Montea világa

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Üdvözlünk!

Éppen időben érkeztél Vándor!

Háború közeleg és elkél minden tenni vágyó erős kéz, forgasson akár fegyvert, vagy használja a mágia hatalmát.
Ne aggódj, ha nem állsz még készen, hőssé formálnak majd a kalandok.
Fedezd fel a világot, kelj útra, kalandozz sivatagon, kietlen tájakon, havas hegyek legmélyén, dögletes mocsáron és a mindig veszélyt rejtő tengereken át. Küzdj ádáz szörnyekkel, élj nemesi életet, vívd ki a hősnek járó tiszteletet, vagy rejtőzz árnyak közé és vedd el azt, ami neked jár!
Gyűjts hát magad köré szövetségeseket és formáld saját belátásod szerint a változó világot!

Az oldal alapítása:
2012.10.01.

Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!

Kaland

Fejedelmi játszma című kalandban a reagkör határideje:
04.09. 21:00

Legutóbbi témák

» Vízipi(p)a-sarok
Parti strandfürdő - Page 3 Empty2018-09-07, 20:48 by Tsitsa Itsli

» Szintet léptem!
Parti strandfürdő - Page 3 Empty2018-07-30, 16:35 by Cerus Caranthir

» Városkapu, és a Felsőnegyed nem nevesített utcái és terei
Parti strandfürdő - Page 3 Empty2018-07-30, 16:06 by Tsitsa Itsli

» Tenger és szigetvilág
Parti strandfürdő - Page 3 Empty2017-04-29, 16:54 by Thryn L'lwyn

» Hullámtörő
Parti strandfürdő - Page 3 Empty2017-04-27, 20:05 by Caleb Mandrake

» Zord-hegység
Parti strandfürdő - Page 3 Empty2017-04-26, 04:21 by Zorgon Zarazul

» Palota és a palota tér
Parti strandfürdő - Page 3 Empty2017-04-18, 21:57 by Amelia il Contevilla

» Mulatónegyed nem nevesített utcái és lakóházai
Parti strandfürdő - Page 3 Empty2017-04-16, 21:42 by Sally Wentworth

» Contevilla-rezidencia
Parti strandfürdő - Page 3 Empty2017-04-08, 11:31 by Gonnir Eruthallion

Ederthin várostérkép

A dombtavi időszámítás szerint jelenleg 616-ot írunk.

Ki van itt?

Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs


[ View the whole list ]


A legtöbb felhasználó (32 fő) 2024-02-13, 04:50-kor volt itt.

Statistics

Jelenleg összesen 3499 hozzászólás olvasható. in 143 subjects

Összesen 56 regisztrált felhasználónk van.

Legújabb felhasználó: Elen

Szerzői Jogok

Az oldalon található egyedi alkotások az alkotó(k) tulajdonát képezik!
A Világleírás és a helyszínek, helyszínek leírásai az oldal készítőinek szellemi terméke, így a Creative Commons Nevezd meg! - Ne add el! - Ne változtasd! 4.0 Nemzetközi Licenc feltételeinek megfelelően használható fel szabadon.

+6
Gwendir Elluin
Rhae Squorian
Tsitsa Itsli
Amelia il Contevilla
Noldor Halbarad
Montea
10 posters

    Parti strandfürdő

    Montea
    Montea
    Admin


    IC hozzászólások száma : 3

    Parti strandfürdő - Page 3 Empty Parti strandfürdő

    Témanyitás  Montea 2012-12-04, 21:44

    First topic message reminder :

    Parti strandfürdő - Page 3 Sz_str10

    A Kikötőtől délkeletre lóháton közel félórányira, gyalogosan egyórányira, de a városfalon kívül alakították ki a parti strandfürdőt, melyet a Kikötőnegyedhez rendeltek, noha kiépített út nem vezet oda, csak kellemes, s kellően kijárt földút, amelyen akár egy hintó vagy kisebb szekér is tud haladni.
    Parti strandfürdő - Page 3 K_stra10
    A homokos tengerpart minden nap megtelik, még télen is, hiszen a fürdőzésen kívül kiválóan lehet sétálni és lovagolni is itt. Mégis igazi idénye a meleg, napsütéses napokon van, mikor előkelők és nem előkelők egyaránt szívesen látogatnak ide ki. Távol esik a város és főleg a Kikötő nyüzsgésétől, de közel a városhoz ahhoz, hogy szörnytámadástól ne kelljen itt félni, kivéve talán vihar idején és éjszaka.
    Parti strandfürdő - Page 3 K_stra11
    A homokos tengerparton lehet napozni, de sétálni is a környék érdekes szikláit és növényvilágát megcsodálva. A víz egyenletesen mélyül, de a várostól távolabb eső részen mintha meredekebben tenné, mint közelebb a városhoz.
    Rhae Squorian
    Rhae Squorian


    IC hozzászólások száma : 204

    Parti strandfürdő - Page 3 Empty Gwendir, ante portas :)

    Témanyitás  Rhae Squorian 2013-04-27, 15:32

    -Sétálva olvasni? Még nem próbáltam… - tűnődik el. Nem emlékszik, hogy az elmúlt évben tett-e ilyet. Nem emlékszik rá, általában még utána is inkább szobában olvasott, egy kanapén vagy fotelben ülve.
    -Lehet benne igazság. Mindenesetre nagyon szép hangja van. Megnyugtató. – nyújtja vissza a kagylót.
    ~Romantika…?~ tűnődik el a sziklát bámulva. Most már sokkal inkább zavarja a tenger, ami a háta mögött van. Idefele jövet a hajón is inkább a szobájában volt, nem csak a szégyentől. Túl nagy, túl tágas volt a tér. Mint ahogy túl magas a szikla is. Félelmét lenyeli, de tudja, hogy csak egy ideig fogja bírni. A látvány ugyan gyönyörű, de a méretei számára túl nagyok egy szobához vagy lakosztályhoz mérve.
    Gwendir következő szavain elgondolkodna, de mondanivalójának vége felé zavartan a földre tekint. ~Ha tudná…. ~ balzsam a lelkének Gwendir szavai és barátságának felajánlása. ~Megérdemlem én ezt?~ De mire Gwendirhez fordul, szemeibe melegség, arcára mosoly költözik.
    -Köszönöm, Gwendir, megtiszteltetés számomra. – hajol meg felé.
    Tsitsa Itsli
    Tsitsa Itsli


