Üdvözlünk!

Éppen időben érkeztél Vándor!

Háború közeleg és elkél minden tenni vágyó erős kéz, forgasson akár fegyvert, vagy használja a mágia hatalmát.
Ne aggódj, ha nem állsz még készen, hőssé formálnak majd a kalandok.
Fedezd fel a világot, kelj útra, kalandozz sivatagon, kietlen tájakon, havas hegyek legmélyén, dögletes mocsáron és a mindig veszélyt rejtő tengereken át. Küzdj ádáz szörnyekkel, élj nemesi életet, vívd ki a hősnek járó tiszteletet, vagy rejtőzz árnyak közé és vedd el azt, ami neked jár!
Gyűjts hát magad köré szövetségeseket és formáld saját belátásod szerint a változó világot!

Az oldal alapítása:
2012.10.01.

Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!

Kaland

Fejedelmi játszma című kalandban a reagkör határideje:
04.09. 21:00

Latest topics

Ederthin várostérkép

A dombtavi időszámítás szerint jelenleg 616-ot írunk.

Ki van itt?

Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

[ View the whole list ]

A legtöbb felhasználó (12 fő) 2016-10-11, 18:26-kor volt itt.

Statistics

Jelenleg összesen 3473 hozzászólás olvasható. in 143 subjects

Összesen 55 regisztrált felhasználónk van.

Legújabb felhasználó: Shycor N'ylwenn

Szerzői Jogok

Az oldalon található egyedi alkotások az alkotó(k) tulajdonát képezik!
A Világleírás és a helyszínek, helyszínek leírásai az oldal készítőinek szellemi terméke, így a Creative Commons Nevezd meg! - Ne add el! - Ne változtasd! 4.0 Nemzetközi Licenc feltételeinek megfelelően használható fel szabadon.

Palota és a palota tér

Share
    Montea
    Admin

IC hozzászólások száma : 3

Palota és a palota tér

Témanyitás  Montea on 2012-11-08, 22:58

First topic message reminder :

A Park északi részéről már rá lehet látni a dombtetőre épült Fejedelmi Palotára, melynek túloldalán találhatóak meg a bárói és egyéb városi előkelők otthonai. A Palota inkább egy kisebb várra emlékezteti a szemlélőt, sarkainál és pár kiemelt helyen keskeny bástyákkal erősítették meg, a teteje végig pártázatos. A nyugati-szárny tér el kicsit stílusban, az később, közel száz éve lett hozzáépítve a Fejedelmi Palota eddigi egyetlen bővítése során.
    A Fejedelmi Palotát kettős kőfal választja el a Parktól, onnan besétálni nem is lehet, hanem a keleti részen van a főkapu, innen lehet megközelíteni a Palota teret és a Palotát magát. Míg előbbibe bárki besétálhat, utóbbinál ez közel sincs így, mert a tértől itt is kettős kőfal és megerősített kapu választja el a Palota közvetlen kertjét és magát a palotát a tértől. A kékbe és zöldbe öltözött őrök mindig ott vannak a kapuban, ahogy a kettős kőfal tetején is gyakran látni őket fel s alá sétálni őrjáratukban. Aki hívatlanul akar bejutni, hamar meggondolásra bírják, ha kell, erővel és vérrel. Kivételt képez ez alól azon alkalmak, mikor a Fejedelem nem tartózkodik a fővárosban, s ilyenkor minden szombaton nyílt napot tartanak az érdeklődőknek, mikor egy-két lakosztályt, a Fejedelem szoborgyűjteményét és a kincstár publikus részét, valamint a kertet felügyelet mellett meg lehet csodálni, mint szórakozási lehetőséget (vagy szerencsevadászoknak célpont-lehetőséget, de jaj annak, akit lopáson kapnak!).
    Tsitsa Itsli

IC hozzászólások száma : 315

Sétálgatunk

Témanyitás  Tsitsa Itsli on 2013-05-04, 17:08

- Akkor biztos azért lakik velünk... veletek. *Mondja tűnődve a mecénási kapcsolatra. Azt meg elhallgatja, hogy Rhae azért is lehet velük, mert így biztonságosabb, na meg egyedül béreljen, hova tovább, építsen magának egy házat? Mikor Tsitsa tanította alkudozni a piacon a férfit. Hát ha maga építene házat, van egy olyan érzése, drága ház lenne, mert nem alkudna Rhae az anyagok árából.
    Annak kifejezetten örül, hogy Lili elhitte, ő szorult vigasztalásra, s nem kérdezett rá az okára. Még így is cefet rossz érzés, hogy becsapta a barátnőjét, akit testvéreként szeret, de hogyan beszéljen olyasmiről, amiről nem beszélhet? Diplomata-továbbképzésre kellene mennie, ha lehetne ezt bárhol tanulni. Mindenesetre meg kell mondani majd Rhaenek is, hogy ha szóba kerülne, akkor őt vigasztalták, nem Rhaet.*
    ~ Mi lesz velem, ha rákérdez, hogy került ez szóba...?~
    *Arcára van írva a megkönnyebbülés, amit Lili feloldozásként érő szavai, az el nem ítélés okoz. Talán még soha nem nézett ilyen hálásan a lányra, mint most. Támogatása, barátsága, bárhogy legyen is a helyzet, sokat jelent Tsitsának. Talán abba a kimondott köszönömben nem is lehet elég érzékletesen mindezt belesűríteni.*
    - Köszönöm... Aggódnál? Hm... azt hiszem, értem, hogy miért. *Belegondol ő is a helyzetbe. Tudja, hogy vannak, akik kihasználják egy lány szerelmét és gyenge akaratát, amivel engednek a kísértésnek, önnön és párjuk vágyainak, aztán utána nagyot koppannak attól függően, milyen hamar unnak rájuk. Egy vagy több alkalom után. Vagy ha már útban a gyerek, de híre sincs eljegyzésnek vagy esküvőnek...*
    - Sokkal egyszerűbb volt, mikor még csak barát vagy különleges barát volt. Akkor tudtam, mit kéne tennem. Most nem tudom... *Nem az előzőekre érti, ki nem mondott gondolataira, ágyhoz vonzó vágyakra. Talán ezek még nem is születtek meg, ő még egy udvarlást, egy szerelmi vallomást, egy kézfogást, egy ártatlan csókot is nehezen tud elképzelni, képtelenségnek tart. Szavait inkább érti arra, hogy miként viselkedjen a hétköznapi szituációkban, hogy és meddig pillantson vagy mosolyogjon Rhaere, amíg az elrejti érzéseit... vagy éppen bátorítsa? Még ezt sem tudja. Ami eddig olyan természetesen jött, most hirtelen megkérdőjeleződött.*
    - Sétálgassunk tovább? *Kérdezi, igazán csak most ébredt rá, hogy ő egyszer csak irányt váltott és leült ide.*
    Amelia il Contevilla

IC hozzászólások száma : 384

Sétálgatunk

Témanyitás  Amelia il Contevilla on 2013-05-03, 17:05

Felkapja a fejét, hogy Tsitsa elképzeli őt csábítás közben, ami az ő aranyboglyas buksijában úgy jelenik meg, hogy ledéren illeg és billeg végig az Erődben. Aztán megcsóválja fejét, mikor kiderül, hogy barátnője egészen másképp képzeli el a jelenetet. Tetszik neki ez az új vízió, habár tisztában van vele, hogy a valóságban 1. nem történik meg, 2. nem tudna mit kezdeni a szituációval, ha mégis megtörténne, de végülis képzeletbeli képként viszont kedvelheti az elképzelést. Nem árt vele senkinek.
    - Legyen így.
    Ezt a Dorothea és Kardantal jövőbeli lehetséges kapcsolatára mondja és ezzel le is zárja a témát magában.
    - De, igen… mecénási kapcsolatban állunk vele, azt hiszem legalábbis, habár nem ismerem a megállapodás részleteit.
    Elszégyelli magát, amiért nem érdeklődött sose a család ilyesfajta kapcsolatai, megállapodásai iránt, pedig illene, még ha nem is ő az örökös. Ahogy a pénzügyi dolgokhoz se ért, egyszerűen csak kiélvezi a helyzetét, hogy nem kell ilyesmivel foglalkoznia, pedig azzal is kellene.
    - Elhiszem.
    Igyekszik gyorsan megnyugtatni barátnőjét, aki láthatóan nem csak egyre vörösebb arcszínt produkál, hanem beszéde is zavarossá vált már. Mivel nem akarja elrontani nyugtatási kísérletét, azt nem teszi hozzá, hogy ha tervezték volna az együttalvást, meg ugye még a mást is, akkor ugye feltehetően nem csak aludtak volna. Rettentően igyekszik, hogy ne képzelje el a párt, ahogy épp az együttalvást, meg a mást tervezik és kivitelezik. Pont jókor jön Tsitsa magyarázata.
    - Jaj, szegénykém.
    Nem kérdez rá a vigasztalás okára, mert valamiért azt hiszi, hogy tudja ő, hogy mi volt a baj. Teljesen egyértelműnek tűnik neki, hogy a Linnel szinte azonos reakciójuk barátnője kutatására volt az ok. Megsimogatja Tsitsa hátát nyugtatásképp, de közben elkezdi számolni, hogy mikor is jelent meg Rhae új frizurával… nem a bejelentés előtt? Mielőtt kiszámolná, újabb kérdés érkezik, Tsitsa felé fordul teljesen, érzi, hogy fontos mondandó következik, ha kétszer is megszólította őt.
    - Nem.
    Vágja rá rögtön válaszát, talán túl gyorsan is, ezért megismétli még egyszer.
    - Nem ítéllek el, a legjobb barátom vagy. Ha nem csak aludtatok volna, akkor se ítélnélek el, csak aggódnék.
    Tsitsa Itsli

