetetlennek tűnik, hogy fiatalabb Ethyrlinnél.. fránya dolog ez a sztereotípia. Mintha nem lett volna mindegyik több-száz éves elf is valamikor huszonöt.
    *Megcsóválja fejét, mintha ezzel eltűnne ez a beidegződése. Talán majd egyszer eltűnik, ha sok fiatal elffel találkozott, de egyelőre nincs mit tenni.
    Kitartóan keresi a vörösáfonyát, csak bólogat Tsitsa szavaira, még szép, hogy emlékszik, hogy bebugyolálta magát barátnője a szigeten.*
    - Ó, az nagyon jó.. tudod, Ethyrlin amolyan húst-hússal típus.
    *Kezdi sajnálni, hogy Lint is felvetette szegény Tsitsával a megvendégelendő személyek közé, nem egyszerű dolog. Szeplősnének ez persze már nem probléma, de aki 26 éve főz valakire, annak nem is lehet gond.
    Végül mégse ő szúrja ki a standot, ahol reményeik szerint beszerezhetik a gyümölcsöt. És reményeik már nem csak remények többé. Ez bizony tényleg vörös áfonyának néz ki, megfelel Szeplősné és Naram leírásának is.*
    - Ez lesz az.
    *Szemei is felcsillannak, nem is teketóriázik sokat. Gyorsan nyélbe üti az üzletet és újabb csomaggal gyarapodva indulhatnak tovább...de hova is?*
    - Olyan hiányérzetem van, mintha elfelejtettünk volna valamit. Te megvettél mindent, amit szerettél volna?
    Tsitsa Itsli
    Tsitsa Itsli


    IC hozzászólások száma : 316

    Piactér - Page 3 Empty Re: Bazár

    Témanyitás  Tsitsa Itsli 2012-11-21, 10:59

    *Jót nevetgél azon a kicsin. Jobban kiismerte már őt Amelia, mint gondolta volna. Ez részben jó, részben viszont rossz, mondjuk mikor egy s mást egyelőre el akarna titkolni előtte. Azt mondjuk nem tudja meddig, aligha lesz tartható ez az állapot addig, míg Lili elé nem tud állni egy üveg csodaszérummal.*
    - Á vagy úgy, értem. De látom, komolyan gondolod, különben biztos megkérdeztem volna, hogy ezt a szabályt ugye csak most találtad ki, hogy elmenjünk a fürdőbe. *Mosolyodik el, remélvén, nem bántotta meg finom csipkelődésével a másikat. Az ígéretre, hogy Lili nem lesz beteg, helyeslően bólint. Nagyon jól van így, betegen nehéz hosszú életet élni. Meg amúgy. Csak ne legyen beteg.*
    - Elsőőő részleteee? Nem voltál te olyan sokáig beteg, hogy "adósságod" részletekben kelljen "fizetned"! *Nevet fel.*
    - De köszönöm szépen a meghívást, elfogadom. *Azt már megtanulta Rhae esetén, hogy jobb, ha az ilyeneket elfogadja, s nem erősködik, hogy ő is fizetni akar, még ha csak egy kis részét tudná csak megadni.*
    - Nem becsülöm alá, ez az igazság. S köszi. Kár, hogy ilyen a színe.. *Jegyzi meg kicsit ajakbiggyesztve a vörösesbarna hajára, egy rövidke tincset füle mögé tűrve, de aztán a kérdésre elgondolkodik, mert ezen el kell gondolkodnia.*
    - Hát... olyan huszonnégy-huszonötnek mondanám ránézésre... *Itt Lilire pillant bizonytalanul, szerinte is helytálló-e ránézésre ez a tippelés?*
    - De igazság szerint nem tudom pontosan mennyi, sosem kérdeztem. Lehet több, mint amennyinek látszik... *És ebbe most nagyon próbál nem belegondolni, mert ha Rhae jóval több, mint huszonöt, s mint mondta, kiskorától fogva ott volt rab... annyi hosszú éven..évtizedeken, ne adják az istenek akár századokon át! Hogy bírhatta ki...*
    - Igen, kell idő az ilyenhez. Emlékszel, a Tündértónál én meg mindig fáztam, pedig nyár volt és már az összes felsőmet magamra vettem. *Vigyorodik el, jobb is hogy el lett terelve a gondolata.*
    - Rendben, akkor beleteszem. Remélem, nem fog haragudni érte... Nos, eredeti recept szerint hús is van benne úgy fele-fele arányban, s tervezek is olyant csinálni. Viszont lesz csak zöldséges is, minthogy tudom, hogy Rhae nem szívesen fogyasztja a húst. És mielőtt aggódni kezdenél, nemcsak miattatok lesz benne hús, ha ti szeretitek... *Itt kérdő pillantás Lilire, majd vissza a gyümölcsökhöz.*
    -... én is szívesen eszek húst, ebben főleg. *Arra pedig biccent, hogy menjenek tovább a többi standokhoz, hátha máshol lesz vörösáfonya. De se a második, se a harmadik, se az azt követő standnál nem járnak majd sikerrel.*
    - Rejtély, hol vásárol Szeplősné! Szerintem neki pult alól adják a gyümölcsöket és zöldségeket. *Jegyzi meg mosolyogva, miközben befordulnak a következő sorba, hátha ott sikerrel járnak. Lehet már majdnem eljutnak oda, hogy feladják tervüket és inkább hazasétálnak, mígnem talán egyszerre szúrják ki az egyik standnál széles, arasznyi mély fonott kosarakban lévő apró piros kis bogyókat.*
    - Nézd csak! Szerintem megtaláltuk! Legalábbis nagyon remélem, hogy odaérve is az, nem pedig... csipkebogyó.
    Amelia il Contevilla
    Amelia il Contevilla


    IC hozzászólások száma : 384

    Piactér - Page 3 Empty Re: Bazár

    Témanyitás  Amelia il Contevilla 2012-11-20, 23:18

    - Ugyan, csak egy kicsit.
    *Nevetve válaszol és mutatja is jobb mutató- és hüvelykujjával azt a bizonyos kicsit. Nem piszkálja barátnőjét, míg elgondolkodik az ajánlaton, nehogy a nyaggatás miatt mondjon nemet.*
    - A napirend nem börtön holmi lerombolhatatlan falakkal. Néha kell egy kis szabadság, egy kis lazítás, sőt hetente legalább egy ilyen napot be kellene iktatni.
    *Egészen komolyan válaszol, látszik rajta, hogy így is gondolja. Most nem meri megkérdezni, hogy van-e ilyen nap Tsitsa hetében, eddig eleget szekírozta a napirenddel. Kell egy kis nyugtot hagyni, majd csak aztán lehet megnyitni az új harcvonalat.*
    - Ígérem nem leszek beteg. De, mivel az előbb kifejtettem, hogy ez a hálám első részlete, ezért elég egyértelmű, hogy ezt én állom. Ebből nem is engedek.
    *Igazán határozottak szavai, sőt ő maga is. Csak a következő témánál enged fel komoly elszántsága.*
    - Ne becsüld alá magad, főleg ilyen gyönyörű hajjal ne. Amúgy Rhae hány éves is?
    *A kérdése természetesen nem kapcsolódik a magascopfos lányhoz, csupáncsak érdeklődik, hogy mennyi ideje is volt az ékszerész elfnek Tsitsánál szebbet találnia.*
    - Hm, ez nagyjából-egészében úgy működik, hogy általában a nőknek szól a bók, de azért férfinak is szólhat a bók, ez is illik, például dicsérni az öltözékét, hogy milyen elegáns, mert jólesik. A bók mindig legyen udvarias, tapintatos, és kell, hogy legyen reális alapja, igazság tartalma.
    *Az utolsó mondatot egy rövid torokköszörülés után citálja el, ahogy tanulta annak idején.*
    - Értem, nem is meglepő, hogy nehezen bírja az itteni időjárást.
    * Azt már csak gondolatban teszi hozzá, hogy az lenne igazán meglepő, ha egyből rááll a szervezete a sivatagi időjárásra. Szemével közben már keresi a vörösáfonyát.*
    - Tedd csak bele, ami kell. Majd nem mondjuk el neki, mi van benne pontosan, lehet meg se érzi.
    *Fogalma sincs, mennyire hangsúlyosak a csücsürben ezek a zöldségek, lehet ő se érezné ki belőle az ízüket. Azonban egy fontos kérdés jut eszébe Lin étkezési és ízlelési szokásairól.*
    - De, mondd csak, hús is van benne vagy csak zöldség?
    *Annyira nem földhöz szegező a kérdésre, nyugodtan haladhatnak tovább, mivel:
    - Nem, itt én se látok. Menjünk kicsit tovább.
    Tsitsa Itsli
    Tsitsa Itsli