    IC hozzászólások száma : 316

    Parti strandfürdő - Page 3 Empty Gwendir ante portas :)

    Témanyitás  Tsitsa Itsli 2013-04-26, 11:58

    - Igen, közös vonás. *Mosolyodik el.*
    - Te is szoktál sétálva olvasni? Vagy bölcsebb vagy nálunk? *Fordul ugyanazzal a mosollyal Rhae felé, kíváncsian érdeklődve tőle, ő is szokott-e így járni. Hátha ő sem tud elszakadni egy-egy jó könyvtől és viszi magával mindenhova. Szeretné őt is jobban megismerni.*
    - Nahát, tintát is készítesz? És.. mire jó a nem látható tinta? Hogy olvassák el utána, ha az írás láthatatlan? *Kérdez aztán Gwendirtől, mert ilyenről ő még csak nem is hallott, még regényekben sem, vagy csak nem a megfelelőket olvasta. Gwendir tisztelgésén felkacag. Aztán a partra iramodás és csigaházbeszerzés után visszafordulva látja, hogy Rhae elindult utána sietve, s ezt figyelmes aggódásnak tudja be, amit hálás mosollyal és meleg pillantással köszön meg. A csigaházat Rhaenek nyújtotta, de mint kiderül, Gwendir sem hallotta meg a hangját, s Rhae ennek hatására, vagy mert olyan jószívű, az elsőbbséget átengedte Gwendirnek. Tsitsa érdeklődve nézi, miként reagál a két férfi a kagylóban hallható morajlásra.*
    - Egyszer olvastam, hogy ez nem is a tenger hangja, hanem csak visszhangzik benne a külső zaj, vagy a szél... Nem emlékszem már pontosan, mit írtak erről. De én szeretek úgy gondolni rá, hogy a tenger hullámzásának hangját hallom benne. *Vallja be, s ha valamelyik férfi meg akarja tartani a kagylót, akkor annál marad, ha nem, akkor visszaveszi, s ő forgatja még a kezében. Lehet nem viszi haza, s majd visszaúton lerakja a homokba, még nem döntötte el.*
    - A homoki sziklás rák? Nagyobbacska, úgy térdig ér. Van négy vékony, hegyesen végződő lába hátul, elől meg két hatalmas, lábszárhosszú ollókra támaszkodik. Nagyon kemény páncéljuk van, s az ollóik nagyon élesek, s egészen fürgék is. Néhány éve volt, hogy egy gyerek rossz helyen játszott a parton, s egy ilyen megtámadta őt, mert védte a területét. A gyerek nem tudott időben elfutni, majdnem el is vérzett, olyan rossz helyen érte a vágás, de végül megmentették és szerencsére meggyógyult. *Meséli el a két elfnek, milyen is ez a szörny. Tsitsa látott már párat messzebbről, de közelebbi ismeretséget ő sem akar kötni velük.*
    - Igen, szerintem is. *Helyesel Gwendir szavaira, hogy szép és romantikus lehet itt csillagfényes éjszakákon. A szőke elf a sziklát és a tájat szemléli, így Tsitsa a mondata után Rhaere pillant önkéntelenül is, ami Gwendir számára észrevétlen marad, de lehet Rhae számára nem. Hagyja őket csendben szemlélődni, a néhány percnyi hallgatást ő is kihasználja, hogy élvezze a tájat, a már melegebben sütő nap sugarait, a tenger illatát. Le is hunyja a szemét, arcát a nap felé fordítva, s így élvezi. Akkor nyitja ki szemét, mikor Gwendir megszólal.*
    - Köszönöm, Gwendir, számomra is megtisztelő a bizalmad. Én örülnék, ha barátok lennénk. *Mosolyog a végén derűsen, s ugyancsak komolyan gondolva a szavakat.*
    Gwendir Elluin
    Gwendir Elluin


    IC hozzászólások száma : 21

    Parti strandfürdő - Page 3 Empty Gwendir, ante portas :)

    Témanyitás  Gwendir Elluin 2013-04-25, 01:34

    * Tsitsa elkuncogja magát a történeten, amit mesélt. Így utólag valóban mókás, bár akkor nem tűnt annak. Aztán elkomolyodik.*
    - Jó magam is örülök, hogy megúsztam egy folttal. Ami a kék zöld, meg egyéb színű foltokat illeti jó tudni, hogy nem vagyok egyedül. Úgy tűnik ez közös bennük. * Jegyzi meg.*
    - Igen Gyógyító főzetekkel és más gyógyításhoz használható szerekkel kísérletezem valamint olyasmikkel , amiket a hétköznapi életben lehet használni, mint mondjuk különböző színű, vagy nem látható tinta s a többi és egyéb tudományos dolgokkal.* Feleli a kérdésre, közben beljebb sétálnak a homokos részre. a kisasszony szavait figyelmesen hallgatja.*
    - Akkor inkább megvárom a következő hónap végét.* Válaszolja s viszonozza a mosolyt. Úgytünik, hogy nem ő az egyetlen, aki most találkozik első ízben homokkal. Rhaenek is újdonság. Tsitsa is leveszi cipelőit. A szél finoman bele-belekap a ruhájába és a hajába.*
    ~ Milyen bájos. * Gondolja magában.*
    - Igen is bájos kisasszony.* Feleli a parancsra, tréfás komolyan tisztelegve. Messzebb már látni is azt a sziklát, de egy öt percet még kell majd még sétálniuk, mire odaérnek. Látja, hogy egy ponton Tsitsa megtorpan, majd a víz felé megy hirtelen. Ott lehajol és egy kisebb tenyérnyi méretű, vörösesbarna csíkos fehér csavarodó tengeri csigaházért. Óvatosan megfordítja. Majd szerzeményével visszatér hozzájuk, miközben már füléhez tartja a csigaház száját.*
    - Nem még nem. * Feleli a kérdésre. Majd mivel Rhae udvariasan átengedte az elsőbbséget, megköszöni s füléhez tartja a csigaházat. Igen csak érdekes hangot hall. Ezután átadja Rhaenek. a ismerőse reakciójából arra következtet, hogy ő sem hallott ehhez foghatót.*
    - Milyen különös. Hogy lehet, hogy hallani lehet benne a tengert.* Tündik. Haladnak tovább. Megérkeznek a sziklához.*
    - Bár nem tudom mi az a homoki sziklás rák, valamiért nem hiszem, hogy megszeretném ismerni. * Mondja, miközben a különleges formájú sziklaalakzatot tanulmányozza. Érdeklődve hallgatja amit,Tsitsa a természet alkotta csodáról mesél. Át is sétálnak a szikla kapun. *
    - Romantikus lehet, itt különösen holdfényes, csillagos estéken.* Jegyzi meg finoman megérintve a sziklát. Ennek utána hosszú percekig elmerengve személi a tájat. Hosszas hallgatás után Tsitsa és Rhae felé fordul.*
    - Amikor megérkeztem a városba senkit sem ismertem, minden új volt és más mint otthon. Aztán megismerkedtünk.
    - Nem tudtatok, rólam semmit, mégis megbízatok bennem, Tsitsa beengedett a villába, kockáztatva, hogy bajba kerülhet, vendégül láttatok. Mi több segítettek otthont találni, és nektek köszönhetően megismertem két kedves embert. El sem tudom mondani mennyire hálás vagyok nektek. Bár még csak rövid ideje ismerjük egymást nagyon megkedveltelek benneteket.*
    - Megtisztelnétek a barátok lehetnénk. * Miután elmondta, amit szeretet volna csendben várja mit szól Tsitsa és Rhae az elhangzottakhoz. Minden szót, a komolyan gondolt.*
    Rhae Squorian
    Rhae Squorian