Sétálgatunk

Témanyitás  Tsitsa Itsli on 2013-04-27, 21:20

- Hűűű! Ezt most elképzeltem! *Mosolyodik el Tsitsa, de mielőtt Lili azt gondolhatná obszcén dolgokat képzelget barátnője, kiderül, hogy ő egészen mást képzelt csábítás címszó alá.*
    - Ahhoz már kész koreográfia kell, hogy a Carlo-erőd udvarán mindenki odaférjen, hogy virágcsokrát átadja és szerelmes versét elszavalja. *Mondja el az elképzelt, szűziesen ártatlan csábítást és arra való reakciókat.*
    - Egyszer biztos pórul jár és ő meg Kardantal lábát fogja meg... *Dörmögi még Dorotheára, feladva minden reményt, hogy lehet benne valami jóság.*
    - Nem tudom, csak ötlet volt. Tulajdonképpen a dolgozás nálatok... olyan művészpártolói kicsit, nem? Vagy úgy van alkalmazva, mint én? *Kérdezi, mert azt tényleg nem tudja, Rhae miként van velük, s még mindig rossz érzés, hogy sejtése szerint tévútra vezeti Lilit. Számos oka lehet, miért nem nyilatkozik Rhae, ha egyáltalán van miről nyilatkoznia, de szülői kitagadás vagy onnan érkező nyomás a jó házasságra biztos nem szerepel közte. Nincs is ki kitagadja. Ő tudja, hogy Rhae árva. De nem derülhet ki az igazság, amíg Rhae nem akarja felfedni.*
    - Igen, együtt. De tényleg nem volt semmi, meg nem is terveztük! Mármint az alvást! De mást sem! *Mint mindig, mikor igazán zavarba jön, kicsit kuszán kezd el beszélni. Vennie kell egy nagy levegőt, hogy összeszedettebben tudja folytatni. És kitalálni valamit.*
    - Ő csak... csak.. engem vigasztalt! *Vágja ki magát kicsit fordítva a történteken, noha elpirul. Sosem volt jó hazudozásban, de szerencsére a pirulás nem mutatja meg, hogy mitől pirul. Hazugság, zavar, szégyenlősség, szerelem egyaránt lehet oka. Hú de nagyon reméli, hogy barátnője nem kérdez rá a vigasztalás apropójára!*
    - És végül elaludtunk. Öhm... Lili? Lili? *Kérdezget, mert azóta, hogy leesett Amelia álla a döbbenettől - talán megbotránkozástól is -, nem reagált a szavaira.*
    - Elítélsz miatta? Én nagyon szégyelltem magam miatta, ő mondjuk nyugtatott, de én tudom, hogy illetlen dolog volt. *Mélyül el még jobban arcának vörössége. Még nyakát is behúzza.*
    Amelia il Contevilla

Sétálgatunk

Témanyitás  Amelia il Contevilla on 2013-04-27, 19:45

- Igaz, nem lenne romantikus, de úgy egyszerre egy egész tömeget tudnék elcsábítani.
    Vigyorog tovább, ahogy elképzeli az obszcén és teljesen irreális képet. Úgy van vele, hogy egy darab férfi elcsábításával is gondja lenne, nem hogy egy egész osztagnyival. A továbbiakban bólogat Tsitsa válaszaihoz. Elena valóban szép, és kedves is, ha úgy akarja. Kath rendkívül jól el tudja rejteni az érzéseit, Dorothea... hát Lilinek kétségei vannak, hogy tud-e egyáltalán szégyent érezni.
    - Tényleg nagyon gyönyörű és van valami különös tehetsége, hogy elhitesse az aktuális delikvenssel, hogy megfogta az istennő lábát azzal, hogy udvarolhat neki.
    Rhae esetleges nem kitagadása egészen más megközelítés, erre nem is gondoltak, pedig logikus lehet.
    - Ebben lehet valami. Habár az fura, hogy azt engedik neki, hogy másoknál éljen és dolgozzon, azt meg nem, hogy maga válasszon házastársat magának. Vagy mindkettőt engedni lenne a logikus vagy egyiket sem. Mondjuk mi se dolgozunk másutt, mármint Lin meg én, nem tudom, hogy engednék-e, nem volt ilyen kérésünk még.
    Hangsúlyából érezni, hogy véleménye szerint ilyen kérésük nem is nagyon lesz, maximum elmenni világot látni, vagy önállósodni.
    Bólint egyet, hogy sok esetben valóban megelőzi a tincsadás az eljegyzést, sőt, néhány nem hivatalos eljegyzésnek is mondják. A továbbiakban aztán leesik az álla.
    - Együtt aludtatok?
    ~ És aztán az volt a legnagyobb gondja, hogy milyen legyen a haja??~
    Valami nagyon nem stimmel ezzel az elffel. Ez most vagy csak terelés volt Lili szerint, hogy elüsse a véletlenül együttalvást a fene nagy szégyenlőssége miatt, vagy nagyon is jól tudja, hogy mit csinál és nem csak Tsitsát bolondítja, hanem még Linnek is képes volt eladni a szégyenlős-elf műsort. Vagy ez már túl bonyolult ahhoz, hogy igaz legyen. Kezdi érezni, hogy érik egy beszélgetés Rhaevel. Annyira elmerül a gondolataiba, hogy elfelejt Tsitsának válaszolni a fodrászolás végeredményét illetően. A tincs megszerzésének a módja is csak lassan jutnak el a tudatáig.
    Tsitsa Itsli

Sétálgatunk

Témanyitás  Tsitsa Itsli on 2013-04-26, 10:59

- Az pont azért nem gyanús. Romantikus találkához túl nagy a tömeg. *Válaszol vissza mosolyogva, s megnyugodva, hogy Amelia nem vette zokon kis ugratását, sőt, partner volt benne.*
    - Az igaz... De Elena kisasszony is gyakorolhatja, hogy meghódítsa Rhaj úrfi szívét. Nem hiszem, hogy nehéz lesz, hiszen a kisasszony szép és kedves. *Amennyit ő látta, s amennyi szót ő váltott Elenával, ez jött le neki. Biztos van még számos előnyös jellembeli vonása is, de nem nagyon ismeri Amelia ezen kuzinját. Nem mintha a másikat nagyon.*
    - Én legtöbbször egyáltalán nem látom rajta, mit érez vagy gondol. Elég feltűnő lehet, ha ő... vadászik. *Idézi vissza a megfelelő szót, amit Lili is használt, finoman elmosolyodva. Saját magánál is szembetűnőbb változásnak véli, ha Kathleen kisasszony érintené meg valaki kezét, vagy bókolna körbe célozgatva, milyen remekül passzol az ő neve meg a másik neve, s a másikhoz pont egy vöröske illene, nem egy szöszi vagy egy fekete.*
    - Ez döbbenetes... De ha ezt így többen tudhatják, hogy szóba került volna akár előttem is a téma, mint mondtad, hogy adhatnak még hitelt annak a nőnek a szavának? S hogy nem szégyelli magát! *Tsitsa továbbra is fel van háborodva, s Dorothea helyett érez szégyent. Megérdemelné az a nő, hogy egyszer őt pattintsák le így, akkor megtudná, mit okoz folyton.*
    - Ühüm... Lehet pont ez a gond, hogy nincs kitagadva, s nem vehet el szegénylányt. Ahogy mondtad, ti házasodhattok szerelemből, Ethyrlin is elvehetne egy szegény származású lányt, nem igaz? De ez csak ötlet... *Tudja, hogy tévútra viszi ezzel barátnőjét, mert nem tud ilyen körülményekről Rhae esetében. Szülei sincsenek már, akik kitagadhatnák, ha juszt is olyan lányt vesz el, aki neki tetszik. A maga ura, következésképpen lehet ő maga dönt úgy, nem venne el egy abesserre félvért, főleg, ha nem is tetszik neki az a félvér.
    Az ölelés meglepetésként éri, de ebből legalább rájön, hogy nagy bajt nem csinálhatott. Viszont is ölel, picit Lili vállára hajtva a fejét. A kérdésen aztán elneveti magát.*
    - Igen, tudom, mit jelent tincseket adni egymásnak, jóformán megelőlegezi az eljegyzést egyesek szerint, ezt hallottam. De itt a gond, hogy ő nem adta, nem is tud róla. Nem vágtam le álmában, dehogyis! *Megint el kell mosolyodnia.*
    - Igaz, hogy együtt aludtunk... *Na mikor ez kicsúszik a száján, rögtön beharapja alsó ajkát, s aggódva tekint barátnőjére.*
    - Ne gondolj rólam semmi rosszat, nem történt semmi! Csak.. véletlen elaludtunk egymás mellett... Tényleg nem volt semmi! *Tsitsa zseniális abban, hogyan kell egyszerre sápadni és pirulni is. Mert azt nem mondhatja, hogy fogta végig Rhae kezét, hogy előtte átölelte és vigasztalta őt, s aggódik, nehogy kikotyogja, vagy okos barátnője összerakja a mozaikdarabokat és kitalálja, mi is volt Rhae.*
    ~ Nem, semmi olyan nem hangzott el, ami csak utalna is rá. Nyugi.~ *Inkább elkezd gyorsan a tincs-beszerzésről beszélni.*
    - Szóval másnap azon gondolkodott, milyen lenne rövidebben vagy máshogy a haja. *Ez sem igaz így. Elég nyomorult érzés, hogy azoknak kell hazudnia, azok előtt kell titkolóznia, akiket a legjobban szeret.*
    - Biztos láttad, hogy most egyik oldalt másabb, rövidebb. Azt én követtem el, segítettem neki a hajvágásban. Hát... annyira nem lett túl jó, én jobban szeretem amúgy is hosszan a haját. Talán ezért is raktam el a tincset, sajnáltam, hogy le kell vágni. Szóval a végén össze akartam szedni és kivinni a lehullott tincseket, de ő mondta, hogy hagyjam csak, inkább menjünk reggelizni, ő majd megcsinálja. Én meg ezért kihasználtam, mikor nem figyelt, s akkor vágtam zsebre egy tincset. Ő nem is tud róla. Bevallom, kicsit bűntudatom van miatta...
    Amelia il Contevilla