    IC hozzászólások száma : 316

    Piactér - Page 3 Empty Re: Bazár

    Témanyitás  Tsitsa Itsli 2012-11-20, 15:46

    - D... *Nagyjából egy levegővételig s eddig jutott el közbeszúrásában, mert Lili rögtön folytatta is, nagyon jól kitalálva, hogy Tsitsa tiltakozni akart volna és hogy miért tiltakozott volna. A pillanatnyi meglepettség után elneveti magát halkan.*
    - Ennyire ismersz már? *Kérdezi hitetlenkedve, még mindig mosolyogva, s próbálkozván észrevétlenül időt nyerni. Szeretne elmenni Lilivel a fürdőbe, mégis...*
    ~ Még egy teljes nap kiesik... Úgy volt, hogy a csücsürt megcsinálom, a könyvem már úgy is kész gyakorlatilag, meg a rajz Lilinek. Végeztem volna, hogy csak a másikkal foglalkozzak. Elmondhatnám neki, hogy nem érek rá mostanság ennyire, mint mondom vagy mint tűnik... azért, hogy utána bőven legyen időnk ilyenre. Ha csak pár, három-négy száz évet nyerhetnék, elég lenne, hogy kitaláljam a hogyan továbbot, hogy tartósabb megoldást keressek...~ *De nem meri elmondani, nem meri bevallani. Nem tudja, milyen fogadtatásra lelne a dolog? Hogyan öntené szavakba, hogy úgy érzi, napról napra az idő kezd kifolyni a kezeiből, s egyre gyorsabban? Mintha rövidülnének a napok. Nincs mit tenni, ha még fenn akarja tartani az álcát, hogy rábólint erre is, ennyit talán még egyezkedhet magával... s behozza valamely éjszakákon a lemaradást. Szégyelli magát emiatt, s hogy fel fogja rúgni a napirendet, ami tudtán kívül már alapból nem jó, s csak reméli, hogy utólag majd Lili megbocsájt neki.*
    - Eddig sem lettem beteg, de mondd csak, jól hallom? Te most arra buzdítasz, hogy rúgjam fel a napirendemet egy teljes napra? *Kis szünetet tart, hamiskásan pillant barátnőjére, majd elmosolyodik.*
    - Persze, hogy benne vagyok! Jó lesz, már várom! Nagyon szépen köszönöm a meghívást. S remélem, te legalább hagyod, hogy egy kis részét fizessem. Egyébként is szívesen látogatlak meg minden nap, ha nem vagy beteg, akkor is. Úgyhogy ne légy beteg! *Mosolyog vidáman a nőre. Tényleg örül és várja ezt a közös fürdőzést minden belső vívódása ellenére, ami talán nem látszódott meg az arcán s tekintetén.*
    - Ugyan, miattam biztos nem hagy ki senkinek a szíve. És tuti látott már sokkal szebbet nálam. Meg egyébként sem kell neki szépnek látnia engem. *Mosolyodik el hitetlenkedve rázva meg a fejét nemlegesen. Ha nem lenne Rhaenek olyan múltja, amilyen, kora miatt is úgy vélné, bizonyosan elég tapasztalt már nők terén s nem volna nehéz Tsitsánál különbet találni.*
    - Mert van rá szabály, hogy "körbe kell bókolnunk a másikat", ha több és nagyobb a ruha? *Kérdezi őszinte érdeklődéssel. Tud sok illemszabályról, de nem ismer mindent maradéktalanul.*
    - Szokott, mert nem szokta még az itteni hőséget, s akkor jobban tud dolgozni, meg jobban esik az olvasás. *Teszi hozzá némileg sietve, mielőtt gyanúra okot adó kérdések merülnének fel. Igen, ez a válasz így teljesen rendjén van.*
    ~ Ugyanannyit dolgozom... hmmm...~ *De azért visszamosolyog Lilire egy "minden rendben van" üzenettel. Ő úgy érzi, ahogy eddig is, hogy minden rendben van. Picit meglepi, hogy Lin mennyi zöldséget nem kedvel. Nem mert ne lenne hozzá joga a férfinak, csupán ezek elég alapzöldségek, sok ételben benne vannak.*
    - Ó, hát a paradicsomot nehezen tudom kihagyni, legalábbis az aszalt paradicsomot, mert frissen eláztatná a tésztát. Paprika nem kell bele, de avokádó jó lenne, legalább egy pici.. *Töpreng, s lázasan gondolkozik azon, miképpen lehetne ezt megoldani, hogy mindenkinek jó legyen. Közben már ott járnak a gyümölcsös standoknál és Tsitsa barna szemei fürgén járnak egyik gyümölcsről a másikra.*
    - Te látsz vörös áfonyát? *Kérdezi meg kisvártatva, még alaposabban megnézve a piros gyümölcsöket, hátha nem látta meg elsőnek.*
    Amelia il Contevilla
    Amelia il Contevilla


    IC hozzászólások száma : 384

    Piactér - Page 3 Empty Re: Bazár

    Témanyitás  Amelia il Contevilla 2012-11-20, 12:19

    - Egyetértek -az alapján, ahogy leírtad- szerintem is illett hozzád. Hm, majd egyszer mi is elmehetnénk a fürdőbe. Még az utazás előtt voltam valamikor utoljára, pedig olyan jó móka. Mit gondolsz? Egy pihenőnap, ezzel kezdeném meghálálni, hogy minden nap eljöttél meglátogatni.
    *Rövid levegőt vesz és remélhetőleg Tsitsának esélyt sem ad egyelőre a válaszra, ugyanis még nem fejezte be.*
    - Persze-persze, tudom, hogy nem valami ellenjuttatásért csináltad, de én úgy szeretném igazán meghálálni. Az Istenek adják, hogy ne is legyél beteg, hogy ne ugyanazzal viszonozhassam a törődést. Mondjuk mivel most már van napirended is, erre nincs is esély. Szóval mit gondolsz, egész napos kikapcsolódás a fürdőben velem?
    *Szemei is kérlelnek, reméli ezzel együtt sikerül elérnie célját és barátnője beleegyezik a programba.*
    - Ez csak amolyan szófordulat, ráadásul lehet a szíve hagyott ki néhány ütemet, azt meg nem is lehet látni. Az pedig, hogy nem bókoltátok körbe egymást, szerintem egy fürdőben nem gond. A ruhák méreteinek és darabszámának változása átírhatja az efféle szabályokat.
    *Próbálja nyugtatni a magas copfos lányt, aki láthatóan rettentően zavarban van. Lili csak az okát véti el, egész egyszerűen azt hiszi, hogy az esetleges rossz fürdőruha választásán izgatta fel magát ennyire. Az igazi ok elsikkad a bazári hangzavarban, az elakadó szavak csak egyszerű szüneteknek tűnnek. Míg Lili azon töri a fejét, mit is mondhatna még biztatóul, Tsitsa kérdése másfelé terelik gondolatait.*
    - Nem tudtam, hogy Rhae délig szokott aludni... azt csak úgy mondtam, de úgy tűnik beletrafáltam.
    *Már egészen elfeledte korábbi szavait, sűrűn pillogva gondolkodhatott hát, így válasza kissé megkésve érkezik.*
    - Teljesen igazad van, örülök, hogy jut időd a kikapcsolódásra és testmozgásra is. Csak attól féltem, hogy ezek mellett ugyanannyit dolgoztál-dolgozol, de így rendben van.
    *Egészen megnyugszik most már barátnője napirendje felől. A lin által kedvelt-nem kedvelt zöldségek témáján azonban kissé zavarba jön.*
    - Hát... ami azt illeti... Ethyrlin kissé válogatósabb zöldségek terén. Nem szereti a paradicsomot, a paprikát és az avokádót... De ha ezek kellenének bele, nehogy kihagyd belőle, majd most nem kóstol új ételt a finnyás.
    *Ebből nem fog engedni, ha más nem, belopózik majd Tsitsa háta mögött és a hozzávalók közé csempészi az említett zöldségeket... csak tudná, hogy néz ki az avokádó eredeti állapotában. A fűszeressel folytatott új eszmecserébe nem folyik bele, próbál feltűnésmentesen a zöldségesek felé pillogni, hátha sikerül kiszúrnia az avokádót.*
    - Akkor gyümölcsös!
    *El is indul a gyümölcsös standok felé, hogy a különleges limonádé hozzávalóját beszerezzék.*
    Tsitsa Itsli
    Tsitsa Itsli