    IC hozzászólások száma : 204

    Parti strandfürdő - Page 3 Empty Gwendir, ante portas :)

    Témanyitás  Rhae Squorian 2013-04-23, 16:03

    Gwendir tudós és kutató, most már ezt is tudja. Még nagyobb tisztelettel tekint rá, és Tsitsára is. A tudomány számára nagyon távoli világ, a művészetekbe nevelték bele, de azt a mostani életében csak nagyon keveseknek merné elmondani.
    Szívesen és örömmel segít Gwendirnek. Saját bőrén tapasztalta, hogy milyen fontos a segítség nyújtása. Éppen ezért szeretne segíteni másoknak is. A mosolyt viszonozza.
    Furcsa érzés neki a szabadban, mezítláb, a kék ég alatt. Tekintete időként Tsitsára vándorol, nézi, ahogy a szél körbeöleli.
    A hirtelen eliramodásra megtorpan, döbbenten nézi Tsitsát, pár lépést sietve meg is tesz, aztán látja, hogy miért is szalad. Megáll, de amikor a víz elindul Tsitsa felé, ismét felé siet, de addigra már kiért vissza, hozzájuk.
    -Milyent? – nem érti a kérdést.
    -A tenger moraját? – csak Gwendir után veszi el a csigaházat, megszokta, hogy mindenki után következik csak.
    Hallgatja a furcsa hangot. Még nem hallott ilyet.
    -Érdekes. A hullámzás hangját is felerősíti.
    ~Homoki sziklás rák?~ hallott már róla, de el nem tudja képzelni, milyen lehet. Amolyan hősködésnek, mítosznak gondolja. Nem szeretne ilyenekkel összefutni.
    A szikla nem tudja lekötni, a nyomasztó érzésű dolgokat mind a mai napig nem kedveli, de a szikla megragadja ennek ellenére a tekintetét. ~Akkor majd jó messzire kerülöm…~ amúgy sem merne egyedül idejönni. Túl messze van és nem csak eltévedne, de egyes személyekkel sem szeretne összetalálkozni.
    -Szép. – futtatja végig a szemét rajta. Jól esik lábának a homok simogatása és melegsége.
    Tsitsa Itsli
    Tsitsa Itsli


    IC hozzászólások száma : 316

    Parti strandfürdő - Page 3 Empty Gwendir ante portas :)

    Témanyitás  Tsitsa Itsli 2013-04-23, 11:21

    *Elkuncogja magát Gwendir történetén, mikor azt meséli el, miként esett hasra, aztán azért elkomolyodik.*
    - Örülök, hogy nem lett komolyabb bajod. És ismerős helyzet, én is néha olvasva haladok, de nekem csak lábam s csípőm bánja néha, ha elfelejtem, hol is van az asztal vagy más bútor. *De ezen ő is mosolyog, meg viszonylag ritkán esik meg vele. Sokszor akkor fel sem tűnik neki, hogy úgy beütötte magát, csak átöltözéskor, fürdéskor csodálkozik rá, hogy az a kék-zöld folt meg hogy került rá?*
    - Gyógyászati és tudományos célzattal? Gyógyító főzeteket készítesz, ezekkel kísérletezel? *Érdeklődik még, miként foglalkozik Gwendir az alkímiával. Aztán kiérve a partra hagyja, hogy a két elf is kiélvezze a látványt, mely hirtelen tárult szemük elé. Beljebb sétálnak a homokos partrészre.*
    - A megmártózást nem ajánlom még, hacsak nem szereted a hideg vizes fürdőt! *Mosolyog Gwendirre.*
    - De ha így folytatódik a melegedés, úgy saccolom, következő hónap végén már bele lehetne merészkedni a vízbe. *Meséli és mosolyogva figyeli, miként veszi le Gwendir a csizmáját, míg Rhae előbb kezével ismerkedik a homokkal, aztán már ő is mezítláb áll a homokban. Tsitsa is leveszi a cipellőit, egy kezében fogva viszi magával tovább. A szél finoman bele-belekap a ruhájába és a hajába.*
    - Örülök, hogy tetszik. Reméltem, hogy nem okozok csalódást. *Mosolyog Rhaere őszintén örülve. Nem tudja őt drága élményekkel meglepni, csak ilyenekkel, s boldog, hogy ennek is örül Rhae.*
    - Természetesen! Arra előre, uraim! *Húzza ki magát mosolyogva, s adja ki a parancsot a továbbsétálásra. Messzebb már látni is azt a sziklát, de egy öt percet még kell majd még sétálniuk, mire odaérnek. Egy ponton Tsitsa megtorpan, majd a víz felé iramodik hirtelen. Ott lehajol és egy kisebb tenyérnyi méretű, vörösesbarna csíkos fehér csavarodó tengeri csigaházért. Óvatosan megfordítja.*
    - Áh, nincs lakója! *Állapítja meg elégedetten, majd felkapja szoknyája alját, bár a partra újra kicsapó víz előbb elérte a ruha alját, bokájáig felcsapott a tenger hideg vize. Kapkodja is Tsitsa a lábát, ahogy siet ki.*
    - Brrr, de hideg volt! *Élvezettel lépked a nap által felmelegített homokban, amiért most lábfejei igen hálásak. A csigaházzal visszasétál a két férfihoz, miközben már füléhez tartja a csigaház száját.*
    - Te hallgattad már ilyent? *Fordul Gwendirhez, aztán Rhaehez.*
    - Rólad viszont sejtem, hogy még nem. Hallgasd csak meg! Megőrzi a tenger morajlását... *Nyújtja mosollyal Rhaenek a csigaházat, s utána persze majd Gwendirnek is, ha kéri. Aztán haladnak majd tovább.*
    - Itt is van a szikla! Remélem egy homoki sziklás rákkal sem találkozunk... *Jegyzi meg körbenézve azért a sziklához közelítve, de nyugodtnak tűnik még minden. A sziklafalhoz hajlik egy másik szikla boltíves kaput alakítva ki, mely olyan széles, hogy a mind a hárman egymás mellett kényelmesen átsétálhatnak, s olyan magas, hogy ha egymás vállaira állnának, akkor sem érnék el a szikla tetejéről lecsüngő növényeket.*
    - Állítólag a víz mosta így, hogy ilyen üreges lett, de nem tudom, hogyan. Nagyon kedvelik egyébként a városiak, úgy hallottam, titkos romantikus találkák kedvelt helyszíne ez, ha nem a Park valamelyik pavilonját választják.
    Gwendir Elluin
    Gwendir Elluin