Sétálgatunk

Témanyitás  Amelia il Contevilla on 2013-04-25, 21:20

Jót kuncog a játékos gyanúsításon. Tagadólag ingatja fejét, egyrészt mert ő meg így jelzi, hogy nem haragszik, nem kell bocsánatot kérni, másrészt...
    - Inkább a délutáni, estébe hajló gyakorlatoknak kellene gyanúsaknak lenniük, mikor az erődben vagyok annyi férfi között, nem?
    Nem rest tehát Tsitsa alá adni a lovat - nem Nyuszit -, hanem azt a bizonyosat.
    - Neeem, azért nem mindenki, de az biztos, hogy szinte az összes lány fő célja a jól sikerült házasság. A kuzinjaimmal nem töltöttem ilyen szempontból sok időt. Elena esete különleges, neki itt lesz az esküvő, nem kellett úgymond vadásznia, megkapja ezüsttálcán. Kathleen meg aztán egészen más, és most nem a nem túl erős szervezetére gondolok.
    Finom megfogalmazása kuzinja állapotának, de még nagyon is emlékszik, hogy mennyire utálta saját gyengesége, betegsége gondolatát is, hát nem fog a máséról könnyedén cseverészni.
    - Ismered, tudod, ő.. nem olyan nyitott, nem látni igazán rajta, hogy hogyan érez, mik a vágyai.
    Kicsit elgondolkodik Lili, régen beszélgetett már Kathleennel, akkor csevegtek rendszeresen, mikor még ágyhoz volt kötve és kuzinja látogatóba járt hozzá. Azóta meg ugye a tanulás, a gyakorlások, Tsitsa rosszulléte, sürgősen beilleszt hát gondolati naptárjába egy közös teázást. Habár Kathnek is ott vannak az esküvői előkészületek meg a szorgalmas beteglátogatások az elf követségen. Utóbbiról szívesen elcsevegne Lili is, nem kifejezetten Naram állapotára kíváncsi, arról minden nap kapnak helyzetjelentése, és hála az isteneknek, hogy mindig egyre jobb híreket kapnak, szóval inkább Kath motivációi és érzései érdekelnék. Ez mondjuk sokkal több teázást is igénybe fog venni, de nem fél tőle, kedveli kuzinját. Azon viszont el kell gondolkodnia, hogy egészséges-e ennyit foglalkoznia mások érzelmi életével..
    - Áá, dehogy. Habár az eljegyzésig eljutott vele is, vagy őt is pont közvetlenül az eljegyzés előtt hagyta el? Természetesen egy újabb szeretőért. Nem emlékszek pontosan, hogy volt, de amolyan szórakozásféle nála ez a dolog. És végülis gyönyörű, megteheti, még egy ideig, aztán elhervad a szépsége..
    Kihallani Lili hangjából, hogy azt kívánja, mihamarabb jöjjön el ez a hervadási pillanat. Mondjuk, amilyen életet él, nem kell már talán soká várnia.
    - Nem tudom, csak egy ötlet volt.
    Újfent megvonja vállát, mikor Tsitsa azt firtatja, hogy Rhae esetleges kitagadása, hogy befolyásolná a jelenbeli romantikus életében. Mindenesetre akkor ezt kihúzhatják, a nős ponttal egyetemben. Aztán kicsit közelebbhajol, mikor érzékeli, hogy barátnője közelebb araszol felé. A titoknál megijed. Egy pillanatra az ugrik be neki, hogy Nephir is a különleges barátja, aztán szerencsére eszébe jut, hogy ezt már tisztázták. Így aztán duplán lepődik meg az igazi titok hallatán. Megöleli Tsitsát, nem kellett igazán megmozdulnia, annyira közel voltak már amúgyis egymáshoz.
    - Nem, ez egyáltalán nem baj, és ne is add vissza, nem szokták az ilyesmit. Majd remélhetőleg te is adhatsz neki egy tincset a sajátodból a közeljövőben.
    Eltávolodik, aztán elgondolkodik egy pillanatra.
    - De ugye nem álmában vágtál le a hajából?
    Tsitsa Itsli

Sétálgatunk

Témanyitás  Tsitsa Itsli on 2013-04-25, 12:27

- Meglesz! *Bólint rá félig komolyan, félig tréfásan. Reméli tud valami ilyesféle felfedezést tenni, méghozzá egy kellemes fiatalember részéről.*
    - Hát nem tudom, biztos, hogy reggel lovagolni mész? *Ugratja finoman Ameliát, de rögtön kezére is teszi kezét, hogy bocsánatot kérjen ezzel, s biztosítsa, soha nem fordulna meg a fejében az említettek, s másnak sem viccelődne ezzel, hátha az komolyan veszi és terjeszteni kezdi barátnőjéről.*
    - Hű! Tényleg ilyenek? Elena kisasszony is? Meg Kathleen kisasszony is? *Kérdezi csodálkozva a vadászatot hallva, s láthatóan már kezdi megsajnálni a stenere férfiakat, hogy efféle összeesküvésnek lesznek áldozatai, hogy legfeljebb csak az oltárnál térnek magukhoz, ott is akkor, mikor már távoznak a ceremónia után. Ethyrlin történetét kíváncsian hallgatja. Mikor még a boldog hősszerelmes korszakról beszél Lili, Tsitsa is mosolyog. Egészen el tudja képzelni a férfit így, s nagyon kedves a kép lelki szemei előtt. Aztán meglepetten pillant Lilire, amikor azt mondja, ha rajta múlna, a kiválasztott lány nem élne. Nem szokott Lili így nyilatkozni, komoly dologról lehet szó. Aztán meg is tudja Tsitsa, mi történt. Az álla is leesik, szó szerint nyitva marad a szája is a döbbenettől, majd becsukja, majd szóra nyitja, majd megint becsukja. Eltart egy kis ideig, mire szóhoz jut.*
    - Hisz ez rettenetes! Hogy volt képes..? Úgy egyébként is... nemhogy Eth-tel! *Mikor megtalálja a hangját, érezhető, mennyire felháborodott a lány viselkedésén.*
    - Legalább ahhoz a másikhoz hozzáment? *Eth-tel való viselkedésre akkor sincs bocsánat, de enyhíti a bűneit, hogy ha amazzal legalább egy fokkal tisztességesebben járt el. Tsitsa számára felfoghatatlan, hogy lehet valakinek a szívével így játszani. Ebből a gondolatokból Lili kérdése rázza fel.*
    - Hogy? Ööö... nem mesélt ilyenekről. Sem kitagadásról. A kitagadás amúgy miért gátolná, hogy szerelmet valljon valakinek? Pláne egy abesserrének, mint én. *Magát azzal nyugtatja ezeknél a válaszoknál, hogy Rhae tényleg nem mesélt szerelmekről. Noha Tsitsában most felvetődött a kérdés, mi van, ha Rhae esetleg beleszeretett az egyik kuncsaftjába, ami ugye nem túl helyes cselekedet? Bár nem tudja, meg lehet-e szeretni valakit, aki csak tárgyként kezeli őt, hogy az áhított élvezethez jusson. Mert állítólag a szeretkezés élvezetes, ő nem tudja. S ahogy Rhaet elnézte azon az estén, erős kétségei támadtak.*
    - Az igaz! *Bólogat rá, mikor Lili rámutat arra, lehetne rosszabb is.*
    - Nős? Nem, az biztos nem. Meg hát... elfként fiatal is még, bár nem tudom, milyen hamar szokás házasodni. *Feleli meg, de az utolsó mondatokra nem felel. Időpocsékolás, igen. Ezért akar időt nyerni maguknak. Mindannyiuknak. De nem mondja ki. Inkább picit közelebb araszol a padon Lilihez, láthatóan valamit viszont akar mondani, s ha lehet, azt még kevésbé szeretné, hogy más hallja. De Liliben megbízik, hogy neki ezt el merje mondani.*
    - Van még egy titkom, s muszáj már valakinek elmondanom. Van.. Elraktam Rhae egy hajtincsét. Igazából nem is tudom, mire kell az nekem, csak el akartam rakni egyet. Ez baj? Szerinted vissza kellene adnom? *Néz fel barátnője szemeibe, erősen pirulva e szerinte tiltott cselekedet miatt.*
    Amelia il Contevilla