    IC hozzászólások száma : 316

    Piactér - Page 3 Empty Re: Bazár

    Témanyitás  Tsitsa Itsli 2012-11-16, 21:44

    - Azt nem tudom, azt hiszem, illett hozzám... *Mondja először arra, hogy észveszejtően nézett ki a fürdőruhában. Hát ezt a szót sem használta még senki rá, s érthetően bele is pirul hangyányit, mert szerinte távol áll e elfogult megfogalmazástól, de a folytatás, ami Rhaere vonatkozik, na abba rendesen belevörösödik, ahogy azt illik.*
    - A...ahogy el..elnéztem a... ~mellkasát... testét...~... őt, neki nem voltak légzési gondjai. *S nem is veszi észre, mennyire elárulta magát, ha már a vörösödés és a zavart habogás nem lenne beszédesen árulkodó.*
    - Egyébként nem mondott semmit. Nem is kellett. Én sem mondtam. Kellett volna? *Kicsit zavarosak a gondolatai momentán, a végén még kiderül, hogy neki is illett volna megdicsérni valamit Rhaen? De hiszen, ha jól emlékszik, Rhae sem mondott ilyent. Mikor vacsorázni mentek, akkor megdicsérte, sőt gyönyörűnek nevezte abban a zöld ruhában, ami nyilván a ruhának szólt.*
    ~ Talán mégsem választottam jól fürdőruhát...?~ *Töpreng rajta, s Amelia szavai visszahúzzák gondolataiból a Bazárba.*
    - Hm? Ó, te is tudod, hogy délben kel? *Néz meglepetten Lilire. A napirend meg... Nos, ez legalább olyan kínos téma, mint a fürdő, csak máshogyan, leginkább azért, mert nem csinált napirendet. Vagyis de, csinált egy napra valót, gondolta, majd azt ismételgeti, minden nap egyforma elvet követve. Aztán másnap ki is derült, hogy tulajdonképpen ha felviszi a vacsorát, akkor át tud olvasni még egy fél tekercset, s ha kicsit korábban kel, akkor meg egy másikat, így azt vissza tudja vinni a könyvtárba nyitásra és másikat elhozni majd onnan vagy az alapján továbbkutatni. S ahogy át-átírta napirendjét újra és újra, megállapította, hogy a napirendje tulajdonképpen olyan, mint eddigi napjai, akkor meg minek a napirend? Hisz jól csinál mindent elvileg. Szerinte.*
    - Ó hát egy kis kikapcsolódásra én is szoktam időt szakítani, az edzés meg mondtam, hogy csak hetente egy óra, az úszás meg akkor volt picit. Amúgy nem hiszem, hogy én egyhamar vízközelbe jutok, ami nem a fürdődézsámat jelenti. Szóval ne aggódj, nem terhelődöm túl, ezek csak alkalmi tanulmányok, meg mozgok is kicsit, ami nem árt, nemde? *Reméli, ez kellően megnyugtatja Lilit, hogy gyanúját eloszlassa.*
    - Jaj, menj már, nem szokásom különbséget tenni a barátaim között, úgyhogy csak egyes számú célszemélyek vannak. *Mosolyodik el a kacsintás után. Pedig akaratlanul is tett már különbséget, például a mellette haladóért is úgy rajong, mintha csak testvére lenne.*
    - Persze, miért is ne? És tudsz valamiről, amit ő nem szeret? Nehogy aztán úgy emlékezzen rám, hogy "az a copfos lány, aki azt a förtelmet etette meg velem"! *Kuncogja el magát Tsitsa. Nem lenne túl szép bemutatkozó Ethyrlinnek. Meglepve nézi Ameliát, nem mondhatni, hogy a másik lány az a gyakran pirulós fajta lenne, mint Tsitsa, most mégis elpirul. Valamibe nagyon belekérdezhetett, s ki is derül mibe.*
    - Ugyan, semmi gond. *Mosolyodik el kedvesen, s e mosolyban s pillantásban benne van, szemében semmivel sem lett kevesebb ezzel a másik.*
    - Akkor majd megkérdezem az árust, hátha van olyanja... *Így is tesz, s rövid oda-vissza kérdezgetés és magyarázat, na meg egy-egy növényke megszagolgatása után végül megállapodik Tsitsa egy fodros, sötét bordós-lilás levelű, jellegzetes aromájú fűszernövénynél, ami elvileg nagyon kedvelt arra a Domb-tavi Fejedelemségben. Majd elválik. Fizet és minthogy ez már nem fér bele a tarisznyájába, kezében fogja tovább a kis papírzacskót, amibe csomagolták.*
    - Meg is vagyok! Akkor gyümölcsös?
    Amelia il Contevilla
    Amelia il Contevilla


    IC hozzászólások száma : 384

    Piactér - Page 3 Empty Re: Bazár

    Témanyitás  Amelia il Contevilla 2012-11-16, 13:01

    *Erősen koncentrál a fürdőruha leírására. Szerencsére nem kell próbára tennie képzelőerejét, ugyanis Tsitsa mutogatja is, mi hogyan tekeredik és csavarodik. Teljesen kizárja a bazár népét, sőt el is felejti, hogy nem otthon vannak, így neki se tűnik fel, hogy barátnője éppen olyan testrészekre mutogat, amikre nyilvános helyen nem szokás. Csak a hirtelen elhalkuló befejezésre kapja fel a fejét, szó szerint, és néz körbe. Összeadja ő is mennyi kettő meg kettő, nem is forszírozza tovább inkább ezt a témát. Mindenesetre szemrehányó pillantásokat küld azok felé, akik netán még mindig Tsitsa felé pislognának - foglalkozzon mindenki a maga dolgával!*
    - Biztos nagyon jól állt és észveszejtően néztél ki. Csodálkoznék, ha Rhae normálisan tudott levegőt venni, mikor meglátott.
    *Azt nem meri pedzegetni, hogy biztos elhalmozta bókokkal - még ha csak barátok is, a fiúbarát igenis legyen figyelmes a lánybaráttal szemben -, mert nem ismeri az ékszerész elfet, lehet rendkívül visszafogott, mint Khaleln.*
    - Hm, akkor az majdnem egy egész nap, olyannak legalábbis biztos egész napot jelent, aki délben kel fel.
    *Ezzel kapcsolatban most új kérdése nem akad, visszatér hát a korábban eszébe ötlő kérdésekhez.*
    - Most jó sok új ismeretet szerzel, lejársz a gyakorlótérre edzeni, úszni is tanulsz... remélem ezek nem zavarják össze a napirendedet, ami szerint elég időd jut evésre és alvásra. Ugye?
    *Mondjuk még nem látta azt a bizonyos napirendet, csak feltételezi, hogy Tsitsa valóban elkészítette. Feltételezi és reméli.*
    - Akkor jó... persze akkor is megkóstoltam volna, ha van benne karfiol, de így azért mégis jobb lesz.
    *Nagyot sóhajt megkönnyebbülve, most sem kell közelebbi kapcsolatba keverednie a karfiollal.*
    - Köszönöm, és tudom én hogy nekem is most már, de azért mégse én vagyok az egyes számú célszemély. *Nem tudja kihagyni a szavait kísérő kacsintást, aztán beszél is tovább elvágva Tsitsa lehetőségét a válaszra.* - Hú, tésztás? Majd megkóstoltathatom Ethyrlinnel is? Szereti a tésztás ételeket.
    *A fűszeresnél nézegeti a sok különleges fűszert, amikről többségében nem is hallott még. Élvezi az illatkavalkádot, egészen Tsitsa kérdéséig.*
    - Hogy én? Fűszert? *Most rajta van a sor, hogy elpiruljon. El is pirul, ahogy bevallja hiányosságát.* - Sajnálom, de egyáltalán nem vagyok járatos a konyhai dolgokban... talán még fűszert se tudnék mondani, nem hogy olyat, ami illik a zöldségekhez.
    Tsitsa Itsli
    Tsitsa Itsli


    IC hozzászólások száma : 316

    Piactér - Page 3 Empty Re: Bazár

    Témanyitás  Tsitsa Itsli 2012-11-15, 17:07

    *Ebben akkor megállapodtak, meglesz majd a saját tündérmeséjük. Nagyon is jól van ez így. Na meg az is, hogy a fürdőruha témánál ragadnak le egyelőre, talán ez jobban érdekli Lilit és nem látta a zavarát. Naiv reménykedés.*
    - Mélybordó színűt választottam, azt hiszem, az passzolt a hajamhoz. És.. két részes. Az alsó résznek volt egy szélesebb kis övrésze, a felsőnek nem volt pántja, az is hátul ilyen széles övszerű volt, de itt elől középen megcsavarva, s két kis pánt futott le így keresztbe... hátul megkötve. *A végét már halkan teszi hozzá, zavartan lesütve szemeit, újra elpirulva. Ennek oka, hogy feltűnt neki a szembejövők - főleg a másik nemből valók - furcsa pillantásai, mert Tsitsa a magyarázathoz szokása szerint kézzel is mutogatva magyarázott, s hát egy fürdőruha ecsetelésekor elég érdekes területekre mutogat magán az ember lánya. Gyorsan le is rakja kezeit, maga mögött kulcsolva össze ujjait, hogy még véletlenül se tudjon mutogatni.*
    - Nem egész nap. Ebéd után pihentünk egy keveset és akkor indultunk el, s napnyugtakor vissza is értünk. *Ez így pontos megfogalmazás, arról a kis afférról meg nem beszél, hogy előtte két órával már visszaértek, de aztán Rhae mégis rögtön elment a követség épületéből, Tsitsa meg utánafutott, s végül a Kertben talált rá s ott beszélgettek még. De erről nem akar Tsitsa beszélni, legfőképpen azért, mert nem tudja, hogy kerülné ki azt a témát, mi volt Rhae korábban, s érzése szerint Lili nem tudja. Márpedig ő megígérte Rhaenek, hogy nem mondja el senkinek, másrészt nem tudja, miként reagálna barátnője. Kissé aggódik a kedvezőtlen fogadtatáson és hogy emiatt el lenne küldve Rhae, de a legjobban attól fél, hogy ígérete megszegése miatt elveszítené Rhae barátságát. S sajnos jogosan.*
    - Azt nem is terveztem bele tenni. *Mosolyodik el a karfiol említésekor. Na igen, azzal ő is úgy van, ha elé rakják, megeszi, de magától nem jutna eszébe enni.*
    - De, most már neked is készül. S nem mondom meg neked sem pontosan, milyen étel ez, csak annyit, hogy van hozzá tészta. *Rejtélyeskedik Tsitsa, legalább így Lilinek is lesz meglepetése. Közben odaérnek a fűszereshez, s az egyiknél meg is áll Tsitsa. A lestyán és a csombor hamar kiválasztásra kerül leméretve a megfelelő mennyiséget, de fizetés előtt még Lilihez fordul hirtelen ötlettől vezérelve.*
    - Mondd csak, nem tudsz valami Domb-tavi fejedelemségben használatos fűszert, ami illik a zöldségekhez? *Nem tudja, barátnője mennyire járatos a főzésben, de nem keresztkérdéseket akar neki feltenni.*
    Amelia il Contevilla
    Amelia il Contevilla