    IC hozzászólások száma : 21

    Parti strandfürdő - Page 3 Empty Gwendir, ante portas :)

    Témanyitás  Gwendir Elluin 2013-04-22, 00:33

    * Örül, hogy a házaspár és kedves ismerősei is elfogadták a meghívást.
    - Örülök, hogy együtt ebédelünk és a házaspár is eljön. * Mondja Tsitsának és Rhaenak jókedvűen.*
    - Igen kék tető. Valóban szép olyan mint amikor a vízen megcsillantak a napsugarak. Tsitsa megbotlásánál egy pillanatra aggodalmasra vált tekintete, mikor azonban látja nem történt baj megnyugszik.*
    - Szívesen és semmi baj. Velem is megesett otthon, hogy megbotoltam, nekem sajnos nem volt ekkora szerencsém egy kőben botlottam el. Meg is lett a tisztességes hasra esés. Szerencsére egy szivárvány színű volttal a jobb lábamon megúsztam, de még igy sem volt túl kellemes. De megtanultam, hogy olvasgatás közben is figyelni kell az utat* Meséli Tsitsának fájdalmas mosollyal. Még most is megfájdul a lába ha csak rá gondol.*
    - Igen alkímiai labor. Nem dehogy is. * Neveti el magát.*
    - Gyógyászati, és tudományos célzattal foglalkozom az alkímiával. * Teszi hozzá.
    -Abban biztos vagyok, hiszen együtt varázsoljuk újjá. Feleli az ifjú hölgynek, de szavai Rhaenak is szólnak s közben meleg tekintettel néz mindkettejükre. Hálás amiért segítenek neki. Elértek a parthoz. ezt mi sem bizonyítja, jobban mint az, hogy előttük már egy ideje két oldalt fel-feltünedeztek kisebb-nagyobb sziklák, de most már határozottan kezdenek nagyobbak lenni . Már egy jó ideje hallani lehet a tenger semmihez sem fogható moraját is, ahogy a habok újra és újra kifutnak a partra. Különös érzés fogja el, ami minden egyes lépéssel egyre erősebb. Az egyik a kanyarban eltakarja a kilátást a sűrű növényzettel együtt egy nagyobb szikla, így mikor beveszik a kanyart, hirtelen eléjük tárulni a tengerpart. Egyik oldalt a sziklafal kezd magasodni változatos magasságokkal és formákkal, buja növényzettel borítva sok helyen, másik oldalt a végtelennek tűnő tenger. A kettő között pedig széles partrész, elég széles ahhoz, hogy a sziklafal ne érződjön nyomasztónak. A hajóúton Ederthibe látta a tengert, de ez most egészen más. Az a különös leírhatatlan érzés, ami akkor fogta el amikor meghallotta a tenger hangját, most teljes erejével hatalmába keríti. A táj szépségétől elvarázsolva tekint körbe, mindent alaposan megszemlélve, Akaratlanul is elmosolyodik, Tsitsa lehunyt szemmel nagy levegőt vesz a kristálytiszta só illatú tengeri levegőből, s Rhae ismerkedik a homokkal. Lehunyja szemeit, s mélyeket lélegezve adja át magát a bűvöletnek, így csak megkésve percekkel később felel Tsitsának, kinyitva szemeit.*
    - Meseszép a táj. A hajóúton, idefele láttam, a tengert, de így közelről... nem találok szavakat. Kedvem lenne megmártózni.*
    - Igen nagyon is lenne kedvem mezítláb sétálni a parton. Válaszolja a kérdésre. Ha a bájos hölgynek nincs ellenére elengedi a kezét, leveszi egyik majd másik csizmáját, lábravalóját, amit beletesz az egyik csizmába, majd mindkét lábbelit összehajtja, és beteszi a tarisznyájába. Immár mezítláb ismerkedik ő is a homokkal. Lehajol vesz egy marokkal, majd hagyja, hogy a szemek kiperegjenek az ujjai között. A puha aranyszín homok kellemesen simogatja talpait.*
    - Kicsit csikis,, de nagyon jó érzés.* Jegyzi meg mosolyogva.*
    - Bájos kisasszony megmutatja a sziklát, amiről mesélt? * Kérdezi Tsitsától.*
    Rhae Squorian
    Rhae Squorian


    IC hozzászólások száma : 204

    Parti strandfürdő - Page 3 Empty Gwendir, ante portas :)