Sétálgatunk

Témanyitás  Amelia il Contevilla on 2013-04-23, 20:00

- Figyeld csak, hátha abból rájövök majd valamire!
    Jót vigyorog barátnője huncut fenyegetését hallva. Egyáltalán nincs kétségbeesve, hogy valaki esetleg számolná a táncpartnereit. Sőt, ahogy mondta is, talán majd most feltűnik neki, hogy egy jóvágású fiatalember a kelleténél többször kéri fel. Erre persze sok esélyt nem lát, mivel idáig nem vett észre ilyesmit. Igaz, a táncainak a fele az elmúlt, betegségével terhelt időszakban mindig Liné volt, a fennmaradó táncok pedig igencsak egyenlően oszlottak el mindig.
    - Nem saját tapasztalat, mielőtt azt hinnéd, hogy van egy titkolt, sötét személyiségem, amivel férfiakat csábítok el naponta két órán át. Egyrészt a regények adják az alapot, de azok ugye túlzottan is rózsaszínűek, szóval tényleg csak alapnak jók. A lényegi tudást a bálokon, teadélutánokon szedtem magamra, tudod, a fiatal stenere hölgyeknél veszélyesebb vadász nincs. - Aranyboglyas fejét megingatja, nem igazán szíveli ezt a módszert. Szívesebben hinne a királylány történetekben. - Ha egyszer megvan a kiszemeltjük, nem tévesztik szem elől. Becserkészik, aztán nem eresztik karmaik közül. Következő megálló az esküvői ceremónia.
    Újra csak megvonja a vállát, ha nincs otthon gyakran vonogatja a vállait. Így működik a világ, nem is ágál ellene, csak egyszerűen nem "vadászik".
    - Nem titok, habár nem beszélünk a dologról. Talán nem is baj, ha tudod, hogy mi történ, hátha valamelyik rosszmájú majd célozgatni egy társasági összejövetelen. Szóval, három éve Eth szerelmes lett, de úgy ahogy azok a bizonyos rózsaszín regények megírják, tudod, az a hős szerelmes típus, virág, ékszer, vacsorák, táncok, kirándulások, egyéb apróságok. A szerencsés lányt Dorothea dil'Carmenzának hívták. Vagyis hívják, még él, de nem rajtam múlt. Egyébként egy nagyon szép lány volt, okos is, de hideg, számító esze volt. Nem sokkal az eljegyzés előtt derült ki, hogy csak a bolondját járatta Eth-tel, egész idő alatt szeretője volt. Összetörte Eth szívét, és azóta se gyógyult be igazán.
    Lili személyes véleménye, hogy ennyi idő után magától már nem is fog meggyógyulni, azt valakinek, egy kedves, bájos tündéri hölgynek kell majd begyógyítania azzal, hogy igazán szereti Lint. Egészen kipirult, a történteket még mindig nem tudja úgy elmondani, hogy ne idegesítse fel magát közben. Feltehetően ő is csak akkor gyógyul meg, ha majd megjelenik bátyja életében a tündéri hölgyemény.
    - Nem tudod, Rhaevel nem történt valami hasonló a múltjában? Esetleg kitagadták?
    Visszakanyarodik kicsit a kiindulóponthoz, jó volna tudniuk, ha valami ilyesmi történt Rhaevel.
    - Gondolj úgy a dologra, hogy lehetne kacifántosabb is, ha mondjuk nős lenne Rhae. Tényleg nem volt nős?
    - Hm, nem tudom, szerintem előbb- vagy utóbb rájönne magától is, és lépne, de az én tippem, hogy csak sokára szedné össze a bátorságot, az meg időpocsékolás, mert hát ha minél hamarabb találtok egymásra, annál több időt tölthettek együtt.
    Tsitsa Itsli

Sétálgatunk

Témanyitás  Tsitsa Itsli on 2013-04-23, 10:31

*Megvonja ő is a vállát hosszan, ékszerész-titkokhoz pláne nem ért.*
    - Na majd Elena esküvőjén én is figyelem, kivel táncolod a legtöbbet. *Sandít barátnőjére Tsitsától szokatlan hamissággal és huncutsággal. Aztán megnyugszik, hogy talán a két Enyras semmi ilyesmit nem látott ott a vacsorán, s pláne nem látott ilyent Nephir. Igazán nem hiányzik egy ilyen bonyodalom, hogy azt higgyék, Tsitsa udvarolni jár oda a követségre. Végképp nem örülne, ha Nephir meg kerülni kezdené, mert nem viszonozza az érzéseket. Vagy ami még rosszabb: viszonoz olyan érzéseket, amelyek Tsitsa részéről nem állnak fenn. Borzasztó érzés lenne egy barátot megbántani.*
    - Oh, vagy úgy. Értem. *Mosolyodik el, miért kell szőkét, egész pontosan bármilyen hajszínű lányt Nephir mellé képzelni, csak vörösesbarnát nem. Magában ellenkezik, mert nem tud értelmes indokot kitalálni rá, ha Rhae megkérdezi, miért éppen szőkét? A tudós Tsitsában szeretne racionális okot adni, mert azt azért mégse közölhetné Rhaevel, hogy azért szőkét, mert az nem vörösesbarna, s ezzel kívántam neked jelezni, ne legyél féltékeny, ha egyáltalán az vagy. Ennyi erővel azt is közölhetné a férfival, hogy Rhaehez egy vörösesbarna hajú lány illik, név szerint Tsitsalyssine Itsli, hogy a kört is szűkítsük egy picit.*
    - Áhá, értem már, miféle segítségre gondolsz. *Kuncogja el magát a böhöm nagy lexikon említésekor.*
    - Mondd csak, te ezeket hol tanultad? Hasonlókat regényekben olvastam, de nem tudtam, hogy ez... tényleg működhet. *Vallja be őszintén, azt hitte ez csak írói fantázia, ahol természetes, hogy a főhős ért a főhősnő finom kis jeleiből, ráadásul az olvasó kezdetektől fogva tudja, hogy odavannak egymásért. Ezt a valóságban nem lehet így tudni. Kívéve talán Amelia és Ethyrlin. A majdnem többesszámba hajló nyelvbotlás nem tűnik fel neki, mert gondolatait máris leköti, hogy Rhaet valami visszatartja, hogy régen vele történt valami. Ó, azt Tsitsa nagyon is tudja, hogy mi! S ugyanez tartja vissza Tsitsát is, hogy merjen valamit lépni. De nem mondhatja el.*
    - Hm? Miért, Eth-tel mi történt? *Kapja fel erre a fejét, majd ajkába harap.*
    - Úgy értem, mármint.. ha szabad tudni... *Visszakozik kicsit, mert nem akar más múltjában vájkálni. Biztos okkal nem mesélte el neki Ethyrlin. Ugyanakkor nem bánná ha elterelődne a szó bármi másra Rhae múltjának kiderítéséről.*
    - Azt gondolhattam volna, hogy nem leszek szerencsés. *Mosolyogva rázza meg a fejét, majd sóhajt egyet.*
    - És.. szerinted ha ezeket a lépéseket nem csinálom meg, akkor Rhae... nem.. nem jönne rá magától? Vagy nem lépne, ha, tegyük fel, tetszek neki egy ici-picit? *Láthatóan Tsitsa nincs meggyőződve róla, hogy ő tetszhet egy olyan férfinak, mint Rhae. De ettől még szeretne neki tetszeni.*
    Amelia il Contevilla

Sétálgatunk

Témanyitás  Amelia il Contevilla on 2013-04-22, 20:54

- Hm, ezt én se tudtam. Ez talán valami ékszerész titok, vagy tényleg csak én vagyok tudatlan.
    Újra megvonja a vállát, Tsitsa nem győzte még meg teljesen ebben a kérdésben, de valószínű nem is fogja tudni igazán sose.
    - Nem, nem egy pár mindenki, az furcsa volna, sok mindenki mással is táncol az ember egy bálon. De akivel a legtöbb táncot táncolod, az jelent valamit, hogy szeretnél vele minél több időt tölteni és fizikailag is ugye közel lenni hozzá.
    Azt nem teszi hozzá, hogy a testvérek, és úgy általában a rokonok nem számítódnak bele ebbe a nézetbe. Furcsa is lenne, az eljegyzési bálon ugye Linnel táncolta kevéske táncainak a felét.
    - Jaa, nem, nem, nem. Azt úgy akartam mondani, hogy nem lehet ezt így megmondani, hogy a szőkék látják az ilyesmit, mert így nem meghatározható, mint ahogy ugye tudjuk, hogy az elfek hallása éles. Szóval ne aggódj, nem a hajszín számít.
    Azt nem tudja, hogy a két említettnek egyébként tényleg van-e érzéke az ilyesmihez. Így erre nem tér ki. Tsitsa visszakérdezésén elmosolyodik, előrehúz barátnője copfjából egy tincset.
    - A szőke az igencsak eltér a vörösesbarnától.
    Ahhoz nem fűz megjegyzést, hogy barátnője az egyes tippjeinél hevesen rázza a fejét. Végülis az is elég lehet, ha egy-kettőt bevet.
    - Hm, mondjuk néhány könyvet át kellene csoportosítanod egyik polcról a másikra, vagy valami hasonló, a lényeg, hogy ne legyen igazán komoly dolog, hogy érződjön, hogy ha akartad volna, akkor egyedül is megcsinálhattad volna, de te inkább a társaságában szeretnéd kivitelezni. Ráadásul ha nem olyan megterhelő a feladat, akkor bőven marad idő beszélgetésre.
    Pillanatnyi gondolkodás után hozzáteszi.
    - Azért legalább egy lexikon, tudod, az a böhöm nagy legyen az átpakolandó könyvek között, hogy mégiscsak igazi lovag lehessen.
    Az elpirulás láttán kedvesen elmosolyodik, kicsit be is párásodik a szeme, szeretné megölelgetni barátnőjét. Végül csak megköszörüli torkát, a következőkben ugyanis bajban van. Nem tudja mit is mondjon, hogy ne mondjon sokat. A legőszintébb válasz az lenne ugye, hogy Rhae szereti, csak nyuszi, és azért nem lép, de ha Tsitsa esetleg áldását adja, akkor Lin szíves-örömest a helyes irányba terelgeti. Inkább össze se számolja, hogy ezzel az egy mondattal hányszor borítaná ki Tsitsát.
    - Khm, hm, szerintem ha ezeket csinálod, akkor lépni fog. Ha mégse, akkor valami visszatartja... tudod néha az az érzésü..-em, hogy régebben történt valami vele, valami olyasmi mint mondjuk Eth-tel. De ez egy teljesen más eset már, tudni kéne, hogy mi a problémája és úgy megközelíteni.
    Arra nem tér ki, hogy az elutasítást miből kéne észrevennie, mert ezt egyszerűen nem tudja elképzelni. Az fel sem merül benne, hogy esetleg a múltja miatt mondana nemet Tsitsának annak ellenére, hogy viszonozza a szerelmét.
    - Egyszerűnek kellene lennie, néha, a szerencséseknek az is, de ahogy láttam idáig, legtöbbször igencsak bonyolult. De azt mondják, így is megéri.
    Tsitsa Itsli