    IC hozzászólások száma : 384

    Piactér - Page 3 Empty Re: Bazár

    Témanyitás  Amelia il Contevilla 2012-11-15, 14:40

    - Úgy legyen!
    *Írja meg Tsitsa a maga tündérmeséjét és találjon rá mindkettejükre a szerelem. Nincs is ezen tovább mit rágódni, csak türelmesen várni. Azért Lili csak elgondolkodik, mert ebből a szemszögből még sose szemlélte az udvarló gavallérok hiányát és a szerelem késlekedését. Meg kell állapítania, hogy nagyon is kedvére való ez a gondolatmenet, semmiképp se kétségbeejtő.
    Az utolsó kelméket áruló standokra már nem is figyelt a nagy gondolkodásban, de később se vándorol vissza a bazár áruira figyelme. Tsitsa szavai meglehetősen lekötik. Az aranyos pironkodásról már ne is beszéljünk!*
    - Örülök, hogy élvezted, meglepett volna, ha nem. És végül milyen fürdőruhát választottál? Egész nap ott voltatok?
    *Lennének még kérdései, például arról is, hogy a gőzfürdő mennyire tetszett, de egyszerre ennyi kérdés elég. Lehetőséget kell adni a válaszokra is, amik Tsitsa ezen témára jellemző szűkszavúságát ismerve csak még több kérdést fog szülni.*
    - Többségében nem válogatok, de a karfiolt nem annyira szeretem, annak mellőzésétől nem fakadnék sírva. Amúgy minden más jöhet, különleges kívánságom nincs, főképp mert ez nem nekem készül. Másrészt, mert elképzelésem nincs, milyen étel lehet ez.
    Tsitsa Itsli
    Tsitsa Itsli


    IC hozzászólások száma : 316

    Piactér - Page 3 Empty Re: Bazár

    Témanyitás  Tsitsa Itsli 2012-11-15, 14:06

    - Ez nem probléma, kislányként úgy is mindig szerettem volna egy saját tündérmesét. Úgyhogy majd itt én találom meg a lovagomat. *Derűjéből nem tud veszíteni jelenleg Tsitsa.*
    - Élni fogok vele! *Már éppen mondaná, hogy az ő ajtaja is mindig nyitva áll, bármikor, bármilyen hír, gond vagy akármi esetén, de úgy tűnik, mondania sem kell. A nagy sóhajnál kíváncsian fürkészi Lili arcát s tekintetét. Ez most olyan sóhaj, hogy "ó-még-nincs-olyan" vagy a "micsoda-szemei-vannak-elepedek-érte" fajtájú sóhaj? Mint kiderül, az előbbi, milyen kár..*
    - A bátyádnak igazad van. *Kacsint Lilire.*
    - Biztos azért nincs udvarló, mert már előre felmérték, hogy nem elég jók hozzád. Ez is bizonyítja, hogy nem lettél még szerelmes egyikbe sem. De ami késik, nem múlik, én biztos vagyok benne, hogy megtalál majd a szerelem. A boldog szerelem. *Egészíti ki szavait, mert azért az egy oldalú szerelem nem éppen egy jó dolog. Legalábbis amennyire a könyvekben olvasta, mit összeszenvedtek ott a hősnők vagy éppen hős udvarlók. Azt meg nem mondja, hogy tényleg lesz idő megtalálni az igazit mindkettejüknek, mert erről majd ő fog gondoskodni. Mindenképpen. Muszáj lesz. Jó, hogy ott az a kék kis kalap, tereli gondolatait, mielőtt láthatóan elszomorodna.*
    - Rendben, akkor majd legközelebb. *Elbúcsúznak a kalapoktól, s folytatják útjukat. Megnyugodva hallja, hogy nem hülye ötlet főzni, pontosabban sütni valamit Rhaenek, nem túl tolakodó dolog vagy ilyesmi. A fürdő említésekor még jó, hogy éppen nem Lilire néz, mert rögtön elkerekednek szemei, s ugyan ez csak egy pillanat, az már nem egy pillanat lesz, hogy arca a zavartól vörösödni kezd.*
    - Élveztem nagyon! Nagyon finom meleg volt a víz, még úszni is tanulgattam. A fürdőruha is jól bevált, s kipróbáltuk a gőzfürdőt is. *Beszéd közben ugyan mosolyog, de végig eszében van, mikről beszélgettek Rhaevel, és megint felvillan előtte, Rhae hogy nézett ki... a gőzfürdő meg... Letagadhatatlanul pironkodik tovább Tsitsa, s az utolsó többesszámban elhangzott igét kivéve most viszont sehol nem említi Rhaet, ezzel aligha könnyítve meg Lili gondolatait e témáról.*
    - Igen, gyerekként én is a neve miatt is szerettem. Csinálok én most is neked, készítek akkora adagot, hogy elegendő legyen. Van valami zöldség vagy hús, esetleg fűszer, amit nem szeretsz? Vagy amit nagyon szeretsz és mindenképp tegyek bele? Viszonylag szabadon kezelhető a recept. *Erről a témáról valahogy jobban tud bővített mondatokban nyilatkozni, kevésbé van is zavarban.*
    Amelia il Contevilla
    Amelia il Contevilla


    IC hozzászólások száma : 384

    Piactér - Page 3 Empty Re: Bazár

    Témanyitás  Amelia il Contevilla 2012-11-15, 12:59

    - A tündérmesék szerint a hős lovag megtalálása nem is kihívás... igaz, ott rendszerint a hős lovag talál rá a hősnőre.
    *Nagyot sóhajt, több ilyesmit nem kellene olvasnia, csak az elvárásai nőnek tőle és ezzel együtt messzebb kerül a hős lovag megtalálásától. Habár ennél messzebb kerülni a megtalálásától szinte lehetetlen, mivel jelenleg nem is keresi a fenn említett apróság miatt.*
    - Az ajtóm mindig nyitva áll.
    *Kacsint Tsitsára, bármikor betérhet hozzá egy ilyen hírrel. No és persze másmilyennel is. A visszakérdezésen nem lepődik meg és még nagyobbat sóhajt.*
    - Nem, senki. Habár Ethyrlin állítja, hogy micsoda parti lennék, meg hogy miket mondanak rólam, de annyira csak nem lehetek jó parti, mert hát sehol egy udvarló. Nem is tudtam magam még meggyőzni, hogy érdemes volna valamelyik helyi gavallérba szerelmes lenni, szóval talán jobb is.
    *Megvonja vállát, annyira nem kétségbeesett, elvégre még csak huszonkét éves, még van ideje szerelembe esni... vagy a szülőknek elrendezni egy házasságot.*
    - Nem, köszönöm. Igaziból szeretném otthon megnézni, milyen kék kalapjaim vannak, azt hiszem így is több, mint elég.
    *Elindulhatnak a fűszeres sarok felé, útközben itt-ott lelassít, most Lin báli öltözetéhez keres ihletet vagy kiegészítőt, de semmi igazán jót nem lát, így megtorpanás nélkül tudnak haladni.
    Már épp rákérdezne, hogy mégis mit fog főzni és honnan támadt ez a főzési kedv, de Tsitsa megválaszol minden felmerülő kérdést.*
    - Áh, már értem. Szerintem igazán nagyszerű ötlet, kedves gondolat. És milyen volt a fürdő? Még nem is meséltél róla. Élvezted?
    *Meg se lepődik, hogy Rhae neve felbukkant a beszélgetésükben. Inkább az a furcsa, hogy idáig nem bukkant elő... mondjuk a hős lovag témájánál. De ha még nem, hát nem.*
    - És én se ismerem a csücsürt. De mókás neve van! Mióta az eszemet tudom, mindig is Szeplősné volt a szakácsnőnk, ő pedig nem főzött ilyet. Remélem majd egyszer csinálsz nekem is, kíváncsi vagyok rá.
    Tsitsa Itsli
    Tsitsa Itsli