    Témanyitás  Rhae Squorian 2013-04-21, 12:30

    Hálásan tekint Tsitsára szavaiért. Még mindig csak ismerkedik az élettel és a szabadsággal és köszönettel fogad minden segítséget.
    A meghíváson elgondolkodik, sok teendője van még mára is, de talán pár órát holnap is ki tud szorítani a munkaidejéből.
    -Köszönettel elfogadom a meghívást. – hajol meg kissé.
    Örül, hogy hárman vannak, egyedül nem mert volna sétálni indulni, biztosan eltévedt volna.
    Csendben hallgatja a terveket Gwendirtől. Ő nem mer ilyenekben tervezni, számára ez túl sok lenne, sok mindenhez nem ért még és egy ház vezetése, birtoklása nagy feladat számára. Idővel talán. De akkor meg Tsitsával nem találkozhat minden nap.
    -Csodálatos lesz a ház. – elképzeli, ahogy ki fog nézni. Ízléses és otthonos.
    A botlásra elmosolyodik halványan, de nagy baj nem történt, Tsitsa Gwendirbe karol éppen.
    Alkímiáról nagyon nem hallott még, érdekes lehet, de annyira tudatlan ilyen téren, hogy nem kérdez bele. Elismeréssel adózik Gwendirnek, hogy ilyen nagy tudással rendelkezik.
    A tenger hangja elér hozzá. Csak akkor hallotta rendszeresen, amikor az öregnél volt. A város ezen része is tetszik neki, majd pedig amikor hirtelen bukkan elé a tengerpart, elcsodálkozik és némán figyeli egy ideig. A kék ég, kevés bodor felhővel és a kék tenger határtalanságot sugall.
    -Igen, ha szabad. – tekint mosollyal Tsitsára.
    Ha a partra kiérnek teljesen, először csak az kezeit dugja bele a homokba, érezni szeretné az ujjai között. Pár perc múlva már mezítláb áll benne, figyelve, ahogy a homok a lábujjai között játszadozik. Új élmény, szokatlan és nagyon kellemes. A nap már felmelegítette annyira, hogy ne fázzon a lába.
    -Ez nagyon jó érzés.
    Tsitsa Itsli
    Tsitsa Itsli


    IC hozzászólások száma : 316

    Parti strandfürdő - Page 3 Empty Gwendir ante portas :)

    Témanyitás  Tsitsa Itsli 2013-04-13, 18:04

    *Egy pillanatra furcsán néz Rhaere, aztán leesik neki, miért nem ismerheti a homok érzését, hiába származik szigetről. Legalábbis ott élte élete java részét.*
    - Azt most is ki lehet próbálni majd. Szoktak a parton sétálni mezítláb a homokban. *Talán ez segít Rhaenek is, nem annyi új dologgal szembesül nyáron, hanem lesznek ismerős részletek, amelyek nyugtathatják az embert vagy elfet. Amennyiben persze tetszeni fog neki a lába alatt, ujjai között a homok érzése. A tágas tértől való szorongás jeleit nem veszi észre, amúgy is úgy tudja, hogy Rhae a magas helyeken a mélységtől fél.*
    - Oh... Köszönöm, örömmel, Gwendir. *Lepődik meg először Tsitsa, majd elpirulva mosolyodik el zavarában, de tényleg örül a meghívásnak. Nem különben örül és van zavarban a házaspár, már majdnem meghajoltak megint, de csak aztán főhajtás lett belőle és hálás megköszönése és elfogadása a gáláns meghívásnak.
    Elköszönés után sétálva ki a városból, dél felé megkerülve azt battyognak lassan a strand felé. Sétához való felállásukat nem kellett módosítani a városkapun kilépve, mert az út elég széles hármójuknak, s félreállniuk sem kellett, mert éppen nem haladt senki ezen az úton se a város felé, se onnan vissza. Ennek következtében beszélgetésük igen zavartalan volt, s mindenki el tudta képzelni maga elé az épületet a felvázolt változtatásokkal.*
    - Kék tető? Nahát! Az szép lehet napsütésben! *Annak találja, ahogy így magában elképzeli. S mosolyog enyhe pírral, mikor a lépcsőkorlát színe az ő hajához lesz hasonlatos, nem mintha ő ihlette volna. Halad tovább figyelve, s maga elé képzeli az említett helyiségeket jelenlegi és az elmondottak alapján leendő, képzeletbeli megjelenésükben. Meg is botlik út közben egy nagyobb fűcsomóban, de mivel Gwendirbe karolt, nem több ez apró botlásnál, s nem esik el.*
    - Hopp, az utat is kéne néznem, elnézést. És köszönöm. *Pirul el zavartan, s a továbbiakban jobban figyel oda, milyen az út.*
    - Alkímiai labor? *Kerekednek el a szemei meglepődve.*
    - Aranyat akarsz csinálni? *Jelenleg azt is elképzelhetőnek tartja, hogy Gwendir már tud aranyat készíteni, s innen is van pénze a házra és a nagyszabású, de igen jól hangzó felújításra.*
    - Nagyon jól fog kinézni a házad! *Mondja a végén, s előttük már egy ideje két oldalt fel-feltünedeztek kisebb-nagyobb sziklák, de most már határozottan kezdenek nagyobbak lenni azok. S már egy ideje hallani lehetett a tenger összetéveszthetetlen morajlását is, ahogy a habok újra ás újra kifutnak a partra. Az egyik a kanyarban ki is takarja a kilátást a sűrű növényzettel együtt egy nagyobb szikla, így mikor beveszik a kanyart, akkor hirtelen fog eléjük tárulni a tengerpart. Egyik oldalt a sziklafal kezd magasodni változatos magasságokkal és formákkal, buja növényzettel borítva sok helyen, másik oldalt a végtelennek tűnő tenger. A kettő között pedig széles partrész, elég széles ahhoz, hogy a sziklafal ne érződjön nyomasztónak.*
    - Meg is érkeztünk! *Mosolyodik el, s nagy levegőt vesz lehunyt szemmel a sós tengeri illatból, amit a szél feléjük visz.*
    - Kicsit odébb lesz finom homokos a part, meg arra lesz a szikla, amiről meséltem. Van kedvetek mezítláb sétálni most a parton? *Fordul hol egyik, hol másik férfi felé.*
    Amelia il Contevilla
    Amelia il Contevilla