Sétálgatunk

Témanyitás  Tsitsa Itsli on 2013-04-21, 21:25

- Szerintem az ajándékozásban ez van. Ékszerben mindenképpen. *Felélénkülve folytatja, mikor eszébe jut, amit Rhae akkor mondott.*
    - Emlékszem, mikor a hajdíszt kaptam, akkor a dobozában kiterítve votl és hossza miatt azt hittem, nyaklánc. És akkor mondta, hogy nyakláncot az udvarló ajándékoz. *Emlékszik, milyen kis huncutság vegyült akkor Rhae hangjába, nagyon ritkán hall tőle ilyent. S micsoda felfedezés lesz majd az esküvőn Liliéknek, mikor látják a ezüst-zefírvirágos új hajdíszhez illő medálos nyakláncot majd a lányon!*
    - Akkor... a bálon, akik táncolnak.. azok mind pár? Nem értem.. *Oké, vacsorán is táncoltak, mert volt zene is, s Tsitsa vágyott rá, amit Rhae észrevett és mindig nagyon figyelmes vele. De a bál.. Ethyrlinnel is táncolt, meg egy rakás másik úriemberrel, gyakorlatilag nem volt pihenéssel töltött tánc a számára. A vetélytárs gondolata elgondolkoztatja, de nem hiszi, hogy ez lehetett a gond, Rhae nem ezt mondta, Tsitsa meg elhiszi. Szeretne hinni Lilinek is, s amiért ennyire ragaszkodik Tsitsa ahhoz, hogy Rhae csak barátként gondol rá, azt is lehetne feltételezni, hogy kicsit tart attól, mi van, ha érzéseit viszonozzák? Neki olyan bonyolult ez az egész.*
    - Naram és Deira. Ha a szőkéknek erre szemük van és te úgy látod, hogy Nephir felé én úgy érzek, mint Rhae felé, akkor lehet ez Naramban és Deirában is megfordult. Nem akarok félreértéseket és két barátságot is tönkre tenni. *Fejti ki, mire utalt a szőkék emlegetésénél, mikor megérti, hogy Amelia nem érti.*
    - Szőkét? *Most ő néz nagyokat pislogva Lilire, miért kelljen Nephir mellé szőkét elképzelni? Szerinte egy vörös, egy fekete meg egy barna is éppolyan jól mutatna mellette. Aztán jön az okítás. Nagyon figyel, hogy semmiről le ne maradjon.*
    - Ezt szoktam mondani. *Bólogat, mikor arról van szó, hogy jelezze, jól érzi magát Rhaevel. Karját megérinteni... Annak számít vajon, hogy szeret belekarolni? A ritkán, főleg vigasztaláskor előforduló ölelésekről nem is szólva. Meg mikor együtt aludtak, s fogta a kezét... A nevekkel kapcsolatos célozgatásra hevesen megrázza nemlegesen a fejét, erre képtelen lenne, főleg olyan természetességgel, mint Lili tette. A különleges barátra még jobban rázza a fejét. Az már vallomás, ha abból Lili mindenre rájött akkor. Hát még ha tudná Tsitsa, hogy rohant is bátyjához, annyira rájött!*
    - Segítséget? Például miben? *Kérdezi érdeklődve, mert ez vállalhatónak tűnik így első hallásra.*
    - Ennek tényleg örülök, meg tényleg vártam már. *Mosolyodik el bájosan elpirulva, mikor a táncra terelődik a szó.*
    - Ésss.... ha nem veszi a lapot? Azt tekinthetjük nemnek? Vagy miből látom majd, hogy tényleg csak barátként gondol rám? *Még mindig nem tudja, megteszi-e ezeket. Azon túl, hogy egyébként is ki akarta fejezni, hogy örül a társaságának, s már várta a táncot. Álságos nem akar lenni, se számító, s nem tudja, ezek mennyiben azok, még ha tudja, hogy Lili lenne az egyik utolsó, aki rosszat akarna neki. Csak fél, hogy nem lesz-e feltűnő, nem Tsitsá-s a viselkedése ezzel?*
    - A szerelem mindig ilyen bonyolult?
    Amelia il Contevilla

Sétálgatunk

Témanyitás  Amelia il Contevilla on 2013-04-21, 20:42

- Hm, ezt nem tudtam. Értem.
    Új információkat tudott meg Rhaeről, amiket majd megoszt Linnel, mert értelmezése szerint az ígért titoktartást ezekre az információkra nem kell kiterjesztenie. Tsitsa nagy bizonygatása alatt összehúzott szemekkel vizsgálja barátnőjét, hogy ezeket ő mennyire hiszi el. A nagy tanulságlevonás szerint tényleg elhiszi, hogy ezek nem azt jelentik, amit Lili -és Lin- szerint jelentenek. Ha egy nagyon kicsit eltávolodik Lili saját megszállottságától, akkor hajlandó azt belátni, hogy az eltérő kultúráknak köszönhetően, Rhae talán... talán(!) nem tudja, hogy ékszert a szerelmes ad szíve választottjának. Lehet az elfek olyan gazdagok, hogy minden barátjuknak ékszerekkel és ruhákkal kedveskednek. Vagy csak olyan sokáig élnek, hogy pár száz évente belefér nekik egy-egy diadém a rég látott cimborának. Majd egyszer megkérdezi Deirát. Mindezt belátva hümmögve megvonja vállát.
    - Ebben, ebben az ajándékozás az eltérő kultúrákban... szóval lehet valami, de a többi, a táncok, a vacsora, azokat nem lehet mással magyarázni.
    Köti az ebet a karóhoz, ez van, néha ő is tud makacs lenni. Azután szinte hallja, ahogy leesik Tsitsának a tantusz, Nephir bizony.
    - Tudod, lehet, hogy már a khm, vetélytárs jelenléte zavarta.
    Ez már persze puszta találgatás, nem is mondja olyan fanatikus hangon eme meglátását.
    - Szőkék? Kicsodák? És mi van velük?
    Valóban nem érti, hogy mi is van most a szőkékkel, kénytelen megvárni, míg Tsitsa elmagyarázza, hogy mitől rémült meg megint. Várakozás közben már a tanácsokat szedegeti össze.
    - Ami Nephirt illeti, szerintem nyugodtan viselkedj vele ugyanúgy, mint eddig, jót tesz neki a társaságod, barátságod, de ha Rhae is ott van, akkor még véletlenül se tanúsíts felé nagyobb figyelmet. Célszerű lenne többször kijelentened Rhae előtt, hogy Nephir milyen jó barátod, reméled, hogy majd rátalál ő _is_ a szerelemre. Hasznos lenne ecsetelned, hogy csakis valami szőke elfet tudsz mellé elképzelni.
    Nagy levegőt vesz, mielőtt a másik témára térne rá. Nagyon belemelegszik a dologba, szélesen gesztikulálva kezd bele az oktatásba.
    - Rhae esetében finoman, ugyanakkor határozottan kell célozgatnod. Elmondhatod, milyen jól érzed magad a társaságában, ezt többféle verzióban is a tudomására hozhatod, közben könnyedén, futólag megérintheted a karját mondjuk. Vagy nyugodtan vedd át az én előbbi célozgatásomat, hogy a neveitek jelentései milyen szép párt alkotnak. Esetleg egyszer elmondhatnád neki, hogy ő a te különleges barátod, nagyjából elmondhatod neki azt, amit nekem. Kérj tőle segítséget, a férfiak szeretnek hős megmentők lenni általában. Ó, az esküvő, tökéletes helyszín, az már magában is romantikus helyszín, egymás mellett ültök a ceremónián és a vacsorán is, láttam az ültetési rendet, örülj neki, hogy milyen jó, mennyire örülsz neki, aztán mikor táncoltok, akkor is fejezd ki örömödet, és hogy mennyire vágytál rá, hogy táncoljatok, már a múltkori bál óta vártad a következő alkalmat. Ezek avatatlan fülnek nem mondanak sokat, remélhetőleg annál többet annak, aki várja a jeleket.
    Tsitsa Itsli