    IC hozzászólások száma : 316

    Piactér - Page 3 Empty Re: Bazár

    Témanyitás  Tsitsa Itsli 2012-11-15, 09:44

    *Megkönnyebbül, de a folytatáson elneveti magát. Kétségtelenül igazat kell adnia ebben Lilinek, ez látszik is rajta.*
    - Ez igaz, de abban mi a kihívás? *Pillant Lilire és vigyorgó méregetéssel találja szembe magát, s hamar ki is derül, miért.*
    - Neeem.. *Mosolyodik el zavartan.*
    - Azt hiszem, ha találkoznék egy efféle lovaggal, az látszódna rajtam, meg amúgy is rögtön el kell, hogy meséljem valakinek, s kinek másnak, ha nem neked? Neked sincs senki, akiről mesélhetnél? *Huncut mosolyt és méregető pillantást most fog viszonozni Tsitsa. Annál is inkább, mert úgy képzeli, Amelia előbb fog találni magának lovagot, elvégre nála sokkal szebb és csinosabb, és persze ott a rang is a vele járó vagyonnal, ezek együttvéve kiváló partivá teszik a lányt. A lovag meg külön hálás lehet, hogy mindehhez szerencsés természet is jár.*
    - Biztos? Nagyon csinos kis kalap pedig. Megvárlak, meg megfogom addig a csomagokat és a jelenlegi kalapod. *Ajánlja fel rögtön a segítségét, de ha Lili továbbra sem érez több kedvet kalappróbáláshoz, akkor tovább mennek.*
    - Szerintem vágjunk át, nem terveztem mást venni... Nem, minden megvan. *Röviden átgondolta, fejben leltárt készítve tollairól, tintáiról, papírokról és minden efféléről, s erre a végeredményre jutott. Egyébként is jobb, ha nem császkál túl sok felé, főleg ahol ilyeneket árulnak, mert vagy elcsábul vagy a szíve fog fájni valami után. Ellenben kérdőn néz barátnőjére, neki eszébe jutott-e valami, amit megnézne, s akkor aszerint indulnak el. Kényelmes tempóban haladnak, nem sietve, s ha Amelia lát valami szép kelmét, ruhát - vagy amerre mentek és ott valamit -, akkor készségesen megáll Tsitsa is annál a darabnál. De addig is válaszol a fűszerekre vonatkozó kérdésekre.*
    - Nekem kell, nem Szeplősnének. Én csak megkérdeztem tőle, megvan-e minden hozzávaló, s csak két fűszer hiányzik, azokat ő nem szokta használni. De azt mondta, a többi hozzávaló megvan, meg átengedi a konyhát arra az időre, míg elkészítem, csak hagyjak neki is kóstolót. *Meséli mosolyogva Tsitsa.*
    - Egyébként lestyánra és csomborra avagy borsfűre lenne szükségem. Tudod, mikor Rhaevel vacsoráztunk, említettem neki a csücsürt, de ő nem ismerte ezt az ételt... Te ismered? *Néz kérdőn Lilire, végülis itt nevelkedett a nő a városban, ez dzsahimi étel. Igaz, nem éppen az úri közönség szokta fogyasztani, hanem az egyszerű nép. Azt már most eldönti, hogy ha Amelia érdeklődést mutat az étel iránt, akkora adagot fog készíteni Tsitsa, hogy neki is jusson elegendő.*
    - Én akkor nem árultam el neki mi az a csücsür, úgy gondoltam, elkészítem. Megízlelve jobban meg lehet ismerni egy ételt, mint leírásból. Meg egyébként is... a fürdőt, képzeld, ő állta teljes egészében, s szeretném ezzel megköszönni. Vagy ez hülye ötlet? *Bizonytalanodik el egy kicsit, s kitől mástól várna ez ügyben tanácsot, ha nem barátnőjétől, akivel mindezt megosztotta?*
    Amelia il Contevilla
    Amelia il Contevilla


    IC hozzászólások száma : 384

    Piactér - Page 3 Empty Re: Bazár

    Témanyitás  Amelia il Contevilla 2012-11-15, 00:15

    - Jó, akkor nem lesz testőr. Habár, ha szabad megjegyeznem, testőrt könnyebb találni, mint hős lovagot.
    *Résnyire szűkült szemmel pillant Tsitsára és leplezetlenül méregetni kezdi miközben szélesen vigyorog.*
    - Vagy már találtál lovagot, csak nem szóltál róla, nehogy megegyen a sárga irigység?
    *A kérdés közben eszébe jut, hogy nagyon is elképzelhető, hogy barátnője találkozott hősével, de nem kötelező rögtön jelentést tennie neki róla. Sőt, ha nem akar, se rögtön, se később nem kell mesélnie róla. Habár nem így ismeri a magas copfos lányt.
    A választásra rábólint, valóban szépen passzol a szalag. Tökéletesen kiegészíti egymást majd kettejük ajándéka. A rövid alkudozás idejére visszaaraszol a kalapokhoz, de mivel nincs kedve lehámozni magáról kalapját, majd a kis kéket felpróbálni, aztán azt megint le és a jelenlegit megint visszavenni, ezért egyelőre lemond a kalapvásárlásról.*
    - Azon a kis kéken gondolkodtam, de most nem vesződnék kalappróbálással. Majd ha kalap nélkül erre járok legközelebb és még meglesz, felpróbálom.
    *Míg Tsitsa elpakolja holmiját, Lili is visszatömködi a kendők csücskeit a csomagolásba.*
    - Persze, útba ejthető a fűszeres, sőt előbb azokat szerezzük be, aztán a gyümölcsöt. Átvághatunk itt a kelmések standjai között célirányosan vagy még néznél valamit?
    *Ő, a maga részéről beszerezte innen, ami kellett, nyugodtan áttérhetnek a fűszerek és gyümölcsök világába.*
    - Milyen fűszerek kellenek? És neked kell vagy Szeplősnének? Vagy azért kell neked, hogy elvidd Szeplősnének?
    Tsitsa Itsli
    Tsitsa Itsli


    IC hozzászólások száma : 316

    Piactér - Page 3 Empty Re: Bazár

    Témanyitás  Tsitsa Itsli 2012-11-14, 21:37

    - Tudom, hogy nem azért mondtad. Én csak nem szeretnék testőrt. Akkor inkább egy hős lovag, aki ott terem és megment. *Mosolyodik el újra, de aztán komolyabban folytatja.*
    - De köszönöm az aggódásodat, jól esik. *Mas'ud jellemzésére bólogat serényen egyetértőleg, s jobb, hogy nem tudja Tsitsa, micsoda tervei vannak Lilinek. Biztos agyon izgulná magát.*
    - Igaz-igaz! Akkor legyen kettő öl. Inkább vágjon le belőle... vagy tudjon masnit kötni belőle, minthogy túl rövid legyen és ne tudja használni. *Biztonságra utazik ő is inkább, miután megnyugodott afelől, hogy hasonló színárnyalatot választhat a kendőhöz, nem fogja ajándékával valami etikettszabály megsértésére buzdítani az ifjú hölgyet.*
    - Rendben, legyen ez... Passzolnak is, de jó! *Mosolyog vidáman Ameliára, miután a megbontott csomagból előkerülő kendőcsücsökhöz mérheti a szalagot, s utána nyújthatja az eladónak megmondva mekkora hosszt vágjon le belőle és míg ez megtörténik, ő előkeríti az erszényét. Érdeklődik az ár után, ami ugyan ki volt írva, de itt a helye az alkudozás körének, már csak a helyi illemszabályok miatt is. Ezt mondjuk próbálja rövidre fogni. Általában élvezi ezeket, nem mintha szeretne lekicsinyelni jó árukat, amelyek árával is elégedett, de megsérteni sem akarja az árust. A rövidség oka meg most barátnője, hátha nem bírja olyan sokáig mégse az álldogálást.*
    - Te nézel még valamit? *Érdeklődik, főleg ha közben Amelia tekintete visszatévedt ama helyes kék kalap felé.*
    - Ó, tehát még nem is jegyesek, csak lesznek vélhetően! Milyen bonyolult ez! *Nem is gondolta volna, hogy ez ilyen összetett, ő már evidensnek gondolta, ha Elena kisasszony eljön, akkor frigy nélkül haza sem megy. Azzal is csak akkor, ha meg akarja látogatni családját. Azt nem kérdezi meg, miért nem Lilire esett Ibrahim úr választása, ha egyszer régebb óta ismerik egymást. De nem is baj, Ameliának csak úgy legyen elrendezett házassága, ha abban szerelem is van. Tsitsa legalábbis ezt kívánja neki. Elcsomagolja a szalagot, óvatosan visszateszi mellé az erszényét és a füzetkét is, hogy se a füzet, se a szalag ne gyűrődjön meg.*
    - Oh, ha majd elmegyünk azért a gyümölcsért a limonádéhoz, egy fűszerest útba tudnánk még ejteni? Szükségem volna egy-két fűszerre. Szeplősné azt mondta, neki nincs olyanja...
    Amelia il Contevilla
    Amelia il Contevilla