    IC hozzászólások száma : 384

    Parti strandfürdő - Page 3 Empty Re: Parti strandfürdő

    Témanyitás  Amelia il Contevilla 2013-03-04, 21:12

    - Ezek szerint Montea szárazföldi vidékét részesíti inkább előnyben?
    Érdeklődve pillant Noldor felé, hogy mi lehet az oka a tengeri lényekkel való kapcsolat hiányának. Egyszerű pech - vagy szerencse, ez Lili szerint nézőpont kérdése, mást mond egy kalandor és mást egy egyszerű utas, kereskedő - vagy egyáltalán nem is hajózott még.
    - Habár, mintha említette volna, hogy nem tengerész alkat, igaz?
    Halványan dereng neki egy ilyen információmorzsa a Csónakosból, de nem egészen biztos a dolgában. Arra emlékszik, hogy a halszaggal nem volt kibékülve a férfi, ezzel történetesen Lili egyet tud érteni. Szereti ő megenni a halakat, de más élni, aludni, lélegezni a tömény halszagban.
    - Nem, nem túl gyakoriak a beszámolók, mert viszonylag ritka a nyílt vízi hajózás, próbálnak még mindig inkább a partközelben maradni a hajósok. Talán majd ezzel az új hajóval, látta már?, gyakrabban kimerészkednek a nyílt tengerre, amúgy mindhárom tengerben él tengeri sárkány, és ez a hajó a remények szerint már ellenállóbb lesz a támadások ellen. Mert ez a másik ok a ritka beszámolóknak, hogy kevesen élik túl.
    Gyümölcsöző volt a bestárium forgatása, már majdnem büszke magára, amiért ennyi mindent tud a tengeri sárkányról. Persze Tsitsával nem versenyezne, barátnője biztos így is többet tud nála, hogy a Monteán őshonos szörnyek viszonylag kiesnek az érdeklődési köréből.
    - De, íjászatot és kardforgatást tanulok. Az Erődben többnyire a kardforgatást gyakorlom, de előfordul, hogy ott ejtem meg az íjászat gyakorlását is.
    A legnagyobb természetességgel válaszol, mintha minden stenere lány tanulna fegyverforgatást.
    avatar
    Noldor Halbarad


    IC hozzászólások száma : 22

    Parti strandfürdő - Page 3 Empty Re: Parti strandfürdő

    Témanyitás  Noldor Halbarad 2013-03-01, 18:20

    Csak nevet Amelia kincses barlangos válaszán... ezzel próbálja leplezni füllentésével való lebukását. Vagy legalábbis, ő ezt így éli meg. Nem kívánja a barlangokkal való egyéb terveit (egyelőre) megosztani ugyanis...
    - Valóban? - Hangjából őszintén cseng az érdeklődés.
    - Be kell valljam, vajmi keveset tudok ezekről a tengeri bestiákról.
    A tenger felé pillant, mintha a távolban kutatna ismét egy, a horizonton felbukkanó sárkány után.
    - És gyakoriak a beszámolók ilyen lényekről? Sok tengeri sárkány él vajon a közeli tengerekben?
    A beszélgetés felkeltette a téma iránti érdeklődését. A barlangokat ez, mint egy több napos eső, teljesen ki is mossa gondolatai közül.
    A nő (ez után következő) válaszát hallgatva sokáig nem szólal meg ismét, majd, kisvártatva újra megszólal.
    - Amelia, lenne egy kérdésem. Az imént említette, hogy szokott valami erődbe járni gyakorolni. Megtudhatom, hogy mit gyakorol? Csak nem fegyverforgatást tanul?
    Amelia il Contevilla
    Amelia il Contevilla


    IC hozzászólások száma : 384

    Parti strandfürdő - Page 3 Empty Re: Parti strandfürdő

    Témanyitás  Amelia il Contevilla 2013-02-25, 22:55

    Körülnéz a parton, még kezével ellenzőt is formál szeme elé, hogy jobban szemügyre vehesse a partot, amit igazából már egészen jól ismer, hiszen gyakran lovagol erre Pankával. A nagy nézelődésben azért nem áll meg, sétál tovább. Végül leengedi kezét arca elől és szótlanul csak egyszerűen megvonja a vállát. Szerinte ez egyáltalán nem sivár, de nem akar erről vitatkozni, mert elképzelhetően tartja, hogy Noldor látott ennél izgalmasabb partvidéket és esetleg csak az ő szeme látja szépnek e vidéket, hisz az otthonát mi másnak tarthatná, mint kies vidéknek.
    - Ez igencsak kincses barlangnak hangzik.
    Feleli vigyorogva, legalábbis ő annak látná, különösen a régi kalózok ládáira gondolva, de nem csengő arannyal tölti meg képzelete, hanem mindennapos használati tárgyakkal.
    - Nem, nyílt tengeren még sose hajóztam, a leghosszabb hajóutam ugyanis csak Awinziáig tartott. Márpedig az eddigi olvasmányaim szerint még csak nyílt tengeren láttak tengeri sárkányt.
    Noldorra pillant, hogyan fog reagálni a hírre, hogy errefelé nem csak a partszakasz, de a tengeri szörnypopuláció is sivár.
    avatar
    Noldor Halbarad


    IC hozzászólások száma : 22

    Parti strandfürdő - Page 3 Empty Re: Parti strandfürdő

    Témanyitás  Noldor Halbarad 2013-02-23, 09:46

    Noldor nem válaszol azonnal a nő kérdésére. Nem akar túl heves lenni, sem mentegetőzni. Persze nem túl sokáig hallgat, alig pár pillanat, mikor nyugodt hangon megszólal, egy mosoly társaságában.
    - Nem, nem tudok kincsesbarlangról. Egyszerűen csak... kicsit sivár nekem ez a part...
    Vallja be őszintén(ek tűnően).
    - S gondoltam, ha vannak barlangok, ott lehet találni érdekes dolgokat. Az ilyen helyeken mindig izgalmas dolgokat találni... egy régi elhagyott kalóztanya... régi ládák, kötelek között megbúvó kötelek, egy kampó, mind-mind ősi történetek emlékei. És igen... netalán még kincsek is. vagy fegyverek!
    Végülis, igen, ez akár egy kincsesbarlang is lehetne. De őt nem ez érdekli igazán. Ez csak körítés. Menedéket keres. Nem, nem a Vén Csónakos helyett, hanem amellett. Az ilyen magafajták sosem mehetnek elég biztosra. Nem tudhatja, mikor lesz olyan helyzet, akár mostanság, akár a jövőben, mikor egy ilyen. mások számára ismeretlen, vagy alig ismert rejtekhely jól fog jönni. Bárhol jár, mindig megpróbál felfedezni hasonlókat, gondolva a jövőre.
    - Valaha pillantotta már meg azt a tengeri sárkányt, amit említett az imént?
    Amelia il Contevilla
    Amelia il Contevilla