Sétálgatunk

Témanyitás  Tsitsa Itsli on 2013-04-21, 19:31

*A válaszon elkuncogja magát, mert nem veszi komolyan. Tény, hogy az elfek hallása élesebb, de olyanról még nem hallott, hogy a szőkéknek jobb szeme lenne az ilyenre. Egyrészt valahogy nem akarna Eth elé kerülni, másrészt megkérdezné, hogy a vörösesbarnáknak is van-e ilyen spéci képességük?*
    - Köszönöm. *Felel végül ennyit, s egyszerre jutnak eszébe a hullócsillagos emlékek, a fürdőben történtek, s Ameliánál tett látogatások a rajzolással együtt, s mind mosolyt csalnak arcára.*
    - Az végülis. A műhelyt tudtommal önköltségén alakíttatta át. S azt hiszem azért, mert itt több ihletet kap. Vagy csak jobb szeret így közösségben élni, mint egyedül egy nagy házban. *Végén megvonja a vállát. Sejthetné, hogy a védelem is közrejátszik ebben, de minthogy csak ő tudja, miféle veszély fenyegetheti a férfit, ez nem jut eszébe. Nem mintha mondaná, ha eszébe is jutna.*
    - Nem is táncoltam vele egész bálon! Másokkal is táncoltam, például Eth-tel is. A lába még biztos emlékszik rám. És.. nem tudom, hogy Rhae tudja-e, hogy ilyent nem szokás barátnak ajándékozni. Mármint úgy értem, hogy ő elf, és bár félig én is az vagyok, nem ismerem teljesen az elfek kultúráját, ajándékozás tekintetében semennyire, így lehet ő nem is tudja ezt, hogy itt mit jelent. *Ez így nem teljesen igaz, Rhae leginkább más miatt nem tudhatja mit szokás és nem szokás ajándékozni. Tsitsa nehezen hiszi, hogy ezek több, mint baráti gesztusok. Ruhát kapott, hogy ne legyen kínos helyzetben az étteremben, ami nyilvánvalóan elegáns hely, mert Rhae ahhoz szokott. Ékszert kapott, mert egy ékszerész ezzel hálálta meg, hogy bekötötte neki könyvekbe a rajzait. A vacsora meg fogadás eredménye volt, ő csücsür-ebédet csinált, amibe aztán meghívta a testvérpárt is, mint barátokat. És mással is táncolt. Azt meg nem tudta figyelni, Rhae táncol-e még rajta kívül valakivel.*
    - Csillagokról és csillagvizsgálókról.. *Feleli eltöprengve, majd villámcsapásként éri a felismerés, el is kerekednek a szemei.*
    - Nephir?! *Majdhogynem felkiált itt a téren, talán egy-két közelben sétáló oda is pillant, de mivel látják, hogy csak csajos beszélgetés folyik, nem szentelnek nekik több figyelmet. Tsitsa meg normál hangerővel folytatja.*
    - Én próbáltam ott őt is bevonni a beszélgetésbe, de nem nagyon akarta. És inkább Nephirrel beszéltem, mégiscsak az ő estéje volt... Tehát ő most azt hiszi, hogy Nephirre gondolok úgy, ahogy őrá kellene? *Kérdezi aggódón, magában meg azon tépelődik, hogy reméli Nephir és a két Enyras nem véli így.*
    - Csillagokra, ők is szőkék, és ha te így láttad...! *Aggódik, s észre sem veszi, hogy a gondolat egy része nem lett kimondva, így lehet nem is tudja Amelia követni barátnőjét.*
    - Köszönöm, Lili. *Hálás neki az ígéretért, és hátradől a padon. Láthatóan gondolkodik valamin.*
    - Tegyük fel... Tegyük fel, hogy Rhae csak a bátorításomra vár. Miként kéne bátorítanom őt... főleg úgy, hogy ne legyen feltűnő, ha esetleg mégsem úgy gondol rám? És miként kéne Nephirrel viselkednem, hogy ők meg senki ne higgye azt, hogy Nephir több nekem egy jó barátnál és... szakmabeli társnál? *Néz Lilire, remélvén, hogy tudja ezekre a választ. Még nem döntötte el Tsitsa, hogy merje-e bátorítani Rhaet vagy sem? Mert mi van, ha eddig a férfi nem látta, hogy Tsitsa szerelmes belé, de ezzel észreveszi és nem viszonozza az érzéseket? Nem biztos benne egyáltalán, hogy megéri-e kockára tenni a barátságukat?*
    Amelia il Contevilla

Sétálgatunk

Témanyitás  Amelia il Contevilla on 2013-04-21, 14:26

Megvonja vállát, nehéz dolog megfogalmaznia a választ.
    - Nem tudom pontosan meghatározni, hogy kinek van hozzá szeme, ez nem olyan, hogy az elfeknek kitűnő a hallása, a szőke hajúak meg látják, ha vonzódsz valakihez. Inkább úgy mondanám, hogy kell egy momentum, ahonnan kezdve máshogy nézed a dolgokat. Nekem azt hiszem az volt, amikor a hullócsillag nézésről meséltél és utána fürdőruhát akartál venni, az a beszélgetés. És ne beszélj butaságokat, mindig vártam a látogatásaidat, sose untam egy percét se!
    Éles szemmel nézi Tsitsa arcát, lesve a megkönnyebbülés, vagy vidámság jeleit. Nem gondolta, hogy a tudása majd ennyire megrémíti barátnőjét, pedig szerelemről van szó és nem gyilkosságról.
    - Én már egészen megszerettem ezt a kifejezést, igazán.
    Bátorítóan mondja, de ettől függetlenül, ha ezentúl kettesben lesznek Tsitsával, nem használja majd.
    - Értelek, de...
    Nagy levegőt vesz, kissé újra összeráncolja a homlokát, ahogy összeszedi válaszához a gondolatait.
    - Szerintem az elég egyértelmű annak, aki kicsit is ismer téged, hogy nem a pénzéért szereted. Amúgy, én nem is tudtam, hogy ő ilyen vagyonos. Miért van akkor nálunk? Mondjuk most nem ez a fontos. Szóval, nem olyannak tűnik, akit a név vagy a rang érdekelne... ő sem az, de még ha az lenne, vagy ez érdekelte volna, szerintem már rég nem foglalkozik ezzel.
    Megcsóválja a fejét a folytatás előtt. Újra átveszi, amit még mondani akar, nehogy olyat kotyogjon ki, ami tiltólistán van.
    - Nem tudom mennyire kezel barátnak, errefelé nem szokás barátnak ruhát, ékszert ajándékozni, meg vacsorázni vinni és egész bálon táncolni vele. És én nem azt mondom, hogy vallj neki szerelmet, az a férfi dolga szerintem, de tudod vannak félénkebbek, akik nem mernek lépni, amíg elképzelhető, hogy szívük hölgye mást szeret, mondjuk akivel egy vacsora alkalmával végigbeszélget csillagokról meg csillagvizsgálókról és szintén elf.
    Úgy tűnik már nem tud nem célozgatva beszélni, de majd szépen leszokik róla.
    - Megígérem.
    Egy kicsit elvörösödik a füle, mert Linnek már elmondta, de végülis akkor még nem tett ígéretet és nem is volt vadonatúj információ ez bátyjának. Most azért van gondban, mert nem tudja, hogy elmondja-e Tsitsának, hogy Lin tud a dologról vagy azzal csak újra megijesztené barátnőjét.
    Tsitsa Itsli

Sétálgatunk

Témanyitás  Tsitsa Itsli on 2013-04-21, 13:03

- Honnan tudni, kinek van erre beavatott szeme? *Kérdezi még mindig aggódva, mert továbbra is tart tőle, hogy Rhaenek igenis van beavatott szeme erre. Túlságosan is. Hiszen... elvileg neki ezeket látnia kellett a kuncsaftjain is, már ha volt olyan, hogy valaki beleszeretett.*
    - Hmmm... borzasztó unalmas társaság lehettem.. *Húzza el a száját félig mosolyogva, mikor Lili azt mondja, hogy könyvekről beszélt, ha nem arról, akkor Rhaeről. Vagy könyvekről és Rhaeről. Van abban a mosolyban és tekintetben valami bocsánatkérés is, amiért untathatta barátnőjét. Az átkarolás jól esik neki és ezt látszik is rajta. Viszont Lili szavai valahol nyugtatóak is, mert Rhaenek legfeljebb unalmas könyveiről beszélhet, de a férfinak nyilván nem mesél tulajdon magáról, mert miért tenné? Talán mégse fogott akkor gyanút Rhae? Ó, bárcsak!*
    - Örülök, hogy így gondolod! *Kotyogja közbe széles mosollyal, mikor jóravaló, szimpatikus elfnek nevezi Lili a férfit. Tsitsa is így gondolja, s olyan érzés Lili szavai, mintha áldását kapná rá. Reméli, ez a vélemény akkor sem fog változni barátnőjében, ha egyszer kitudódna, mi volt Rhae.*
    - Nyugodtan mondd, hogy a férfi, akit szeretek, vagy hogy szokás ezt mondani. Olyan hülyén hangzik így utólag ez a különleges barát... *Pirul el szégyenében, hogy ilyen buta volt. Meg míg ezt tisztázzák, neki is van ideje átgondolni, mit is mondjon a kérdésre. Mert a legfőbb indokot nem mondhatja el, hogy Rhae múltja tartja vissza, mert akkor el kéne mondani azt a múltat is, s ő ígéretet tett a férfinak, amihez tartja magát. Hazudni sem akar Lilinek, majdhogynem kész szerencse, hogy Tsitsának egy sor indoka van rá, miért ne vallja be érzéseit Rhaenek. Így csak egyet kell elhallgatni.*
    - Öhmm... azzal kezdeném, mielőtt félreértesz, hogy én boldog vagyok így, ahogy vagyok. Nem panaszkodásként fogom mondani a többit, hiszen sosem volt annyim, mint most, és én elégedett vagyok a jelenlegi életemmel, de... De ha az ő szemszögéből nézzük, akkor se nevem, se rangom, se vagyonom, és nem szeretném, hogy azt higgye, hogy egy pillanatig is azt gondolja, hogy a pénzét szeretem benne, nem pedig őt. *Lili bizonyára érteni fogja, mire gondol Tsitsa. Hiszen Rhae könnyedén megengedi magának, hogy szép ezüst hajdíszt, pompás zöld ruhácskát adjon Tsitsának, hogy meghívja drága étterembe és a Fürdő előkelő részébe. S még akkor nem is tudnak róla, micsoda szép selyemruhát és ékszereket kap Tsitsa, hogy szép legyen Elena és Rhaj esküvőjén.*
    - És.. emlékszel, mikor a kutatásomról beszéltem? Azt kérdeztem tőletek, mi lesz, ha beleszerettek egy ezüstelfbe? Azért is vetődött fel bennem ez, mert én beleszerettem, és még ha viszonozná is az érzéseimet Rhae, félek tőle, hogy nem élek hosszú ideig, mert ezt félelfeknél sosem tudni.. és nekem borzasztóan fájna, ha elveszíteném azt, akit szeretek. Arra gondoltam, hogy esetleg ő is így érezne, s inkább nem akarok fájdalmat okozni neki. De különben is barátként kezel, így mindegy is. *Vonja meg aztán a vállát, talán meglepő módon őszinte mosolyt véve fel az arcára szomorú szavai után.*
    - Tulajdonképpen nem baj, hogy így van. Jó érzés szeretni, s ennyi nekem elég. Megkérhetlek rá, hogy ne mondd el senkinek ezt? *Néz Lilire kérlelőn. Nem szeretné, ha kitudódna, ha Rhae megtudná... Vagy ha meg kell tudnia, ne mástól.*
    Amelia il Contevilla