    IC hozzászólások száma : 384

    Piactér - Page 3 Empty Re: Bazár

    Témanyitás  Amelia il Contevilla 2012-11-14, 20:53

    - Igen, igen, tudom, hogy tudsz mágiát használni, nem is azért mondtam, hogy lebecsülném a tudásodat.
    *Azért még mindig nincs meggyőzve, no tényleg nem lebecsülni akarja Tsitsa varázserejét és tudását, egyszerűen csak félti.*
    - Látod, az lenne a testőr lényege, hogy ne kelljen többé a rossz dolgok miatt aggódnod. De Mas'ud alapos és jó tanár, bízok benne, hogy kellően felkészít majd.
    *Mindenféleképp le fog menni majd a következő edzésükre, hogy nyomon kövesse Tsitsa fejlődését - eme elhatározása bizony csak továbberősödött benne.*
    - Jó ötlet a hasonló színárnyalat, lehet egyszerre kalapot és vállkendőt is viselni, nem tiltja tudtommal semmilyen etikettszabály.
    *A kalapos standjánál előbb maguk a kalapok kötik le figyelmét. Általában nem fordít túl sok időt a ruhatárára, ritkán szottyan kedve csak úgy vásárolgatni, de ha már itt vannak... Mielőtt elgondolkodhatna, hogy van-e ahhoz az édes kis kék kalaphoz hasonlója otthon, Tsitsa megmenti erszényét, mivel kérdése feledteti a hirtelen jött kalapvásárlási lázát.*
    - Szerintem másfél, maximum két dzsahimi öl elég. Talán az egy is elég lenne, de nem tudom, milyen kalapjai vannak Elenának, így nem árthat, ha rászámolunk valamennyit.
    *Végigtapogatja ő is a mutatott szalagokat, sőt megbontja csomagját és előhúzza mindkét kendőnek a csücskét, hogy hozzánézhessék, ha Tsitsa ennek szükségét érzi. Az árus zümmögő hangját könnyedén háttérbe tudja szorítani.*
    - Nagyon szép az aranyszegésű, de mivel egyik kendő sem olyan lett végül, én inkább erre szavaznék.
    *A finomabb szövésű szalagra bök rá. Még keres másik lehetséges szalagot is, de egyelőre nem talál.*
    - Nem, még nem rögtön az eljegyzést ünnepeljük, hivatalosan nem jegyesek még. Ha Ibrahim történetesen domb-tavi lenne, akkor a két család így látatlanban is megállapodhatott volna előre, vagy ha Elena is itt nőtt volna fel, és a családja szorosabb kapcsolatban állna az al-Khaybarokkal.... De az eltérő kultúrák és az ismeretlenség miatt szerintem egyik család sem akarta rögtön elkötelezni magát.
    *Itt már feladja a szalagok mustrálását és csak a válaszra koncentrál. Bonyolult dolog ez az előre elrendezett házasság, még ha kívülről egyszerűnek tűnik is.*
    - De bevallom, meglepne, ha nem eljegyzés lenne a dolog vége. Biztos nem utaztatták volna Elenát ide, ha nincs máris valami a háttérben. Gondolom rövid jegyesség lesz, annyi ideig tartó csak, ami alatt meg tudják szervezni az esküvőt.
    Tsitsa Itsli
    Tsitsa Itsli


    IC hozzászólások száma : 316

    Piactér - Page 3 Empty Re: Bazár

    Témanyitás  Tsitsa Itsli 2012-11-14, 19:01

    - Egy picike mágiát én is tudok használni, de jó tudom, te nem csak azt tudsz. *Mosolyodik el derűsen, ezzel próbálván leplezni aggódását, hogy tényleg rábíznak valami marcona testőrt, aki aztán még csúnyábban fog rá nézni, mert unni fogja magát. Ha meg bejön a könyvtárba, azzal Tsitsát idegesítené fel, ha ott ülne mellette és folyamatosan nézné, míg olvas és könyvek után mászkál és mászik fel magas létrákra.*
    - Mas'ud úrral, hetente egyszer egy órát, bár eddig még csak két alkalom volt. Nem akarom őt sem nagyon feltartani. Meg én is sokat kutatgatok... De tényleg nem kell nekem testőr Lili. Tudod, hogy jóformán az Alsó-negyedben laktam nem is a Kézműves-negyedben, alig két utcányira a Sánta Kutyától, meg hogy apám milyen volt... mi rosszabbal találkozhatok? *Reméli ez a halkabban elmondott mondat hathatós érv lesz s nem amellett, hogy Tsitsa mellé nem is egy, hanem kettő testőr kell.*
    - Jó ötlet, több szem többet lát. *Bólint rá, nem mintha amúgy nagyon belefolyna abba, mit vegyen vagy ne vegyen meg Lili.*
    - Oké! Hmmm, mi lenne ha színben ilyen szalagot keresnénk, mint ezek a kendők? Akkor tudná együtt hordani... Szokás kalaphoz vállkendőt feltenni? *Érdeklődik, mert számára ezek nem olyan egyértelmű dolgok, ahogy még egy valami sem, amire csak akkor jön rá, mikor az egyik kalaposhoz érnek és a hosszú standnál leparkolnak a szalagoknál. Ha lehet, itt is akkora a választék, mint a kendőknél, különféle színek és különféle anyagok az összes lehetséges kombinációban, szegéssel és mintával vagy anélkül. Az előzőnél lelkesebb eladónőnek bátortalanul köszön Tsitsa, s az illető hölgy máris belekezd lelkes reklámozó- és védőbeszédébe a frissen érkezett szalagokat illetően, s természetesen a legborsosabb árúakat próbálja először potenciális vevőinek eladni. E beszédben az se zavarja, hogy Tsitsa eddigre már beszédbe elegyedik Ameliával több szalagra is rámutatva és megtapogatva.*
    - Ebben viszont szép meg visszafogott ez a vékony arany szegés, nem? De ez is jó... oh, nem, elég durva szövésű. S ehhez mit szólsz? *Mutat egy szegés nélküli, a másodikhoz hasonló színűt, csak más anyagból.*
    - Milyen hosszú szalag kell egy kalaphoz? Egy, másfél dzsahimi öl, vagy hosszabb kellene? *Kéri ki barátnője véleményét, mert ha valamit, hát kalapot még nem hordott Tsitsa.*
    - Egyébként ha megérkezik Elena kisasszony, akkor gondolom megünneplitek az eljegyzésüket, s akkor mennyi ideig járnak jegyben? Vagy már rögtön az esküvőre fogunk készülni? Mert akkor el kell kezdenem megfelelő ajándékon gondolkozni, sosem voltam jó az ilyenekben. *Érdeklődik szalag-válogatás közben, miközben vet egy nehezen palástolt elborzadó pillantást egy az árusnő által kínált selyemszalagok egyikére. Annak rikító rózsaszín színe váltotta ki Tsitsából ezt a nem tetszést, amit az árusnő felé aztán egy nemleges fejrázással próbál tolmácsolni, hacsak Lili azt nem mondja, hogy ez Elena kedvenc színe.*
    Amelia il Contevilla
    Amelia il Contevilla


    IC hozzászólások száma : 384

    Piactér - Page 3 Empty Re: Bazár

    Témanyitás  Amelia il Contevilla 2012-11-14, 13:24

    *Hallja, amit Tsitsa mond, de nem biztos benne, hogy meg is akarja érteni. Azt az egyet azonban be kell látnia, hogy a könyvtárig vezető út nem egy kifejezetten gyilkos környék. Reflexszerűen fordul hátra ő is, mikor Tsitsa, habár elsőre nem is tudja, mit néznek, annyira elmerült a könyvtárig vezető út elemzésében.*
    - Az igaz, hogy engem nem kísérget többségében testőr, de nekem nem is a futás az egyetlen fegyverem ellenük.
    *Megcsóválja fejét, gondolatban már nem a könyvtárig vezető utat elemzi, hanem magát a várost és nem tetszik neki, hogy Tsitsa egyedül kódorog az utcákon.*
    - Ó, hogy továbbra is gyakoroltok? Így mindjárt más, azt hittem a futás javaslatánál félbemaradt a dolog. Ki tanít?
    *Azt nem mondja ki, hogy addig amíg a futás az első számú lehetőség, addig igenis jónak látná a személyi testőrt barátnője mellé. De most már megvárja hogy halad Tsitsa, lehet kiderül, ő a harcos hercegnő.*
    - Igazad van, egy nem helybélit lehet ennyi mindennel csak megijesztenénk és örökké elutasító lenne a helyi viselettel szemben.
    *Az aranyozott szegélyű kendőt visszateszi a többi hasonló stílusú kendő közé. Maradt tehát három esélyes. Rövid úton már csak kettő, mert még szép, hogy megfogadja a halk hangon elsutyorgott tanácsot.*
    - Hm, akkor megveszem ezt a kettőt. Majd otthon kitalálom, melyiket adjam Elenának, vagy mindkettőt. Majd megkérdezem anyát is.
    * Akár Lin adhatná a másikat, igaza van barátnőjének, jó érzés, ha ajándékokkal fogadják az embert. Persze, ha testvére már készült valami aprósággal, akkor tényleg adhatja mindkettőt is, vagy az egyik megmarad talonban. Azt mindenesetre megjegyzi, hogy Tsitsának melyik tetszett jobban. Ha nem is azonnali ajándék neki, de a stílust ezentúl tudni fogja.
    Nem az a kimondott alkudozófajta, szóval hamar lebonyolítja az üzletet a kereskedővel.*
    - Keressünk kalapost!
    *Körül is pillant, miközben már odébb sétál a standtól. Pillantása átugorja azokat a helyeket, ahol stólákat és kendőket árulnak, még a végén találna szebbet.*
    Tsitsa Itsli
    Tsitsa Itsli