    IC hozzászólások száma : 384

    Parti strandfürdő - Page 3 Empty Re: Parti strandfürdő

    Témanyitás  Amelia il Contevilla 2013-02-22, 23:55

    - Miért keres olyan nagyon barlangot? Netán kincses barlang van errefelé valahol?
    Kibukik belőle a kérdés, mikor Noldor továbbra is olyan elszántan keresne barlangot errefelé. Megfordul a fejében, hogy a természetben magát jobban érző férfi inkább élne barlangban, mint a városban. Igaz, a Vén Csónakos, az említett halszagával nem lehet túl kellemes, de Lili szemében még akkor is furcsa, hogy valaki inkább városon kívül keresne szállást a természetben, ezért sokkal valószínűbbnek találja a kincses barlangos teóriát.
    - Gyere, kislány!
    Panka valamiért megtorpant, de a kedves nógatásra újra elindul, csak kettőt kell Lilinek gyorsabban lépnie, hogy felzárkózzon Noldorhoz.
    - A Szerelmesek sziklája a legmagasabb pont ezen a partszakaszon elég sokáig, de ugye ez is elég magányos képződmény. Itt végig ilyen a part, lóháton két órányi távolságig egész biztos, azon túl nem tudom.
    avatar
    Noldor Halbarad


    IC hozzászólások száma : 22

    Parti strandfürdő - Page 3 Empty Re: Parti strandfürdő

    Témanyitás  Noldor Halbarad 2013-02-22, 23:41

    Nagy figyelemmel adózik Lili minden szavának, s bizony, semmilyen apró információ nem kerüli el a figyelmét. Még a véletlen kicsusszantott álmok sem. De azt nem feszegeti tovább, nem is lenne értelme.
    A tengerpart leírása annál inkább alkalmas arra, hogy ezen a vonalon továbbhaladjon gondolatban - és talán beszélgetésben is. A szerelmesek sziklájánál bólint, de nem úgy, mint aki ismeri a helyet, vagy a legendát, inkább értően. Az biztos, hogy hasonlók szoktak más vidékeken is lenni, bár ilyen tengerbeugrós történetet eddig még nem hallott.
    A barlangok és élőlények beszámolója után kissé csöndben marad, a hullámokat figyeli, meg a horizontot a végtelen tengeren - talán a tengeri sárkány felbukkanását várja? Nem valószínű. Inkább csak mereng.
    - Akkor itt, a tengerparton semmilyen nagyobb sziklás rész nincs, ahol akár barlangok is lennének?
    Furcsállja kicsit a dolgot, hiszen ha sziklák vannak, azok biztosan lemorzsolódtak, leváltak máshonnan, tehát mégiscsak kellene, hogy legyenek alkalmas vájatok, és a tengerpartok szoktak ilyeneket rejteni.
    - Ismer olyan szakaszt, ahol nagyon magas a part?
    Amelia il Contevilla
    Amelia il Contevilla


    IC hozzászólások száma : 384

    Parti strandfürdő - Page 3 Empty Re: Parti strandfürdő

    Témanyitás  Amelia il Contevilla 2013-02-22, 23:33

    - Inkább csak műkedvelőnek mondanám magam, pedig valamikor műlovarnő akartam lenni.
    Azt nem tudja, hogy ezt mégis miért mondta el, mert az egy dolog, hogy a családja tudja és hogy Deirának is elcsacsogta a vacsorán, de ez azért kicsit másabb szituáció. Végülis megvonja vállát gondolatban, ez az információ annyira lényegtelen, hogy kár azzal foglalkoznia, hogy miért említette meg.
    - A tengerpart tele van érdemleges helyekkel. Maga a város ugye a kikötővel. A városfal mellvédjének egy részén meg van egy pont, ahonnan a vízbe szoktak ugrálni a helyi bátor legények.
    Arról fogalma sincs, hogy tulajdon bátyja is az emlegetett legények közé tartozik, hogy Tsitsát és Nephirt... a társaságban oly félénk Nephirt ne is mondjuk. Sally már más kérdés, róla könnyedén el tudná képzelni, hogy a habokba ugrik.
    - Itt ez a homokföveny a városiak kedvence, nyáron egészen megtelik az egész. Ott előre, kicsit távolabb az a magas szikla, az a szerelmesek sziklája. Ismeri a legendát? Két szerelmes, akik nem lehettek egymáséi, ezért a tengerbe vetették magukat. Azt hiszem minden helynek van egy ilyenje, legalábbis Swyncresco közelében is van egy. Ez Ederthiné.
    Összeráncolja homlokát, ahogy azon töpreng, mit is meséljen még Noldornak.
    - Lakni nem laknak errefelé, a város közelsége miatt. Homoki sziklás rákot egészen gyakran lehet látni a sziklásabb részeken. Tengeri sárkány nem úszik fel ennyire az öbölben, úgyhogy egészen békésen éldegélhetünk errefelé.
    - Barlangról nem tudok, azok inkább a Zordhegység lábainál vannak a Fejedelemségben.
    avatar
    Noldor Halbarad


    IC hozzászólások száma : 22

    Parti strandfürdő - Page 3 Empty Re: Parti strandfürdő

    Témanyitás  Noldor Halbarad 2013-02-22, 22:56

    - Úszás? Nem, nem terveztem úszni most, de ha Ön azt mondja, egy hónap múlva mindenképp kipróbálom...
    Megenged egy rövid mosolyt. Nem feltétlen érzi púpnak a nőt, inkább csak nem számított társaságra. Meg nem is nagyon vágyott. De nem zavarja a nő jelenléte.
    - Akkor Ön minden bizonnyal nagyon ügyes lovas!
    És gazdag is... ha minden nap ideje van városiként lovagolni...
    - Háát... még nem sok mindent találtam, ami azt illeti. Nah persze, a táj szép, a tenger zúgását is szeretem, s kellemes ez a környék. De igazán érdekes dolgot egyelőre nem találtam. Persze... alig pár perce értem ki a partra, nem nagyon volt időm még felfedezni. Ön ismer itt bármi érdemleges helyet? Vannak erre barlangok talán? Élnek a parton emberek? Vagy más lények, így, a városon kívül?
    Lassan besorol a nő mellé, s szinte észre sem veszi, de együtt sétálnak tovább.
    Amelia il Contevilla
    Amelia il Contevilla