Sétálgatunk

Témanyitás  Amelia il Contevilla on 2013-04-20, 21:25

Arcára fagy a mosoly, mikor észleli, hogy Tsitsa nem csak átmenetileg van zavarban, hanem konkrétan rémült arcot vág. Sőt egy padot megcélozva lerogy rá. Lili egy fél lépéssel lemaradva követi, de nem ül mellé, hanem leguggol előtte, fittyet hányva most a nyilvános helyen kötelező illemre. Az aggodalmas pillantás miatt a vallomásra nem vigyorodik el, különbenis meg mert volna esküdni egyébként, hogy barátnőjének nem tűntek fel a célozgatásai idáig.
    - Háát...
    Most egy kicsit ő is az alsó ajkába harap és ráncolja a homlokát. Nem tudja hogyan is fogalmazzon, hogy ne borítsa ki Tsitsát. Azonfelül ahogy nem lett volna hajlandó Rhaenek semmit mondani, amit barátnője érzelmeiről, ugyanúgy igaz ez visszafelé is.
    - Nyugodj meg, nem látja rajtad... csak a beavatott szem.
    Nem mondhatja, hogy aki figyel rá, az látja, mert hát tudja jól, hogy Rhae is figyel rá, és mégse látja a nyilvánvalót. A nyöszörgést hallja, ezért mégiscsak felül barátnője mellé a padra és átkarolja. Azt végképp nem mondja ki, hogy pedig nagyon jól tenné, ha igenis elmondaná mindezt Rhaenek. Mivel más se jut eszébe, ezért inkább nem mond semmit.
    - Mikor beteg voltam és látogatóba jártál, akkor a történeteid, ha nem a könyvekről szóltak, akkor Rhae mindig szerepelt bennük. Néha a könyvtáras történetekben is. Aztán egész nap nem volt más programom, csak azokon merengtem, amit meséltél és hát... elkezdtelek figyelni.
    A hirtelen váltás ellenére nem felejti el a korábbi kérdést.
    - Igen, azért. Tudod, igazán örülök, hogy szerelmes vagy, ez jó dolog és Rhae nagyon szimpatikus, jóravaló elfnek tűnik nekem. De mondd csak, miért lenne olyan katasztrófa, ha Rhae megtudná vagy nem is tudná, csak sejtené, hogy ő a te... khm... különleges barátod?
    Tsitsa Itsli

Sétálgatunk

Témanyitás  Tsitsa Itsli on 2013-04-20, 20:11

*A különös mosolynál már a gyanú bizonyossággá válik teljesen, de a szavak hallatán. Na arra elkerekednek a szemei, s egészen pánikolt feje lesz tőle. Séta közben irányt is vált és a pár lépésre lévő üres padot veszi célba, hogy oda leüljön. Még mindig az ajkát harapdálja, majd térdeire könyököl és arcát tenyereibe temeti egy hosszú pillanatra. Gondterhelten pillant fel aztán barátnőjére.*
    - Mi? Ja.. nem vettem észre a célozgatást eddig, de semmi gond. *Vallja be, hogy nem direkt hagyta kétségek között barátnőjét, vagy direkt engedte el füle mellett a célzó szavakat.*
    - De ha te tudtad... Ezt látni is rajtam? Mondd, hogy nem látni! *Fordul hirtelen Lili felé, megfogva a kezeit, ha leült mellé, ha nem. Tekintete az előbbi riadtságot mutatja.*
    - Ah, istenekre, még jó, hogy vele nem közöltem, hogy különleges barátnak tartom. Hogy lehetek ilyen hülye... *Nyöszörgi már a végét, s erősen aggódik, hogy Rhae is láthatta rajta érzelmeit. Hogyne látná, hiszen a szerelem terén elég tapasztalt a férfi. Még ha nem is ebben az értelemben, de akkor is. Talán ez az oka a kutatásról meséléskor a nagyobb távolságtartásnak, mint amit Tsitsa... várt... remélt volna. Igen, ez sok mindent megmagyarázna. S ebben valahogy meg is nyugszik...*
    - Egyébként... miért is akartál te akkor a nyakamba ugrani? Azért, mert... *Úgy pillant körbe mielőtt kimondaná, mintha azt akarná Lilivel megbeszélni, miként fognak betörni ma éjjel ide a Palotába.*
    - ... mert beleszerettem Rhaebe? *Majd hirtelen vált.*
    - És várj csak! Hogyhogy régebb óta sejtetted, minthogy én azt mondtam volna? Miből? Honnan tudtad te ezt előbb, min én? *Hogy össze van zavarodva, az enyhe kifejezés.*
    Amelia il Contevilla

Sétálgatunk

Témanyitás  Amelia il Contevilla on 2013-04-20, 10:04

Lili gondolatban megcsóválja fejét, mikor Tsitsa nem válaszol elsőre kissé burkolt célozgatásaira, mivel azt hiszi, hogy ez azt jelenti, hogy barátnője még mindig nem tudja, hogy mi is az a különleges barát. Azt pedig már korábban megtanulta, hogy ezzel nem lehet csak úgy odaállni a másik elé, hogy figyelj csak, tudod, mikor azt mondtad, hogy Rhae a különleges barátod, na az azt jelenti, hogy szerelmes vagy belé, csak nem vallod be magadnak, pedig amúgy tök egyértelmű. Kérsz limonádét? Ezzel ment fuccsba Linnel az egyik haditerv, mert ezt nem tudta megtenni a gyertyalánghajú lány. Maradt az idegtépő várakozás, hogy mikor ébred rá magától barátnője, aztán közbejött a kutatás és egyebek is.
    Tsitsára pillant, hogy felvezesse az új témát, amiről még ebben a pillanatban is fogalma sincs, mikor meglátja az ajakharapdálást. Ohhó! Innentől kezdve le nem veszi tekintetét a másikról. A kérdésre különös mosolyra görbülnek ajkai és lelkes válaszba fog.
    - Már elég régóta sejtem, aztán, mikor a különleges barátodról meséltél, akkor vált teljesen egyértelművé nekem, nehezen álltam meg, hogy ott és akkor ne ugorjak a nyakadba. Nade, onnantól kezdve voltam gondban, tudod, hogy nekem egyértelmű, de hogyan tegyem neked is azzá. Mindig kerestem az alkalmat, de ezt egyszerűen nem lehet közölni a másikkal, szóval az utóbbi időben már csak azt vártam, hogy te is ráébredj.
    Egészen megkönnyebbült, hogy végre elmondhatta mindezt. Egy kicsit sajnálja, hogy nyilvános helyen vannak, így újfent el kell maradnia az ölelve ugrándozásnak.
    - Bocsánat a célozgatásokért.
    Volt belőle sok, hol burkoltan, hol nem, de persze nem mindennap, az túl feltűnő lett volna, de nem tagadja, hogy nem volt túl etikus részéről. Próbálja kifejezni, hogy szégyelli magát értük, de nem tűnik túl hitelesnek, mert még mindig legszívesebben sikongatva ugrálna örömében.
    Tsitsa Itsli

Sétálgatunk

Témanyitás  Tsitsa Itsli on 2013-04-19, 23:34

*Nem bírja ki, hogy el ne nevesse magát egy szakbarbárság hallatán, de annyira édes, hogy nem lehet nem nevetni, és tulajdonképpen igaza is van Lilinek. Alapvetően sok érdekesség nincs se a Holdban, se a Napban, bár az ő Napja azért érdekes, mert éjfekete. De érti, mit akar a másik mondani érdekesség tekintetében. A napfogyatkozás tényleg szép. Állítólag. Még sosem látott egyet sem. Aztán megérti, mire akar utalni Lili a további szavaival, vagy csak sejti, de ő úgy érzi, tudja, mire gondol a másik.*
    - ... *Levegőt vesz, hogy mondjon valamit, de aztán kifújja a levegőt, s alsó ajkát beharapja. Összeszedi a bátorságát, hogy barátnőjére nézzen.*
    - Mióta... tudod? *Préseli ki magából aztán a kérdést alig hallhatóan, hogy a végén újra ajkába harapjon. A kérdés bár rövid, benne van, hogy Tsitsa tudja, s már azt is tudja, hogy Lili is tudja, és ezzel az is tudja, hogy Lili is tudja, hogy Tsitsa tudja :).*
    - Köszönöm, Lili... *Jólesik neki a másik szavai. Nem is emlékszik rá, mikor nevezte őt valaha is valaki bátornak. Talán édesanyja, de az is inkább Légy bátor! felszólítás volt, ott a végén, mikor betegeskedett. De nem ezek lettek az utolsó szavak. Mindenesetre magára sosem tekintett bátorként, de ezek szerint többféle bátorság létezhet.*
    Amelia il Contevilla

Sétálgatunk

Témanyitás  Amelia il Contevilla on 2013-04-19, 23:17

- Nem egészen erre gondoltam... különben is pont a Hold és a Nap nem olyasfajta érdekesség, már úgy értem, hogy azok mindig ott vannak és csak vannak, nem?
    Voilà, Liliből előbújt a szakbarbár, de nem zavartatja magát. Elég, ha Tsitsa zavarban van, amit az elpirulás ékesen bizonyít. Persze nem az a célja, hogy kellemetlen helyzetbe hozza barátnőjét, de addig kell ütni a vasat, amíg meleg. Csak nem szabad túlhevíteni, szóval egy utolsó megjegyzéssel próbálkozik már csak.
    - Arra gondoltam inkább, hogy a Felkelő Hold és a Nap mindig találkoznak az égen és úgy együtt szépek. Szóval külön jó, hogy a különleges barátod nevének párja a te neved.
    Jobb szemöldökét megemeli, ahogy Tsitsára pillant. Ennél tovább nem megy, különben is, alig pár perce mondták ki azt a gondolatot, hogy a név hatással lehet annak viselőjére... szóval lehet már így is túl szájbarágós volt. Ha most se mond semmit barátnője, akkor másik témára ugrik majd.
    - Semmi gond, legfeljebb majd egyszer unalmunkban írunk magunknak, vagy egymásnak csillagjóslatot.
    Kicsit már elferdült a sors és csillagállások misztériumától valami bazári szórakozásra, de nincs senki azért leszidhatná őket.
    - Kedves, hogy ezt mondod, de túlzol a saját rovásodra, pedig csak a legbátrabbak és legelszántabbak kezdenek ilyen rejtélyes és nehéz kutatásba. A védelem meg mondjuk szerintem együtt jár a bátorsággal, vagyis nélküle nem érne sokat.
    Nem ragozza tovább, hogy bátorság nélkül nem lehet kiállni és megvédeni a valamit vagy valakit, ami vagy aki fontos nekünk, mert az már önfényezésnek tűnne.
    Tsitsa Itsli