    IC hozzászólások száma : 316

    Piactér - Page 3 Empty Re: Bazár

    Témanyitás  Tsitsa Itsli 2012-11-11, 20:45

    - Úgy legyen! *Mosolyog kicsit zavartan a válaszra, a megismételt bókra és a kacsintásra. Jól eső érzés, de még mindig furcsa számára, ha valaki csinosnak találja őt. Ő egyáltalán nincs ilyen jó véleménnyel magáról, nagyon is átlagosnak tartja magát. Nem mélázik ezen sokat, ahogy eddig sem tette, neki megfelelt így eddig is, bizonyára a továbbiakban is. Inkább várja az esti edzést, s ekkor üti meg a fülét a testőr dolog. Heves tiltakozásba kezd, még ha ezt mosolyogva teszi is meg, de igazán bízik benne, hogy sikerül lebeszélni Lilit erről.*
    - Ha újraszületek egy gazdag, aranyveretes család legkisebb lányaként és magas toronyszobában lakom és külön védelmemre lesz egy sárkányom is, majd akkor járok testőrökkel a nyomomban! Egyébként is nagyon a lelkemre venném, ha azért lenne lázadás a testőreitek körében, mert halálra unják magukat a könyvtárban vagy az előtt egész nap. S különben is, téged sem követ egy sem! *Biztonság és a móka kedvéért azért hátrafordul, hátha lát egyet a sok marcona közül.*
    - Hát, hozott ki nekem egy szalmából készült gyakorlóbábut, azon gyakoroltam eleinte a pusztakezes harcot. Azt mondta, a bal egyenesem nem is rossz! *Vigyorodik el.*
    - A problémák ott jöttek, mikor a vállamon át kellett volna vetnem a bábut. S akkor ugye neki még nem is volt fegyvere, majd ezt fogjuk gyakorolni legközelebb. Ezért is gondoltam, hogy eljövök megnézni titeket, hátha valami jó fogást el tudok lesni, meg csak úgy... szeretek veletek lenni. *Ebbe a körbe most bevonja Lint is, hátha megismeri és fennáll majd ez a mondat azután is. Az Elenás kérdésre bólogat, hogy majd így tesz, tőle érdeklődik, s megnyugszik, hogy a félreértést sikerült tisztázni.*
    - Zöld? Az jó, azokból sok szép árnyalat van. *S az árusnak ő is köszön, de ha Ameliát nem veszi túlzottan még észre, Tsitsát még annyira sem fogja. Előkelő anyagú áruk vannak itt, ezeknek a fizetőképes célközönsége nem a fiatalabbik lány már így ránézésre sem.*
    - Nagyon elegáns, de talán túl sok az aranyozás... meg ezek a kis csüngők a szélén.. Ilyent lehet akkor kéne, ha már jobban kiismertük az ízlését és őt is. *Nézi meg az aranyszegélyűt és másik hármat is, melyek közül az egyikre mutat rá.*
    - Ezt kizárnám, tudom, mivel festik, s ha sokat süti a nap, elkezd fakulni és elég csúnya sárgás színbe vált át. *Ezen információt csak halkan sutyorogva mondja el, nehogy az árus meghallja, s már a nézésével is megölje Tsitsát.*
    - Ez a kettő viszont tényleg szép! Nekem ennek a mintája jobban tetszik, de nem tudom, Elena kisasszony mit mondana rá. *Pillant Lilire, neki mi a véleménye.*
    Amelia il Contevilla
    Amelia il Contevilla


    IC hozzászólások száma : 384

    Piactér - Page 3 Empty Re: Bazár

    Témanyitás  Amelia il Contevilla 2012-11-11, 16:34

    - Két csinos fiatal lány, kétszeres figyelemelterelés, az annyi mint kétszeres esély a győzelemre.
    *Szánt szándékkal nem hallja meg Tsitsa hangsúlyozását. Még kacsint is egyet a direkt félreértett mondatra adott válaszához. A biztatás jól esik neki, nincs is kedve bevallani az igazat, vagyis, hogy íjászatban sose tudta legyőzni Lint, még fénykorában sem. Ez valahogy nem az ő fegyverneme, vagy csak nem fordított annyi időt és energiát a gyakorlásra. De most tiszta lappal indul, lehet most jobban megszereti majd, mint a rövidkardokat.*
    - Hm, lehet melléd is ki kéne rendelni egy testőrt, sőt melléd jobban... hogy ez eddig nem jutott eszembe? Amúgy mégis milyen fegyverrel gyakoroltatok?
    *Érdeklődése komoly, szinte meg se hallja a nevetgélést. Barátnője biztonságával nem szabad viccelődni. Mondjuk az is igaz, hogy Tsitsa jobbára biztonságos környéken mozog, legalábbis ha jól tudja, de jobb felkészülni mindenre.*
    - Nem tudom, lehet az, csak még ilyesmiről sose beszéltünk...
    *Talán nem is fognak soha, elvégre nem olyan közeli barátok. Talán majd ha rokonságba kerülnek egymással, ki tudja.*
    - Jaa, hogy úgy kérdezted. Igen, jobb lesz majd Elenától kérdezni ilyesmikről, biztos szívesen mesél majd.
    *Nem jön zavarba a tévesztés miatt, bizonytalankodó hangja inkább annak közsönhető, hogy fogalma sincs, kuzinja mennyire közlékeny típus családon kívüli személyekkel..*
    - Igen, ezek jól hangzanak, de szereti a zöld színt is.
    *Bólintással veszi tudomásul Tsitsa ajándékvásárlási indítékait, nem is próbálja lebeszélni róla. Miközben újonnan eszébe jutott információmorzsát oszt meg Tsitsával, figyelme már a mutatott stand felé irányul. Odaköszön az árusnak, aki még az előző vásárlóval van jobbára elfoglalva. Lili nem is bánja, jobb szeret maga válogatni nyugalomban és nem a rátukmálással megküzdve keresgélni a tényleg finom anyagok között.*
    - Nem is tudom, ez az aranyozott szegélyű szép, nekem tetszik, de nem lenne túl sok neki?
    *Tisztában van vele, hogy barátnője még annyira se ismeri Elenát, mint ő, mégis tőle vár tanácsot. Kiválaszt még két-három élénk színű, egyszerű szimmetrikus mintás stólát mindenféle aranyozás vagy ezüstözés nélküliek. Közben nem felejti el a vörös áfonya információt, de az majd úgyis csak hazafelé lesz újra esedékes.*
    - Inkább ezek közül kéne választani?
    Tsitsa Itsli
    Tsitsa Itsli