    IC hozzászólások száma : 384

    Parti strandfürdő - Page 3 Empty Re: Parti strandfürdő

    Témanyitás  Amelia il Contevilla 2013-02-22, 22:48

    - Az úszást még nem is ajánlanám, majd egy hónap múlva.
    Nem észleli, hogy csak púp a másik hátán, majd talán ha kifújta magát egészen a kilovaglás után. Habár a semleges hangból feltehetően később se fog semmi rosszra gondolni. Teljesen közvetlenül cseveg, de a bizalmaskodás határát véletlenül se lépné át.
    - És felfedezett már valami érdekeset a mi kis tengerpartunkon?
    Rettentően kíváncsi, hogy egy ilyen sok helyen megfordult ember hogyan látja az ő környezetét, ami neki természetes és megszokott. Persze gondolatban ő már ott tart, hogy majd vajon ő milyennek fogja látni az idegen tájakat, ami másnak az otthona. Ah, a kalandozó élet gyönyörű izgalmai, majdnem még egy könnycseppet is elmorzsol nagy felindultságában.
    - Minden nap kilovagolok, általában csak vacsora előtt, de a mai gyakorlásom elmaradt a Carlo-erődben, így hamarabb kijöhettem Pankával.
    Szeretetteljesen megpaskolja lova nyakát.
    avatar
    Noldor Halbarad


    IC hozzászólások száma : 22

    Parti strandfürdő - Page 3 Empty Re: Parti strandfürdő

    Témanyitás  Noldor Halbarad 2013-02-22, 22:38

    Egy női hang szólal - ennyit a magányos felfedezőútról... -, s az Északi a hang forrása felé fordul. Első pillantásra nem tűnik ismerősnek a női alak, de mire közelebb ér, rájön Noldor, ki is lehet az. Nincs annyira nehéz dolga azért, olyan sok emberrel még nem ismerkedett meg a kósza...
    - Szép napot, Amelia...
    Köszön vissza semleges hangon.
    - Igen-igen, gondoltam körbenézek a tengerparton... meg, kissé zavart már a város zaja, jól esik a természetben lenni. Önt mi szél hozta erre?
    Amelia il Contevilla
    Amelia il Contevilla


    IC hozzászólások száma : 384

    Parti strandfürdő - Page 3 Empty Re: Parti strandfürdő

    Témanyitás  Amelia il Contevilla 2013-02-22, 22:29

    - Hahó... Kósza!
    Egy pillanatra elhal a hangja, ahogy a megfelelő megszólításokat pörgeti át. De végülis így mutatkozott be a férfi a Vén Csónakosban, akkor feltehetően most se lesz ellenére ha csak simán nevén szólítja meg és elhagy minden uramozást. A sötétzöld köpenyről könnyen felismerte, ő maga azonban egészen máshogy fest, mint a múltkori találkozásukkor. Ugyan most sem krinolinos nagyestélyit visel, hanem most is nadrágot, de ennyi csupán a hasonlóság. Haját előkelő kontyba fésülte és lovaglókalapot visel, valamint lovagló öltözéket, gazdagon díszített nyaksállal. Panka nyergéből fürgén leszáll, mikor elég közel értek Noldorhoz.
    - Felfedezi a vidéket is?
    Jól emlékszik, hogy érdeklődött Lintől a vidék felől, így könnyű a beszélgetést elindítania. Lentebb pillant a tengerpart felé, most is sokan kijöttek a városból, nem is csoda, egyre kellemesebb az idő, habár még mindig nem strandidő.
    avatar
    Noldor Halbarad


    IC hozzászólások száma : 22

    Parti strandfürdő - Page 3 Empty Re: Parti strandfürdő

    Témanyitás  Noldor Halbarad 2013-02-22, 22:15

    Nem igazán tudja, hogy mit is keres pontosan. Egy biztos: nem csobbanni jött ki a városon kívülre. A lovát maga mellett, kantáron vezeti, elsősorban a kövesebb, sziklásabb talajon, mintsem a homokfövenyen. A tömeget jócskán elkerüli, igazából a sziklákat, sziklafalakat bámulja - talán lát majd valami érdekességet: egy barlangot, egy hajóroncsot, egy szörnyhullát... bármit, ami felkelti érdeklődését. Még mindig csak ismerkedik a várossal, és a környékével. Ez is erről szól csupán - felfedezésről.
    Noldor ezúttal is sötétzöld köpenyt hord piszkosfehér inge, s barna mellénye felett. Ugyancsak barna nadrágja bele van tűrve hosszúszárú csizmájába. Kard van nála, meg egy tőr fegyverként, meg egy tarisznya, melyben van víz, egy kis szendvics, meg tűzszerszám. Nem tervezett sokáig távol lenni a várostól ezúttal...
    Montea
    Montea
    Admin


    IC hozzászólások száma : 3

    Parti strandfürdő - Page 3 Empty Parti strandfürdő

    Témanyitás  Montea 2012-12-04, 21:44

    Parti strandfürdő - Page 3 Sz_str10

    A Kikötőtől délkeletre lóháton közel félórányira, gyalogosan egyórányira, de a városfalon kívül alakították ki a parti strandfürdőt, melyet a Kikötőnegyedhez rendeltek, noha kiépített út nem vezet oda, csak kellemes, s kellően kijárt földút, amelyen akár egy hintó vagy kisebb szekér is tud haladni.
    Parti strandfürdő - Page 3 K_stra10
    A homokos tengerpart minden nap megtelik, még télen is, hiszen a fürdőzésen kívül kiválóan lehet sétálni és lovagolni is itt. Mégis igazi idénye a meleg, napsütéses napokon van, mikor előkelők és nem előkelők egyaránt szívesen látogatnak ide ki. Távol esik a város és főleg a Kikötő nyüzsgésétől, de közel a városhoz ahhoz, hogy szörnytámadástól ne kelljen itt félni, kivéve talán vihar idején és éjszaka.
    Parti strandfürdő - Page 3 K_stra11
    A homokos tengerparton lehet napozni, de sétálni is a környék érdekes szikláit és növényvilágát megcsodálva. A víz egyenletesen mélyül, de a várostól távolabb eső részen mintha meredekebben tenné, mint közelebb a városhoz.

    Ajánlott tartalom


    Parti strandfürdő - Page 3 Empty Re: Parti strandfürdő

    Témanyitás  Ajánlott tartalom


      Pontos idő: 2024-03-29, 02:40