Sétálgatunk

Témanyitás  Tsitsa Itsli on 2013-04-19, 22:41

- A név hangzása megtévesztő. De a vörös hajához illik a zöld. *Mosolyog vidáman.*
    - Ühmmmm... igen... Csillagászati érdekességek vagyunk névben... *Jegyzi meg, de közelebb áll ez valamiféle kipréselt, kierőszakolt válaszhoz, semmint könnyed csevegő megjegyzéshez, mint az eddigiek. Nem mer Lili felé nézni, de érzi, hogy ő hosszabban nézte őt, amitől orcái vörösödésnek indulnak. A nevük szép pár igen, de hogy ők is azok lennének? Különbet érdemelne Rhae.*
    - Ne haragudj... Azt hiszem, a te neved jelentése bátorság is lehet. Belőlem ez hiányzik... *Jegyzi meg csendesen, még mindig piruló arccal. Fél, hogy a sorsa az, hogy elveszítse akiket szeret. És az egészben Rhae reakciója fájt a legjobban, így fél attól is, mi derülne ki vele kapcsolatban. Bár talán már ki is derült. De elfogadja.*
    Amelia il Contevilla

Sétálgatunk

Témanyitás  Amelia il Contevilla on 2013-04-19, 22:26

- Zöld? Nahát, inkább kéknek gondoltam volna.
    Sajátos logikája mentén a Nephirről a Zefíren át a zafír ékkőig jutott, azt pedig általában kék színben ismeri. Megvonja vállát, végülis nem számít. Csak az, ahogy Tsitsa kiejti Rhae nevét és nevének jelentését. Megváltozik hangjának árnyalata, arcvonásai is ellágyulnak, vélhetően még egy ismeretlennek is feltűnne a változás, nem hogy neki.
    - Hm.. milyen szép párt alkotnak a neveitek, észrevetted? Felkelő Hold és Nap, bizony szép pár.
    Csak pár pillanatig fürkészi barátnője arcát leplezetlenül, azután inkább előrefelé néz többnyire, mert pillantása vissza-visszatér Tsitsa arcára. Így látja is, ha változik az arckifejezése célzott megjegyzésének köszönhetően, de nem is feszélyezi a nyílt bámulással.
    - Köszönöm.
    Most rajta a sor, hogy megköszönje a dicséretet.
    - Akkor tudnánk, hogy badarság az egész.
    Feleli újra vidoran, de ez szépen lassan lehervad arcáról, mikor észreveszi az aggodalmat Tsitsán.
    - De nem muszáj, ha nem szeretnéd, tényleg. Sétáljunk tovább.
    Megindul lassan újra, hogy ne feszélyezze barátnőjét. Érezte szavain, hogy nem szívesen menne. Balul sikerült ötletét nem feledi, ő bizony elmegy ehhez a csillagszámolgatós asszonyhoz, majd elráncigálja magával Lint, aztán nevetnek egy jót az egészen.
    Tsitsa Itsli

Sétálgatunk

Témanyitás  Tsitsa Itsli on 2013-04-19, 22:09

- Köszönöm. *Mondja elpirulva, mikor a nevét dicséri Amelia. Ami azt illeti, bátran kimondhatná macskás gondolatát, mert Tsitsa is azzal a meggyőződéssel lapozta fel az elf követség könyvtárában a könyvet, hogy valami macskás neve lesz. Néha macskának is érzi magát, azt leszámítva, hogy nem alussza át a nap nagyját, mint az szokásuk ezeknek az állatoknak.*
    - Nephiré zöld ékkövet jelent, nekem nagyon tetszik. Rhae pedig Napot vagy Napistent jelent. *Nephirnél is mosolygott, de a Nap említésekor mosolyába és pillantásába valami olyan lágyság költözik, amit ő észre sem vesz, de nagyon is árulkodik róla, mennyire különleges számára a szóban forgó személy.*
    ~ Éjfekete Napom...~ *Akkor este nevezte el így magában a férfi éjfekete haja után. Csillagászati érdekesség lett így Rhaeből, nem is Tsitsa lenne, ha nem így tett volna.*
    - Védelem... szerintem illik hozzád. És szép a jelentése, de a hangzása is. *Mondja mosolyogva, s arra bólogat párat, hogy a név hatással lehet az életükre. Ebben több értelmet lát, mint a csillagok meghatározta életekre. A megtorpanást egy pillanattal később észleli, eggyel tovább lép, aztán áll meg és fordul barátnője felé, miért állt meg? A felvetés hallatán inkább aggodalmasnak tűnik az ábrázata, semmint lelkesnek, még ha látszik is rajta valamiféle érdeklődés.*
    - Nem tudom, akarnám-e tudni a sorsomat. Mi van ha... ha... kiderül, hogy... sose találom meg a kutatásom eredményét... *Mondja elhalkuló hanggal bevallva félelmei okát. Persze ha azt tudná meg, hogy megtalálja, az nagyon erőt adna neki. De fél az ellentététől. Meg hogy mit tudhat még ott meg azokkal kapcsolatban, akiket szeret. Zavartan dörzsöli meg kezével a másik karját.*
    Amelia il Contevilla

Sétálgatunk

Témanyitás  Amelia il Contevilla on 2013-04-19, 21:43

Vidámságát fokozza, hogy Tsitsa vele nevet zseniális szemléletén. Na meg az is, hogy komolytalanságával nem bántotta meg barátnőjét, mert mi lett volna, ha vele ellentétben Tsitsa igenis komolyan veszi ezt a dolgot, ő meg itt elbohóckodja.
    - És milyen szép a hangzása, illik hozzád.
    Kicsit lehiggadva mondja, azt szigorúan nem teszi hozzá, hogy eddig tudatalatt egy cicával kapcsolta össze Tsitsa nevét. Csak a nevét, nem magát barátnője személyét!
    - És Rhae és Nephir neve mit jelent?
    Kérdi érdeklődve.
    - Az enyém nem hangzik ilyen költőien, a nevem jelentése, védelem. Azt hiszem anyáék nem a jelentése miatt választották... vagy ki tudja.
    Összeráncolt homlokkal folytatja.
    - Végülis elég védelmező a természetem... lehet a név is hatással van a természetünkre.
    Homloka immár kisimult, ismét fenemód vidor. Egyszer csak minden előzetes figyelmeztetés nélkül megtorpan.
    - Te, szerintem keressük meg és nézzük meg, mit mondanak nekünk a sorsunkról a csillagok. Mit gondolsz?
    Tsitsa Itsli

Sétálgatunk

Témanyitás  Tsitsa Itsli on 2013-04-19, 21:19

- Nem tudok ezért elég hálás lenni nektek. *Mosolyog barátnőjére tényleg hálával telten.*
    - Biztos vagyok benne, hogy amivel te foglalkozol, azokban is van olyan, ami igazából nem munka, vagy te nem tekinted annak. De igaz, a csillagokban gyönyörködni is kell! *Ért egyet Lilivel és örül, hogy barátnője is meggyőződéssel beszél. És nem számít, hogy Lili nem ajánlkozik hullócsillag-lesőbe, mikor idénye lesz, Tsitsa úgy is meg fogja majd kérdezni, jön-e?*
    - Hát, a Naptól nőnek a növények, a Hold okozza az árt és az apályt, s ezen szisztéma szerint a többi csillagnak is van hatása, csak nem olyan feltűnő. De azt én sem tudom, hogyan hatnak mondjuk a szerencsénkre, vagy hogy milyen időtöltésre érzünk hajlamot. *Érződik hangjából, hogy ő is kételkedik ebben, szerinte nem ezen múlik. Aztán felnevet Lili szavain.*
    - Ó, tehát ha jót mondanak, akkor elhisszük, ha nem, akkor badarság? Tetszik ez a szemlélet! *Nevet továbbra is, de azért nem olyan hangosan, hogy a téren sétálók odaforduljanak, pláne megbotránkozva.*
    - Képzeld, beszélgettünk Nephirrel, mit jelent a neve, s megnéztem aztán enyémet meg Rhae-ét is. Az enyém azt jelenti, hogy a Felkelő Hold fénye. Csillagászhoz illő! *Húzza ki magát diadalmasan, mosolyogva.*
    - A tiednek van jelentése? *Érdeklődik, mert fellapozta a könyvet az A-nál is, de aztán rájött, hogy aligha találja meg az Amelia nevet az elfek neveit tartalmazó könyvben.*
    - Nem egészen tudom, hogyan számolják ki. Kell a születési dátum, minél pontosabban, azaz kb. az is, a nap melyik szakaszában születtünk. Én például estefelé születtem, innen is a név. És ha ez megvan, akkor vissza lehet keresni, vagy számolni, hogyan álltak akkor a csillagok, a hold melyik szakaszában volt. És ez alapján elvileg vannak megfigyelések, hogy akik akkor születtek, mikor az a csillag itt és itt állt, azokra ez meg ez jellemző. Valahol az Alsónegyedben van egy néni, aki ezt számolja. Ősöreg lehet, mert emlékszem, mikor pici voltak, akkor is pont ilyen ráncos volt. *Mosolyodik el a végén.*

Pontos idő: 2017-09-21, 08:43