    IC hozzászólások száma : 316

    Piactér - Page 3 Empty Re: Bazár

    Témanyitás  Tsitsa Itsli 2012-11-10, 21:15

    - Köszi! *Mosolyodik el.*
    - De jóóó..? *Bizonytalanodik el a vége, pedig lelkesen indult. A bizonytalanság annál a "habár"-nál ütött be, ezek szerint mégsem mehet? De a mondat végére elmosolyodik, s zavartan süti le a szemét egy pillanatra.*
    - Akkor _csinos_ lányt is kell magammal vinnem. Egyébként figyeld meg, így is legyőzöd majd őt! Csak pisloghat majd! *Vigyorodik el szélesen, ő is maga előtt látja barátnője győzelmét. Semmi baja Ethyrlinnel, attól még hogy nem ismeri túlzottan - talán itt lesz egy pici alkalom rá - de ha szurkolni kell valakinek, biztosan Lili színeibe fog öltözni.*
    - Gyakorolni? Ó, jaj nem! Múltkor gyakoroltam az egyik testőrrel ugyan. Abban maradtunk, ha megtámadnának engem: fussak. *Hogy ezen nem bántódott meg az abban is látszódik, hogy nevetgélve meséli el Lilinek.*
    - Ibrahim úr sem olyan szülő-típus? Hmmm... majd idővel azok lesznek. *Ez egyértelmű, az ok is egyszerű: muszáj. Az élet rendje.*
    - Oh, ne-ne-nem a ga-gavallérokra kérdeztem rá! *Jön rögtön zavarba a félreértéstől, mielőtt azt hiszi barátnője, Tsitsa is onnan akar magának férjet hozatni, ahogy Ibrahim úr hozatja Elenát magának feleségül.*
    - A b-bálra gondoltam. De akkor ezt majd megkérdezem Elena kisasszonytól. *S az biztos, hogy pontosítania kell a fogalmazásán, különben még a végén valami gonosz pletyka folytán nadrágpecér hírébe kerül. Jobb is, hogy terelődik a téma a szalagokra és egyéb ruhákra, na meg az ajándékozásra.*
    - Nem is azért, mert kötelezőnek érezném... Csak arra gondoltam, biztos örül majd, hogy így várták itt. Legalábbis én biztosan örülnék, legyen az bármilyen apróság, akár csak egy üdvözlő szó vagy mosoly. Nephirnek például mézeskalácsot sütöttem, szerencsém volt mondjuk, nem tudtam, hogy szereti-e. Szóval kalapok és sötétbarna haj... Lássuk csak, ahhoz mi is illene? Egy drapp vagy bézs vagy ekrü... vagy hófehér, hmm. *Csivitel vidáman s gondolkodik hangosan, maga előtt már kalapszalagokat lát, de ezt majd akkor dönti el inkább, ha ott lesznek a szalagosnál. Ha tudná, ha kiértené Lili szavaiból, biztosan jól esne neki a törődés, az aggódás anyagi helyzete miatt.*
    - Na, arról lemaradtam, sajnos. De így jár, aki záráskor jön el a könyvtárból. Pedig tegnap óta mindenkitől annak a limonádénak a magasztalását hallom! A neve... egy vörös áfonya volt, nem mernék rá megesküdni, de mintha az ezüstelfektől lenne... De ha meglátjuk, biztosan felismerjük! *Szégyen, nem szégyen, hiába zengett mindenki ódákat arról a limonádéról, a név valahogy most csak nem akar eszébe jutni. Kering ott a fejében nem egy csillagnév, s legendák évszámokkal és helyekkel, amelyeknek mostanság kezdett egy bizonyos tematika szerint összegyűjteni és lassan-lassan kutatgatni, de a gyümölcs származási helye nincs e nevek között.*
    - Nézd csak! Azoknak a stóláknak ott milyen szép, élénk színük van! *Mutat finoman az egyik árus felé, tarka kavalkád a standja a legfinomabb anyagokból.*
    Amelia il Contevilla
    Amelia il Contevilla


    IC hozzászólások száma : 384

    Piactér - Page 3 Empty Re: Bazár

    Témanyitás  Amelia il Contevilla 2012-11-10, 19:15

    - Majd tolmácsolom felé az instrukciót.
    *Jót kuncogna a Lin felé tolmácsolandó figyelmeztetésen, ha nem látná Tsitsán annyira az aggódást. Így csak egy bólint egyet, majd még egyet a kérdés hallatán.*
    - Persze, hogy lejöhetsz velünk. Nem zavarsz, tudhatnád már, engem se, és Ethyrlint sem. Habár egy fiatal csinos lány a nézőtéren, lehet jótékonyan elterelnéd a figyelmét és már az első edzésen legyőzhetném...
    *Lelki szemei előtt máris pereg a képsor, amiben bizony csúfosan legyőzi Lint, aki így eztán kénytelen őt a gyakorlótér királynőjévé koronázni. Már dörzsöli is a tenyerét, mikor új gondolat téríti el a medve bőrére való ivástól.*
    - Vagy gyakorolni jönnél velünk?
    *Természetesen ennek sincs akadálya, ezt próbálja kérdésének hangsúlyával is éreztetni. Habár nehezen tudja elképzelni törékeny barátnőjét, amint lenn edz a testőrökkel épp. Nem lehetetlen persze, csak kissé meglepő lenne.*
    - Igen, a porcelánbaba már nem és még nem lenne alkalmas ajándék. Hm, furcsa, még egyikőjüket sem tudom szülőként elképzelni...
    *Ezen kicsit elmereng, Elenát ugye nem ismeri eléggé, szóval jelenleg ez a kijelentése csak Ibrahimra vonatkozik. Aztán lehet téved és a dzsahim férfi minden vágya a gyerekzsivaj, csak ugye nem volt igazán olyan pillanat, mikor erről tájékoztathatta volna.*
    - Federtonban? Nem tudom, engem ott nem vezettek be a társaságba, szóval fogalmam sincs milyenek ott a gavallérok.
    *Megvonja vállát, nem tud túl sokat az említett fiatalemberekről és olyan nagyon nem is érdeklődik irántuk, hogy kifaggatta volna Elenát vagy Kathleent.*
    - Ühüm, tudom melyikre gondolsz. Azt nem tudom, hogy hordaná-e úgy mint az itteniek...de mivel helyi családba házasodik be, valószínű, hogy idővel úgyis átveszi a szokásaikat és majd hordja, de addig is hordhatja emígy.
    *Egészen meghatódik, hogy Tsitsa is tervez ajándékot vásárolni kuzinjának. Különösképp, mert ismeri a fiatal lány anyagi helyzetét.*
    - Igazán nagyon kedves tőled, hogy vennél neki valamit, de... ez ám nem kötelező, szerintem a családból senki más nem ad neki, az én agyszüleményem csak. Szóval tényleg nem szükséges... persze, ha szeretnéd, akkor egy kalapszalag tökéletes ajándék lenne számára. Szereti a kalapokat.
    *Próbált nagyon finoman fogalmazni, nehogy véletlenül megbántsa barátnőjét. Nehéz dolog, mivel neki úgy igazán soha nem volt dolga pénzzel, egyszerűen csak van... vagyis a családjának van.*
    - Amúgy barna haja van, egészen sötétbarna.
    *Elindul a kelmések felé, szerencsére nincsenek annyian, hogy ha lassan is, ne tudnának egymás mellett sétálni.*
    - Esetleg majd vehetnénk olyan gyümölcsöt, ami a tegnapi limonádéban volt. Kóstoltad? Egészen különleges, de mi is volt a neve?
    Tsitsa Itsli
    Tsitsa Itsli


    IC hozzászólások száma : 316

    Piactér - Page 3 Empty Re: Bazár

    Témanyitás  Tsitsa Itsli 2012-11-10, 15:44

    - Ilyen hosszú séta? Ezt nevezem! *Mosolyodik el vidáman, s ezek szerint a sötét árnyékok Lili szeme alatt emiatt vannak. De hallva, hogy ma még edzés is tervbe van véve, tényleg jobb ha visszafogja magát sétaügyileg. Nem szeretné Ethyrlintől sem elrabolni nagyon Ameliát, főleg a már régóta várt edzéstől, maradjon rá energiája.*
    - Nagyon jól hangzik, örülök, hogy ilyen jól érzed magad már! De azért vigyázzon rád ám! *Teszi hozzá aggódóan s félénken. Amennyire ismeri Lilit, annyira nem ismeri Ethyrlint. Ez is az oka következő, szintén félénk kivitelű kérdésének.*
    - Mondd csak... elmehetnék veletek a gyakorlótérre? Megnézni... Biztosan nagyon ügyesek vagytok. De ha zavarok, vagy Ethyrlint zavarnám, mondd csak ám meg nyugodtan. *Biztosítja barátnőjét, hogy nem lesz belőle harag, ha ezt a testvérpár kettesben akarná inkább eltölteni. Megérti. Meg amúgy sem sajátíthatja ki Lilit. Az Elenáról való beszámolón elmosolyodik szélesen.*
    - Valóban furcsán nézne ránk, ha adnánk neki egy porcelánbabát! Pláne, hogy hamarosan ő inkább nagyon is élő babákkal fog foglalkozni. De azt hiszem, ilyen jellegű ajándék elhamarkodott lenne még így az esküvő előtt. *Lassít ő is a léptein, hogy még ne érjenek be a bazárba, előbb az ötletek.*
    - Bálok.. gavallérok... Ilyen jók ott Federtonban? *Érdeklődik, mert ő a fővárost csak távolról látta utazáskor, ment tovább a hajóhoz, mi arra a szigetre vitte, ahol a Tündértó és persze Lili volt.*
    - Stólára gondoltam én is. Meg nem tudom... szerinted viselne olyan kendőt, mint a dzsahimi nők szoktak? Végülis mint a stóla, csak a fejre terítik fátyolszerűen, gyakran valami arannyal vagy ezüsttel festett mintája is van. S gyakran hordanak ezen valami ékszert ilyen diadémszerűen. *Magyarázza kézzel mutogatva Tsitsa, milyenre is gondolt, ismeri-e azt a ruhadarabot Lili?*
    - Én meg ha... hm, szerinted ha egy szép kalapszalagot veszek, annak örülne? Ő is hord kalapokat, nem? Ő is szőke vagy vörös, mint Kathleen kisasszony? *Kérdezősködik tovább Elenáról, mert a külső talán ad nekik majd valami támpontot, milyen szín illik hozzá, esetleg eszébe jut Ameliának, milyen színt látott gyakran Elenán. Vagy Elena maga mesélte el, milyen színű ruhája volt azokon a bálokon. A Szeplősnére vonatkozó válaszra bólint egyet.*
    - Rendben, akkor a mi harci feladatunk csak a megfelelő ajándék kiválasztása lesz. Induljunk akkor a kelmések felé?

    Ajánlott tartalom


    Piactér - Page 3 Empty Re: Piactér

    Témanyitás  Ajánlott tartalom


      Pontos idő: 2024-04-19, 13:04